FOX'un yeni yayın dönemindeki iddialı dizisi ''MERHAMET''Sedef Avcı ile Yiğit Özşener'i buluşturdu.Çağatay Tosun'un yöneteceği dizide iki yıldız Ferhat ile Şirin karakterlerine hayat verecek.

''Mazi Kalbimde Yaradır''dizisinin ardından bir sezon dinlenen Sedef Avcı Koliba Film'in ''Merhamet/Suretler''dizisiyle anlaştı.Dizide Avcı'ya başrolde son olarak SON dizisinde oynayan Yiğit Özşener eşlik edecek.Dizinin yönetmen koltuğunda ise geçen sezon ilgiyle izlenen ''Suskunlar''ı çeken Çağatay Tosun oturacak.Avcı ile ÖzşenerMerhamet'te modern bir Ferhat ile Şirin hikayesinin kahramanı olacak.

Senaryosunu Sevgi Yılmaz'ın yazdığı dizinin Ferhat'ını canlandıracak olan Özşener''Anneme söyleyin beni yeniden doğursun''diyebilecek kadar zor bir hayata doğmuşsuça bulaşmış öfkeli bir karakteri ete kemiğe büründürecek.

Avcı ise Özşener'in hayatına patronun nişanlısı olarak katılacak.Kriminal bir dünyanın içinde Ferhat ile Şirin'in efsanesinin yeniden yazılacağı dizi duygusal konusuyla dikkat çekiyor.Dizinin okuma provaları bu haftasonu başlıyor.