Bill Lawrence ve Kevin Biegel ikilisinin yaratıcısı olduğu komedi dizisi Cougar Town geçtiğimiz hafta içerisinde son kez ABC ekranlarına geldi. Ancak bu durum dizinin ekran macerasının sona erdiği anlamına gelmiyor. Bilindiği üzere geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen anlaşma sonrasında dizi very funny sloganıyla yayın yapan kablolu televizyon kanalı TBS'e transfer olmuştu.


Yeni sezonda dizi sadece kanal değiştirmekle kalmıyor! Kamera arkasındaki ekipte de önemli değişiklikler yaşanacak. Ric Swartzlander dizinin dördüncü sezonunda yeni showrunner olarak görev yapacak. The Samantha Who? Sports Night 8 Simple Rules ve son olarak CBS komedisi Gary Unmarried gibi projelerde çalışmış olan Swartzlander aynı zamanda dizinin ortak yaratıcıları olan Bill Lawrence ve Kevin Biegel ikilisinin yerini alacak.


Bill Lawrence Warner Bros ile yapmış olduğu anlaşma gereği showrunnerlık görevinden ayrılmasına rağmen Cougar Town ile bağlarını koparmayacak ve idari yapımcı olarak kadroda yer almaya devam edecek. Lawrence gelişmelerle ilgili twitter hesabından yaptığı açıklamada ''Gerek Kevin'ın gerekse de benim şu an devam eden başka projelerimiz mevcut değil. Bu nedenle Cougar Town ekibiyle birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Karım (Christa Miller; Ellie Torres) oyuncu kadrosunda yer almaya yeni sezonda da devam ediyor. Dolayısıyla ortadan kaybolmama izin verir mi dersiniz! Kısacası Kevin ve ben projede yer almaya devam ediyoruz'' ifadelerini kullanırken görevi devralan Ric Swartzlander için övgü dolu sözler kullandı.


Başrollerini Busy Philipps (Laurie Keller) Christa Miller (Ellie Torres) Courteney Cox (Jules Cobb) Dan Byrd (Travis Cobb) Josh Hopkins (Grayson Ellis) ve Ian Gomez (Andy Torres)'in paylaştığı 2009'dan bu yana ekranlarda olan dizinin yeni sezonunda oyuncu kadrosu eksiksiz olarak geri dönecek. Dizi sona eren üçüncü sezonunda izlenme oranlarında 1.4 reyting oranı ve 4.23 milyon izleyici ortalamalarını elde etti.


15 bölümlük yeni sezon siparişi verilen dizinin dördüncü sezonu 2013'ün başlarında TBS ekranlarında başlayacak. Dördüncü sezonun kanalı memnun etmesi halinde beşinci sezonun ekranlara gelme olasılığı da yapılan açıklamalar doğrultusunda oldukça yüksek gözüküyor. Bakalım yaşanan bu değişiklikler Cougar Town'ın yeni sezonuna nasıl yansıyacak..