Kablolu televizyon kanalı AMC'nin ödüllü dizisi Breaking Bad'in beşinci sezonu için geri sayım devam ediyor. Aynı zamanda final sezonu olan beşinci sezonun başlamasına 1.5 aylık kısa bir süre kaldı. Dizi AMC'nin geçtiğimiz haftalarda duyurduğu yaz dönemi takvimine göre 15 Temmuz Pazar akşamı beşinci sezonun ilk yarısının prömiyeriyle izleyicileriyle buluşacak.


Emmy Satellite Peabody Television Critics Association ve Saturn Awards gibi birçok organizasyondan ödülle dönmeyi başarmış olan Breaking Bad'in final sezonu toplam 16 bölümden oluşurken sezon iki parça halinde ekranlara gelecek. Vince Gilligan'ın yaratıcısı olduğu Bryan Cranston (Walter White) ve Aaron Paul (Jesse Pinkman) gibi isimlerin rol aldığı dizinin ilk sekiz bölümü bu yaz döneminde ekranlara gelirken sezonun geri kalan kısmı ise önümüzdeki senenin yaz döneminde izleyicilerle buluşacak.


The X-Files’ın yapımcısı Vince Gilligan’ın imzasını taşıyan ve Sony Pictures Television yapımcılığında hazırlanan Breaking Bad'in final sezonu prömiyeri yaklaşırken yeni sezon tanıtım çalışmaları da hız kazandı. Yazımızın devamında final sezonu için yayınlanan ve Walt(Bryan Cranston) gördüğümüz 'All hail the king' sloganlı ilk resmi posteri bulabilirsiniz.


Breaking Bad Amerikan Başkanı Lyndon Johnson döneminde geçerliliği imzalanan Ulusal Sanat Fonu tarafından 1967'de kurulan Amerikan Film Enstitüsü'nün (AFI) her yıl geleneksel olarak belirlediği senenin en iyi dizi ve filmleri arasındaki on dizi içerisinde (Breaking Bad Boardwalk Empire Curb Your Enthusiasm Game Of Thrones The Good Wife Homeland Justified Louie Modern Family Parks And Recreation) geçtiğimiz sene yer almayı başarmıştı. Bununla ilgili videoyu da yazımızın sonunda izlemeniz mümkün.


Kısa bir ömrü kaldığını öğrenince tüm hayatı değişen kimya öğretmeni Walter'ın tüm günlük endişelerden ve toplumun dayattığı sınırlamalardan sıyrılarak yeni bir adama dönüşmesi ekseninde gelişen olayları izlediğimiz ve kadrosunda Bryan Cranston (Walter White) Anna Gunn (Skyler White) Aaron Paul (Jesse Pinkman) Dean Norris (Hank Schrader) Betsy Brandt (Marie Schrader) RJ Mitte Bob Odenkirk Jonathan Banks gibi oyuncuları bulunduran Breaking Bad'in dördüncü sezonunun Blu-ray ve DVD seti ise yarın piyasaya sunulacak.