he CW'nun 2012-2013 televizyon sezonu yayın takvimine aldığı Arrow Beauty and the Beast The Carrie Diaries Cult ve Emily Owens M.D. isimli dizilerden ilk sneak peek videolar yayıncı kanal tarafından izleyenlere sunulmuş ve bu videoları sizlerle paylaşmıştık. Sezon ortasında ekranlara gelecek olan The Carrie Diaries ve Cult ikilisi için fragmanların ise önümüzdeki saatlerde gelebileceği belirtilmişti.

Ve kanalın beş yeni dizisi için ilk fragmanlar geçtiğimiz saatlerde yayınlandı. Cult The Carrie Diaries ve Arrow için yayınlanan uzun fragmanlar ile Beauty and the Beast ve Emily Owens M.D. dizileri için yayınlanan kısa fragmanları yazımızın devamında bulabilirsiniz.


Geçtiğimiz gün sunduğumuz tanıtım videolarında Arrow Beauty and the Beast ve Emily Owens M.D.'nin kısa tanıtımlarını yapmıştık. Bu yazımızda ise Cult ve The Carrie Diaries'ın kısa tanıtımları ile görsellerini sizlere sunuyoruz.


Sezon ortası dönemde takvime girecek olan ve Matt Davis (The Vampire Diaries) Jessica Lucas (Melrose Place Cloverfield) Alona Tal (Supernatural The Killing) Robert Knepper (Prison Break Shameless) gibi isimleri kadrosunda bulunduran Cult dizisinin sezon içerisindeki bölüm sayısının kablolu kanalların uyguladığı tarzda az olacağı belirtiliyor. Dizinin hikayesi Cult isimli oldukça popüler bir televizyon programında çalışan genç bir prodüksiyon asistanı üzerine odaklanıyor. Bir dizi kaybolma olayı ve olası cinayetin ardından programın fanatik izleyicileri arasında dizide gördükleri suç eylemlerini kopyalayıp hayata geçirme girişiminde bulunabilecek kişi ya da kişiler olduğuna inanan genç prodüksiyon asistanı gizemli kayıp olayları ile televizyon programı arasında bir bağlantı olduğunu düşünür ve bir blogger ile takım kurarak fanatik izleyicileri araştırmaya karar verir. Cult aslında altı yıl önce bazı farklılıklar içeren haliyle geliştirilme aşamasına alınan bir proje. Ancak o yıllarda The WB ismiyle yayın yapan kanal 17 Eylül 2006'da UPN ile birleşerek The CW adını almış ve yaşanan bu süreç içerisinde proje rafa kaldırılmıştı. Rockne O'Bannon (The Twilight Zone Farscape V) tarafından senaryosu kaleme alınan projenin idari yapımcılığını ise Josh Schwartz (Chuck Gossip Girl) Stephanie Savage (Hart of Dixie Gossip Girl) Len Goldstein (Hart of Dixie) ve Jason Ensler (Franklin & Bash Hart of Dixie) gibi isimlerden oluşan bir ekip üstleniyor. Dizinin pilot bölüm yönetmenliğini ise Jason Ensler yaptı.