Ekranların en uzun soluklu dizilerinden biri olan CSI: Crime Scene Investigation CBS ekranlarında 12. sezonunu da geride bıraktı. Geride bıraktığımız Mart ayının ikinci haftasında 13. sezonu için onay alan dizinin kadrosundaki oyuncularla sözleşmelerin uzatılması konusunda gerçekleşen görüşmeler sonuç vermeye devam ediyor.


Dizinin başlangıcından bu yana Nick Stokes karakteriyle oyuncu kadrosunda bulunan dizinin demirbaş isimlerinden George Eads ve ekibin adil tarafsız ve yetenekli araştırmacısı Sara Sidle karakterine hayat veren Jorja Fox ikilisinin CBS Television Studios ile yeni bir sözleşme konusunda anlaşmaya vardıklarının haberini vermiştik.


The Hollywood Reporter'ın haberine göre CSI Las Vegas laboratuvarında gece vardiyası DNA uzmanı olarak çalışan müziğe olan tutkusu farklı saç modelleri ile tanınan ekibin neşeli ve renkli kişiliği Greg Sanders'ı canlandıran Eric Szmanda da imzaladığı sözleşme sonrasında yeni sezonda CSI: Crime Scene Investigation kadrosunda yer almaya devam edecek.


36 yaşındaki Eric Kyle Szmanda dizinin ilk sezonundan itibaren oyuncu kadrosunda yer alıyor. İlk iki sezon için yinelenen bir rolü canlandırmak üzere sözleşme imzalayan aktör üçüncü sezondan itibaren kadronun ana oyuncularından biri olarak sözleşmesini uzatmaya başlamıştı.


Olay mahallindeki en küçük kanıtlardan sonuçlara ulaşmaya kayıp parçaları birleştirmeye ve suçları ortaya çıkarmaya çalışan CSI ekibinin maceralarla dolu hikayelerinin ekranlara yansıdığı dizinin 13. sezonunun 2012'nin sonlarına doğru ekranlara gelmesi bekleniyor. Dizi geride bıraktığımız 12. sezonunda izlenme oranlarında 2.7 reyting oranı ve 18-49 yetişkin yaş aralığında 11.37 milyon toplam izleyici ortalamalarını elde etmişti.


Kanalın ilgiyle izlenen CSI spinoff serilerinden CSI: New York 9. sezon onayını alırken on senedir ekranlarda olan ve adeta bir nesli büyüten CSI: Miami efsanesi ise alınan iptal kararıyla ekran macerasını noktalamıştı.