ITV1 yeni yayın dönemi öncesi projelerini duyurmaya devam ediyor. Önümüzdeki dönemde izleyeceğimiz kanalın yeni dizilerinden bir yenisi suç-gerilim türündeki A Mother's Son oldu.


Chris Lang'in (Hustle) senaryosunu kaleme aldığı ve ilk etapta 60'ar dakikalık iki bölümden oluşağı açıklanan A Mother's Son şok edici ve sarsıcı bir cinayetin sonrasındaki süreçte yaşananlar üzerine odaklanıyor. Rosie (Hermione Norris) bir gün oğlunun yatağının altında bir çift kanlı tenis ayakkabısı bulur. Ve bu olayın ardından oğlu Jamie'nin (Alexander Arnold) Suffolk kenti yakınlarındaki bir ormanda cesedi bulunan genç bir kız öğrencinin ölümünden sorumlu olabileceğinden şüphe duymaya başlar. Rosie oğlunun adını temizleme umuduyla kendisini takip etmeye başlar ve bazı gerçeklerle yüzleşir.


ITV drama bölümünden Victoria Fea yeni projeleriyle ilgili ''A Mother's Son oğlunun cinayet işlemeye meyilli olduğunu düşünen sıradan bir annenin iç dünyasında yaşadığı acı ve kuşkuların hikayesini bizlere yansıtıyor. Anne korkunç bir ikilemle karşı karşıya kalmıştır ve kendisine şu soruyu sormak durumundadır: ''Polise gidip oğlumu teslim etmeli miyim?'' Kendisi bu etkileyici drama boyunca bu sorunla yüzleşmek ve mücadele etmek durumunda kalacak'' ifadelerini kullanırken ITV Studios yapımcısı Myar Craig-Brown ise ''Chris Lang ilgi ve merak uyandıran oldukça güzel bir senaryo ortaya çıkarmış. Ben ve Rosie karakterlerini canlandırmak üzere Martin Clunes ve Hermione Norris ile anlaşma sağlamamızdan dolayı mutluluk duyuyoruz'' şeklinde konuştu.


Hermione Norris ve Martin Clunes ikilisi dizinin başrol oyuncuları olarak kadroya katılırken Alexander Arnold ve Paul McGann kadroda dikkat çeken diğer oyuncular. 44 yaşındaki İngiliz aktris Hermione Norris (Outcasts Spooks Kingdom Cold Feet) dizide Jamie'nin annesi Rosie Haleton karakterini canlandırırken son dönemde Doc Martin'de Dr. Martin Ellingham karakteriyle izlediğimiz tecrübeli aktör Martin Clunes ise Rosie'nin yeni kocası Ben Harley karakteriyle karşımızda olacak. Doctor Who ve Luther'dan tanıdığımız Paul McGann Rosie'nin eski kocası ve iki çocuğunun babası David'i Skins dizisinde Rich Hardbeck karakteriyle izlediğimiz Alexander Arnold ise Rosie'nin kendisinden şüphe duyulan oğlu Jamie'yi canlandıracak.


ITV Studios yapımcılığında hazırlanan dizinin idari yapımcılığını Chris Lang (Primeval) ve Myar Craig-Brown (Holby City) yürütürken Colin Wratten (Waking the Dead) yapımcı olarak proje kadrosunda bulunuyor. Dizinin yönetmenliğini ise Ed Bazalgette (EastEnders) yapıyor. A Mother's Son'ın çekimlerine Suffolk ve Londra'da başlandı. Dizi sene sonlarına doğru ITV1 ekranlarında izleyicilerle buluşacak.