Grey's Anatomy dizisinde Addison Montgomery karakterini canlandıran Kate Walsh'ın dizideki hikayeye uygun olarak Seattle Grace Hospital'dan ayrılıp Los Angeles'da Oceanside Wellness Group'ta çalışmaya başlaması ekseninde gelişen olayları konu edinen ABC dizisi Private Practice'ın altıncı sezonu için hazırlıklar sürerken oyuncu kadrosunda yer alan isimlerle ilgili önemli gelişmeler şu sıralar gündemde.


Deadline'ın haberine göre Grey's Anatomy'nin spin-off'u olan dizinin altıncı sezonu için Dr. Addison Montgomery karakterini canlandıran Kate Walsh ile gerçekleştirilen yoğun sözleşme görüşmeleri sonrasında aktris ile 13 bölümlük bir anlaşma sağlandı. Yeni sezon için ilk etapta 13 bölümlük sipariş verildiği biliniyor. Sezon öncesi veya sırasında sezon için ek sipariş verileceği ya da altıncı sezonun dizinin final sezonu olup olmayacağı henüz netleşmiş değil. Ancak prodüksiyona yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre kesin olan şeyin Walsh'ın 13 bölümlük anlaşmanın süresinin tamamlanmasının ardından artık yeni projelerde yer almayı düşünmesi olduğu belirtiliyor. ABC yöneticileri ise henüz konuyla ilgili bir yorum yapmış değil.


Private Practice'da ayrılık haberleri bununla sınırlı değil. Dizide Dr. Pete Wilder karakterini canlandıran Tim Daly yeni sezonun oyuncu kadrosunda yer almayacak. Aktör gelişmeyi twitter hesabından açıklarken Private Practice ekibi ile çok güzel beş sene geçirdiğini ve yeni sezonda geri dönmeyeceğini takipçilerine duyurdu. Anlaşılan sezon finalindeki gelişmelerin ardından Pete'nin geri dönüşü gerçekleşemeyecek.


Yeni sezon öncesi dizinin kamera arkası ekibinde de değişiklikler gözlemleniyor. Ortak yazar ve idari yapımcılardan Craig Turk ekipten ayrılırken CBS Television Studios ile yapığı anlaşma gereği The Good Wife dizisine danışman yapımcı olarak katıldı. Bu gelişmenin ardından Jennifer Cecil ve Barbie Kligman ikilisinin görev değişikliği sonucu yeni sezonda idari yapımcı/ortak baş yazarlar olarak görevlendirildikleri duyuruldu.


Dizinin yaratıcısı Shonda Rhimes'ın ABC'nin diğer dizileri Grey's Anatomy ve Scandal ile de ilgilendiği ve bu üç dizinin de showrunnerlığını üstlendiği biliniyor. Kate Walsh'ın ayrılmasının ardından Rhimes'ın Private Practice'i devam ettirmeyip diğer projelerine yoğunlaşmaya devam etme kararı alabileceği konuşuluyor. Ancak bu durumun şimdilik söylentilerden ibaret olduğunu belirtelim. Rhimes'ın Walsh'ın ayrılığının ardından diziyi devam ettirip ettirmeyeceği ise şimdiden merak konusu.


15 Mayıs Salı akşamı Gone Baby Gone isimli bölümle sezon finalini gerçekleştiren dizi beşinci sezonu boyunca izlenme oranlarında 2.3 reyting oranı ve 6.81 milyon izleyici ortalamalarını elde etti. Önümüzdeki haftalarda dizinin geleceği için ne gibi kararların alınacağını hep birlikte göreceğiz.