3.Bölum
Rıza Baba’nın eşi tehlikede

Çekişme ve inatlaşmayla devam eden Murat - Zeynep yakınlığındaki tansiyon giderek artmaktadır. İki genç yavaş yavaş birbirlerinin çekim alanına girmeye başlar. Murat ve Zeynep’in yakınlaşması iş nedeniyle birlikte çokça zaman geçirmeye başlaması Pınar’ı içten içe sinir etmektedir.
Mesut AMATEM’den ayrılmaya karar verir artık alkolle mücadelesine tek başına devam edecektir.
Doğu Anadolu’nun bitmeyen belası ‘kan davası’ İstanbul’da yeniden can almaya başlar. İstanbul’un varoş mahallelerinden birinde Yaşar isimli gencin kanlılarına kurşun yağdırdığını görürüz. Rıza baba önderliğindeki ekibimiz olaya el koyar ve Yaşar’ı üçüncü cinayetin işlemeden ele geçirir. Ancak kendisine de ‘babalığını’ gösteren Rıza’dan son bir isteği vardır Yaşar’ın; cezaevine girmeden yaşlı annesini son kez görmek ister genç adam.
Diğer taraftan Murat İçişleri Bakanlığı’nın açtığı ‘yurtdışı görevler’ sınavının heyecanını yaşamaktadır. Adamın ‘uzaklara’ gitmeye bu kadar istekli olması Zeynep’te hafif bir burukluk yaratır. Genç kız bu burukluğun tarifini kendine bile yapamaz ama duygularının akmaya başladığı yön Murat’tır.
Mesut deli gibi özlediği oğlu Tunç’la buluşmak ister AMATEM’den çıktığı günün akşamı. Ancak yine eski karısı Yeşim engeline takılır. Yeşim Mesut’un samimi iyileşme çabalarını yok sayar oğlunu aklına estiği zaman görmek istemesini ise hayatlarına saygısızlık olarak görür.
Murat’ı özellikle Zeynep’ten kıskanan Pınar’ın genç adamı etkileme çabaları sürmektedir. Barda Pınar’ın hazırladığı bir sürprizle karşılaşır.
Rıza’nın karısı Ayla’nın çalıştığı okulda çıkan bir kavga sonrası işler ciddileşir. Ertesi gün Cihan isimli genç babasının tabancasını alarak okulu basar hedefe Ayla’nın sınıfıdır. Kısa sürede ortalık birbirine girer Anons Rıza baba ve ekibinin telsizine düşer. Ekip Ayla’yı ve içerdeki diğer çocukları kurtarmak için harekete geçer.