MTV’nin hit draması Teen Wolf'un ikinci sezonun başlamasına yaklaşık iki hafta gibi kısa bir süre kaldı. Geçtiğimiz haftalarda dizinin ikinci sezonu için yayınlanan resmi fragmanı sizlerle paylaşmıştık. Hatırlanacağı üzere fragmanın görüntülenme sayısı beş milyona ulaştıktan sonra ikinci sezonun ilk on dakikasını içeren yeni bir videonun online olarak dizi takipçilerine sunulacağı açıklanmıştı. Ve işte o vakit geldi!


MTV ikinci sezonun açılış bölümü olan Omega'nın ilk 10 dakikasından görüntüleri içeren videoyu dizi takipçileriyle paylaştı. Videoyu yazımızın devamında izleyebilirsiniz. Scott (Tyler Posey) ve Allison (Crystal Reed) ikilisinin aralarındaki ilişkiyi bu sezonda gizli bir şekilde sürdürmeye çalışacaklarını gördüğümüz videoda Jackson (Colton Haynes) ve birinci sezon finalinde bıraktığımız yerde yani hastanede gördüğümüz Lydia (Holland Roden) karakterlerinde yaşanacak olası değişimlerin de ilk ipuçlarını görüyoruz.


Dizinin ikinci sezonu 03 Haziran Pazar akşamı iki parçadan oluşan sezon prömiyerinin ilk bölümüyle MTV Film Ödülleri organizasyonu yayınının hemen ardından MTV ekranlarında başlayacak. Ertesi gün yani 04 Haziran'da ise dizi kendi gününde sezon açılışının ikinci bölümüyle ekranlara gelecek. Tyler Posey Crystal Reed Dylan O'Brien Colton Haynes ve Tyler Hoechlin gibi isimleri kadrosunda bulunduran dizinin yaratıcısı ve idari yapımcısı Jeff Davis geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamada ikinci sezonda Derek'in sırtında yer alan Triskele dövmesinin ne anlama geldiğini öğreneceğimizi yeni sezonun ikinci bölümünün bir dolunay gecesi ekseninde gelişeceğini ve artık farklı bir Lydia karakteri izleyeceğimizi söylemişti.


Dizinin yeni sezonunda yeni karakterlerle karşılaşacağımızı tekrar hatırlatalım. Gage Golightly (Ringer) dizide Beacon High öğrencilerinden Erica karakteri Sinqua Walls (The Secret Life of the American Teenager Friday Night Lights) Beacon Hills High School'un utangaç çekingen ve ürkek görünümlü ancak göründüğünden farklı olan öğrencisi Boyd karakteri ve Pretty Little Liars'da Emily'nin kız arkadaşı olarak tanıdığımız Maya'yı canlandıran The Vampire Diaries'a da Emily Bennett rolüyle konuk olan Bianca Lawson ise dizide bazı karakterler ile müttefik haline gelecek olan Beacon Hills Lisesi'nin yeni rehberlik öğretmeni Ms. Morrell karakteri ie karşımızda olacak.


MTV'nin 2010 ve 2011'deki en yüksek reytingli yeni dizisi olmayı başaran Teen Wolf geçtiğimiz sene 12 bölümlük ilk sezonuyla ekranlara gelmiş ve 15 Ağustos'ta yayınlanan Code Breaker bölümüyle sezonu sonlandırmıştı. Teen Wolf'un kısaca konusunu hatırlamak gerekirse; Scott McCall arkadaşı Stiles ile macera peşindeyken bir kurtadam tarafından ısırılır. Isırıldıktan sonra tuhaf yetenekler kazanmaya başlar ve kendisine neler olduğunu çözmeye çalışır. Olayın ertesi günü okulun yeni öğrencilerinden Allison Argent ile tanışır ve ondan hoşlanmaya başlar. Scott’ın lakros maçındaki başarısı kendisi gibi arkadaşlarını ve koçunu da şaşırtır. Arkadaşı Stiles ona olanlarla ilgili yardım etmeye çalışırken Scott ise okul partisinde Allison ile geçireceği geceye odaklanmıştır. Ancak işler hiç de tahmin ettiği gibi gitmez ve olaylar gelişir.