Showtime'ın uzun soluklu dizilerinden Californication'ın altıncı sezonu için hazırlıklar devam ederken bir yandan da yeni sezonda karşımıza çıkacak yeni isimler ve konuk oyuncularla ilgili haberler elimize ulaşmaya devam ediyor.


Son konuk oyuncu haberi Lost'un iki eski yıldızının bu kez Californication'da buluşmasına vesile olacak! ABC'nin efsane dizisinde Hugo 'Hurley' Reyes karakterini canlandıran Jorge Garcia ve Shannon Rutherford karakterini canlandıran Maggie Grace ikilisi TV Line'ın raporuna göre Californication'ın altıncı sezonunda yeniden bir araya geliyor.


Maggie Grace hatırlanacağı üzere rock'n roll dünyasında konserden konsere koşan müzik grubu üyelerinin peşinden giden bir hayran ve katolik bir öğrenci Faith karakteriyle dokuz bölümde yer almak üzere geçtiğimiz haftalarda yeni sezon kadrosuna katılmıştı. Peki Jorge Garcia yeni sezonun hikayesinde nasıl bir rolle karşımıza çıkacak ve Faith karakteri ile nasıl bir bağlantısı mevcut? Garcia'nın canlandıracağı karakter Faith ile eskiden münasebeti olan birisi olarak hikayeye dahil olacak. Faith'in geçmişinden birisi olan karakterin ayrıntıları hakkında şu an için pek fazla detay yok. Garcia'nın yeni sezonun bir bölümünde izleyicilerin karşısına konuk oyuncu olarak çıkacağı belirtiliyor. Bu gelişmeyi ilk olarak Maggie Grace twitter hesabından paylaştığı set fotoğrafı ve yaptığı açıklamayla ortaya koydu.


39 yaşındaki Jorge Garcia Lost'un (2004-2010) ardından How I Met Your Mother (Steve Henry) Fringe (Kevin) Mr. Sunshine (Bobert) gibi çeşitli dizilerde konuk oyuncu olarak yer alırken son dönemde ise Fox'un ilk sezonunun ardından iptal ettiği Alcatraz dizisinde Dr. Diego Soto rolüyle karşımıza çıkmıştı.


Jorge Garcia böylelikle Tim Minchin (Storm) Lee Arenberg (Once Upon a Time) Maggie Grace (Taken) ve Sarah Wynter'ın (24) ardından Californication'ın altıncı sezon kadrosuna katılan yeni konuk oyuncu oldu. Bu arada Avustralyalı ünlü komedyen ve müzisyen Tim Minchin geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada oyunculuğa geri dönmek için bir süredir fırsat aradığını ancak bu fırsatın Californication gibi önemli bir yapımla gelebileceğini tahmin etmediğini ve bu yüzden oldukça heyecanlı olduğunu belirtti. Minchin'in yeni sezonda sekiz bölüm boyunca hikayede yer alacağını da not olarak belirtelim.


Tom Kapinos'un yaratıcısı olduğu dizi Showtime yönetim kurulu başkanı David Nevins'in duyurusuyla Şubat ayının başlarında kanalın diğer dizileri Shameless ve House of Lies ile birlikte yeni sezon onayını almıştı. Californication'ın yeni sezon çekimleri Los Angeles'da gerçekleştirilecek. 12 bölümden oluşacak yeni sezonun 2013 senesinin başlarında ekranlara gelmesi bekleniyor. The Unforgiven Quitters Dead Rock Stars Hell Bent for Leather Rock and a Hard Place ve In the Clouds ise yeni sezonun şimdiye kadar belirlenen bölüm isimleri arasında yer almakta.