Son olarak önümüzdeki sezonun teaser videosunu izlediğimiz Starz'ın sevilen dizisi Spartacus cephesinden önemli son dakika gelişmeleriyle karşınızdayız!


EW'nin haberine göre 2013 senesinin Ocak ayı içerisinde yeni sezon prömiyerini yapacak olan dizinin üçüncü sezonunun aynı zamanda son sezon olacağı duyuruldu. Kısacası Spartacus'u önümüzdeki sene final sezonu ile son kez izleyeceğiz.


Diziyle ilgili bir diğer önemli gelişme ise yeni sezonun ismi hakkında. Bilindiği üzere geçmiş dönemlerinde Blood and Sand Gods of the Arena Vengeance gibi isimlerle Starz ekranlarına gelen dizinin final sezonunun ismi 'Spartacus: War of the Damned' olarak belirlendi. Dizinin ilk sezonu Blood and Sand onun prequel serisi Gods of the Arena ikinci sezon ise Vengeance ismiyle lanse edilmişti. Final sezonu Spartacus: War of the Damned için 'The End Begins' sloganıyla hazırlanan yeni sezon posterini de yazımızın devamında bulabilirsiniz.


Spartacus serisinin yaratıcısı ismi ve idari yapımcılarından Steven S. DeKnight IGN'e konuyla ilgili yaptığı açıklamada ''Starz daima umulmadık olanı yapar! Prodüksiyon boyunca şimdiye kadar birçok zorluk ve trajedi ile karşı karşıya kaldık. Spartacus ile ilgili orijinal planım dizinin beş ila yedi sezon arasında devam etmesi yönünde idi. Elbette birkaç sezon daha devam edebilir ve hikayeyi uzatabilirdik. Ancak gerçekten zirvede bitirmek istedik. Gerek kendim gerekse de ortaklarım için oldukça zor ve duygusal bir karar aldık. Bilindiği üzere başından beri gösterinin tümü Starz kanalı için büyük bir risk idi. Andy Whitfield'in ölümünün ardından diziye devam etme kararı almam ve şovu devam ettirme çabamız bir başka büyük risk olmuştu. Herhangi normal bir stüdyo o noktada diziyi iptal eder ve olası mali risklerin altına girmezdi. Ancak Starz minnetle Spartacus projesini bırakmadı ve projeyi desteklemeyi sürdürdü. Dizinin aniden fişini çekip izleyicileri aldatılmış duygusuyla bırakmak istemedi ve hikayeyi tamamlamak için sonuna kadar gitmeyi çok istedi. Ve sonuç olarak Starz bizlere hikayeyi tamamlamamız için bu fırsatı verdi. Fırsatı en iyi şekilde değerlendirip herkesi tatmin edecek şimdiye kadar gerçekleştirdiğimiz en büyük sezonu sizlere sunmaya hazırlanıyoruz'' ifadelerini kullanırken Starz CEO'su Chris Albrecht ise ''War of the Damned'ın ardından hikayeyi sonuçlandırma konusunda iş ortaklarımız ile uyum içinde bir karar aldık. Dizinin bütünlüğünü ve mirasını korumak adına bunun en iyi yol olduğuna inanıyoruz'' açıklamasında bulundu.


Böylelikle 2010 senesinin Ocak ayında Spartacus: Blood and Sand isimli ilk sezonuyla ekran macerasına başlayan Spartacus önümüzdeki sezon yine Ocak ayında prömiyeri gerçekleşecek Spartacus: War of the Damned isimli final sezonunun sona ermesiyle birlikte ekran macerasını noktalayacak.