Geçtiğimiz sezon başlayan dizilerin birçoğu sezon finalini yaparken geriye kalan diziler de yavaş yavaş sezonlarını noktalamak üzereler. Mayıs ayının ortasına geldik ve bu tarih televizyon dünyasında sonbahar döneminin yayın takvimlerinin açıklanma zamanının gelmiş olduğunu gösteriyor.


Fox Peter Rice ve Kevin Reilly imzalı basın açıklamasıyla 2012-2013 televizyon sezonu yayın takvimini takipçilerine duyurdu. Yeni sezonda The Goodwin Games The Mindy Project Ben & Kate isimli yeni komedi dizileri ve The Following The Mob Doctor ismindeki yeni dramalar kanalın yayın takvimine girmeyi başaran yapımlar oldular. Bu sezon ekranlara veda edecek medikal drama House M.D.'nin yerini bir başka medikal drama türündeki yapım The Mob Doctor alacak.

Kanalın sevilen müzikali Glee önümüzdeki sezon artık Perşembe günleri sevenleriyle buluşacak. Salı günleri ise dört komedi dizisinin art arda yayınıyla izleyenleri iki saatlik bir komedi süreci bekliyor. Kiefer Sutherland'in dizisi Touch ise ikinci sezonuyla artık Cuma akşamları Fringe ile birlikte aynı gün ekranlara gelecek. Bakalım dizinin televizyon dünyasında tehlikeli olarak bildiğimiz Cuma akşamları sergileyeceği ekran performansı nasıl olacak?

İşte Fox'un yeni yayın dönemi takvimi:


PAZARTESİ

8pm Bones (8.sezon)
9pm The Mob Doctor (Yeni)


SALI

8pm Raising Hope (3.sezon)
8.30pm Ben and Kate (Yeni)
9pm New Girl (2.sezon)
9.30pm The Mindy Project (Yeni)


ÇARŞAMBA

8pm The X Factor


PERŞEMBE

8pm The X Factor Results
9pm Glee (4.sezon)


CUMA

8pm Touch (2.sezon)
9pm Fringe (5.sezon)


PAZAR

7.30pm The Cleveland Show (4.sezon)
8pm The Simpsons (24.sezon)
8.30pm Bob's Burgers (3.sezon)
9pm Family Guy (10.sezon)
9.30pm American Dad (8.sezon)


Sezon ortasında yayına girecek yapımlar


PAZARTESİ

The Following (Yeni)


SALI

The Goodwin Games (Yeni)


ÇARŞAMBA

8pm American Idol


PERŞEMBE


8pm American Idol Results


CUMA


Hell's Kitchen