Ülkemizde de önemli bir izleyici kitlesi tarafından takip edilen House M.D. bu ay içerisinde final yapıyor. Sekiz sezon boyunca ekranlarda kalan dizinin bu başarısında kuşkusuz Dr. Gregory House karakterine hayat veren İngiliz aktör Hugh Laurie'nin üstün oyunculuk performasının da büyük katkısı var.


Hugh Laurie hatırlanacağı üzere geçtiğimiz sene sonlarına doğru Daily Record'a yaptığı açıklamada House'un sona ermesinin ardından televizyondaki aktörlük kariyerine son verebileceğini ilerleyen dönemde yazar yönetmen ya da yapımcılığa daha çok ilgi göstermeyi düşündüğünü ifade etmişti. House M.D.'nin bitiminin ardından Laurie'yi hangi projelerde ve bu projelerin neresinde göreceğimizi zaman gösterecek.


Aktörün ileriki projelerine dair ilk açıklama bugün geldi ancak bu açıklama oyuncunun kendi ağzından değil! Laurie'nin henüz kariyerinin ilk yıllarında rol aldığı ve tanınmasını sağlayan A Bit of Fry and Laurie isimli skeç komedi programındaki rol arkadaşı Stephen Fry bugün twitter hesabından takipçilerine yaptığı açıklamada Hugh Laurie ile birlikte yeni bir proje üzerinde çalıştıklarını ve yeniden bir araya geleceklerini söylerken ''Yakın bir zamanda tekrar beraber çalışıyor olacağız'' fadesini kullandı. Şu an proje hakkında ayrıntılı bilgi vermeyen aktör ilerleyen dönemde daha fazla haberle karşımızda olacağını belirtti.


1987-1995 seneleri arasında dört sezon boyunca BBC1 ve BBC2 ekranlarına gelen skeç programında birbirinden komik tiplemelere giren ikilinin ortaya koyduğu performans eleştirmenlerden oldukça olumlu eleştiriler almıştı. İkilinin birlikte çalıştığı tek proje bu değildi. 1990-1993 seneleri arasında ITV'de dört sezon boyunca yayınlanan Jeeves and Wooster isimli sitcomda da rol alan ikilinin bu komedi dizisi ülkemizde Sevgili Uşağım ismiyle TRT ekranlarına gelmişti.


Son dönemde Sherlock Holmes: A Game of Shadows (Mycroft Holmes) Kingdom (Peter Kingdom) ve V for Vendetta (Deitrich) gibi yapımlarda izlediğimiz Stephen Fry'ın bu açıklamasının ayrıntıları Laurie'nin House M.D. dizisini tamamlamasının ardından daha fazla açıklığa kavuşacaktır. Fry ve Laurie ikilisinin birlikte yine olası bir televizyon projesinde mi oyuncu olarak rol alacaklarını ya da düşüncenin bir film projesi mi olduğunun cevabını projenin hayata geçmesi durumunda ilerleyen dönemde alacağız.