NBC ekranlarında 22 Eylül 1994 - 06 Mayıs 2004 tarihleri arasında on sezon boyunca yayınlanan Friends'in yazar ve yapımcıları arasında yer alan Wil Calhoun yeniden NBC'ye dönüyor! Calhoun kanalın ikinci sezon onayını alan komedi dizisi Whitney'in kadrosuna katıldı.


Calhoun ikinci sezonda Whitney'ın showrunnerlığını (dizilerin günlük her şeyinden sorumlu olan kişi) yürütecek. The Hollywood Reporter'ın haberine göre yapımcı diziden ayrılan Betsy Thomas'ın yerini alacak. Betsy Thomas'ın önümüzdeki sonbahar döneminde prömiyerini yapacak NBC komedisi Guys With Kids'in kadrosuna idari yapımcı olarak katıldığını da not olarak belirtelim.


Wil Calhoun dizi kariyerinde 1996-2000 yılları arasında görev yaptığı Friends dışında Fox'un iptal edilen komedisi I Hate My Teenage Daughter (yazar-danışman yapımcı) NBC dizisi Kath & Kim (yazar-idari yapımcı) ve CBS dizisi Gary Unmarried (yazar-idari yapımcı) gibi yapımların yaratıcı kadrosunda yer aldı. Amerikalı yapımcı kariyerinin ilk yıllarında ise efsane dizilerden MacGyver'da iki bölümlüğüne konuk oyuncu olarak rol almıştı.


NBC'nin birçok dizisinin kamera arkası ekibinde değişiklikler yaşanmaya devam ediyor. Josh Safran (Smash) David Guarascio Moses Port (Community) ve Tucker Cawley (Up All Night)'ın ardından bu gelişmeyle birlikte dizilerdeki showrunner bayrağı farklı ellere teslim edilmeye devam ediyor. Bu değişikliklerin dizilerin geleceğini nasıl etkileyeceğini yakın bir zamanda göreceğiz.


Whitney Cummings (Chelsea Lately) ve Chris D'Elia (Glory Daze) ikilisini izlediğimiz Whitney 22 bölümden oluşan ilk sezonunu Mart ayı içerisinde tamamlamıştı. Universal Television ve Stuber Television yapımcılığında hazırlanan dizi izlenme oranlarında sezon genelinde bölüm başına 1.9 reyting oranı ve 4.45 milyon toplam izleyici ortalamalarını elde etti.


Whitney NBC'nin geçtiğimiz günlerde duyurduğu 2012-2013 televizyon sezonu yayın takvimine göre önümüzdeki sezon Cuma akşamları (8pm) Community'nin yayını öncesinde izleyicileriyle buluşacak. Yeni sezon için kaç bölümlük sipariş verildiği açıklanmasa da ikinci sezon için ilk etapta 13 bölümlük sipariş verildiği söyleniyor.