2.Bölüm
Osman ölüyor. Rıza Baba ve ekibi katilin peşinde

Osman emekliliğinin keyfini süreceği günlerin başındayken kuyumcu soygununda hayatını kaybeder. Ailesinin ve sevenlerinin acısı büyüktür. Acı haber uzaktaki-tedavideki Mesut’u herkesten çok etkiler. Mesut kendisini kaybeder AMATEM’den kaçar. Tekrar içkiye sığınmaya çalışan adamı ‘o halinde’ bulan Hüsnü Murat ve Zeynep’tir. Mesut ekip arkadaşlarının yardımıyla tekrar AMATEM’e döner.
Ekibin artık tek ve en önemli işi Osman’ın öldürülmesi olayının peşine düşmektir. Soyguncu ise işlediği cinayetin etkisindedir. Katil ekibin aramaları sonucu saklandığı yerde bulunur.
Ekip Osman’ın katilinin verdiği bilgilerle tüm İstanbul’u onun patronuna ve adamlarına dar eder.
Mesut’u AMATEM’de hiç beklemediği bir anda Tunç ziyaret eder. Çocuğu annesinden izin alıp oraya getiren tabii ki Rıza Baba’dır. Tunç’un ziyaretinden sonra katıldığı ilk terapi seansı Mesut’un alkol alışkanlığıyla ve geçmişinin acılarıyla yüzleştiği andır. Ve artık karar vermiştir Mesut bu illeti beyninden ve vücudundan atacaktır.
Murat ve Zeynep’in yakınlaşma süreci ise başlarda gerilimle geçer. Zeynep Murat ve gündelik sevgilisi Meral’in romantik akşam yemeğini bile zehir eder. Trafik şubedeki forsunu kullanan Zeynep Meral’in arabasını çektirir Murat’ın polise yalvarması tabii ki fayda etmez.
İstanbul’un ekonomik zorluğunu her gün üzerinde daha fazla hisseden Hüsnü ‘dahiyane’ bir planla kendisini Doğu’ya sürdürmek üzere çalışmalara başlar. Emniyetin gediklilerinden telekız Jale ile işbirliği yapan Hüsnü planın suya yatması sonucu köklü bir fuhuş şebekesini çökerterek ‘kahraman’ olur. Takdir belgesini şık bir törenle Emniyet Müdürünün elinden alan Hüsnü; tüm ekibi ailesini ve meslektaşlarını ‘bir kahraman’ olarak selamlar.