Bu sene vizyona giren ve gişede büyük başarı elde eden The Avengers (Yenilmezler) dizi mi oluyor? Gelen haberlere göre Marvel Entertainment ve ABC Television Avengers temalı bir televizyon serisi oluşturmak için bir araya geliyor!


Deadline'ın haberine göre proje Walt Disney Company'e bağlı bir kuruluş olan ABC (American Broadcasting Company) kanalı için geliştirilecek. Dizinin Marvel Studios tarafından üretilen The Avengers filmiyle hafif derecede bir bağlantısı ve benzerliği olması bekleniyor.


Dizinin hikayesinin The Avengers'ın senarist ve yönetmenliğini üstlenen Joss Whedon'ın (Buffy the Vampire Slayer Angel Firefly Dollhouse) filmindeki gibi aynı evrende geçeceği ve dizinin benzer bir tema ile senaryosunun oluşturulacağı belirtilirken karakterler konusunda ise çok büyük ihtimalle değişikliklerin olmasının beklendiği ve filmde yer alanlardan farklı karakterleri izleyeceğimiz söyleniyor.


Robert Downey Jr. Chris Evans Mark Ruffalo Chris Hemsworth Scarlett Johansson Jeremy Renner Tom Hiddleston Cobie Smulders Samuel L. Jackson ve Clark Gregg gibi isimlerin rol aldığı The Avengers filminde Iron Man Captain America Thor Black Widow Hulk ve Hawkeye'den oluşan bir grubun dünyayı kurtarmaya çalışmasını izlemiştik. Marvel Studios'un serinin ikinci filmini 2015 senesinde gösterime girecek şekilde hazırlama planlarının olduğunu da belirtelim.


Marvel Comics şirketi bünyesinde Stan Lee ve Jack Kirby tarafından yaratılan çizgi roman karakteri Hulk'ın televizyon dizisi olarak ABC ekranlarına getirilmesi projesi ise ayrı bir proje olarak gündemdeki yerini koruyor. ABC başkanı Paul Lee konuyla ilgili geçtiğimiz aylarda yaptığı son yaptığı açıklamada Hulk televizyon serisi için geliştirme çalışmalarının sürdüğünü belirtmiş ve Marvel Comics karakterinin televizyona adaptasyonu için planlanan tarihin 2013-2014 sezonu olduğunu dizinin bir sonraki sezonun yayın takviminde yer almasını umduğunu söylemişti.The Avengers projesinin ortaya çıkmasıyla Lee'nin ''Marvel projelerinin televizyona taşınması konusunda daha fazlasını görmek istiyoruz'' ifadesinin geçerliliği de ortaya çıkmış oldu. Bu arada Hellboy Pan's Labrynth gibi yapımların yönetmenliğini yapan Guillermo del Toro'nun Hulk projesinde yer alacağı biliniyor. Del Toro geçtiğimiz hafta MTV'ye yaptığı açıklamada projeyle ilgili senaryo taslağının hazır olduğunu ve özgün bir yazarın iş başına geçerek pilot bölümü yeniden yazmasının beklendiğini söyleyerek projenin hayatta olduğunu belirtmişti.


The Avengers projesi ile ilgili Marvel'ın televizyon departmanı ile ABC ve ABC Studios yetkilileri arasındaki görüşmelerin sürdüğü ifade ediliyor. Henüz tam anlamıyla olgunlaşmamış bir proje olan The Avengers'ın yüksek konseptli bir polis draması olarak da geliştirilebileceği ihtimaller arasında bulunuyor. Merak edilen bir diğer konu ise bu projenin Hulk projesini nasıl etkileyeceği? Gelişmeleri merakla bekliyor olacağız..