Kablolu televizyon kanalı FX önümüzdeki sene ekranlara getirmek üzere geliştirdiği projelerinden birisi için onay verdi. Avustralyalı komedyen Jim Jefferies'in komedi dizisi projesi Legit kanaldan sipariş aldı.


Deadline'ın haberine göre Legit için ilk etapta 13 bölümlük bir sipariş verilirken dizinin 2013 senesinin Ocak ayında prömiyerinin gerçekleşmesinin planlandığı belirtildi.


Jim Jefferies ve Peter O'Fallon ikilisinin yaratıcısı olduğu Legit'in hikayesi Jim (Jim Jefferies) ismindeki bir komedyenin etrafında dönerken hikayenin gidişatı karamsar Jim'in meşru bir hayat sürmeye ve hayatını düzene sokmaya başlama çalışmaları ile bu uğurdaki yanlış girişimleri çerçevesinde şekillenecek. Jim'in bu arayış süreci esnasında en yakın arkadaşı Steve (Dan Bakkedahl; Community) ve Steve’in erkek kardeşi Billy (D.J. Qualls; Memphis Beat) ise kendisinin en büyük destekçileri olacak.


Jim Jefferies konuyla ilgili yaptığı açıklamada ''FX kanalı Louie ve It's Always Sunny in Philadelphia gibi dizilerle çıtayı oldukça yükseltti. Ancak inanıyorum ki Peter ve ben özel bir şeyler yaratacağız. Oyuncu kadrosu inanılmaz ve FX ihtiyacımız olan tüm özgürlüğü bizlere verdi. İnsanların bu diziyi görmeleri için sabırsızlanıyorum'' ifadelerini kullanırken FX kanalı yöneticilerinden Nick Grad ise Jim Jefferies'in oldukça yetenekli bir komedyen olduğunu ve dizinin pilot bölümünü oldukça sevdiklerini belirtti.


FX Productions yapımcılığında hazırlanan dizinin pilot bölüm yönetmenliğini yapan Peter O’Fallon (The Riches) ve Jim Jefferies dışında Rick Cleveland (Nurse Jackie Mad Men) ve New Wave Entertainment'dan Lisa Blum idari yapımcı kadrosunda yer alan isimler.


Legit böylelikle yakın bir zamanda It’s Always Sunny in Philadelphia The League Wilfred Archer Louie ve yakında ekranlara gelecek Charlie Sheen'in Anger Management'ı gibi komedi dizilerini bünyesinde bulunduran FX'in yeni komedisi olarak izleyicilerin beğenisine sunulacak. Dizinin bir diğer özelliği ise Wilfred'in ardından kanalın Avustralyalı bir ekip tarafından yaratılan halihazırdaki ikinci dizisi sıfatıyla ekranlara gelecek olması.