2008–2010 yılları arasında toplam 18 bölümü ile üç sezon boyunca E4 ekranlarına gelen İngiliz komedi dizisi The Inbetweeners'ın bir sezon daha devam etme ihtimali var mı? Son günlerde dizi fanlarının sıklıkla sorduğu bu sorunun cevabını dizi oyuncularından James Buckley ve dizinin ortak yaratıcılarından Iain Morris verdi.


Bu soruların ortaya çıkmasına neden olan gelişme ise geçtiğimiz ayın sonlarına doğru Daily Star'da çıkan bir haber olmuştu. Habere göre The Inbetweeners televizyon ekranlarına sürpriz bir dönüş yapmak için hazırlanıyordu. Buna göre dizinin dördüncü sezonunda karakterlerden birinin öldürülmesi gibi beklenmedik bir olayla karşılaşırken yeni sezonda kafadarların üniversite yaşamı ya da çalışma hayatına atılmaları sürecinde yaşadıkları maceraları izleyecektik. Hatta bu haber bizzat James Buckley'ın açıklamalarına dayandırılarak okuyuculara sunulmuştu.


Dizide Jay Cartwright karakterini canlandıran 24 yaşındaki genç oyuncu James Buckley geçtiğimiz gün NME'e yaptığı açıklamada çıkan bu haberleri yalanlarken iddiların asılsız olduğunu E4'un sevilen dizisinin geri dönüşünün olanaksız olduğunu belirtti ve ''Altı aydır kimseyle bu konuda konuşmadım. Daily Star'da benim sözlerimden alıntılanmış şekilde yer alan haberin kesinlikle gerçeklik payı yok. Ne yazık ki yeni bir sezon yapma gibi bir planımız yok'' ifadelerini kullandı.


Simon Bird (Will McKenzie) James Buckley (Jay Cartwright) Blake Harrison (Neil Sutherland) ve Joe Thomas'ın (Simon Cooper) canlandırdıkları dört liseli kafadar arkadaşın komik maceralarını anlatan dizinin Damon Beesley ile birlikte ortak yaratıcısı olan Iain Morris de twitter hesabından yaptığı açıklamayla bu söylentileri yalanladı.


Dizinin sona ermesinin ardından hatırlanacağı üzere 2011 senesinde The Inbetweeners Movie isimli sinema filmiyle aynı kadro yeniden bir araya gelmiş ve izleyenleri güldürmeye devam etmişlerdi. Filmin devamı konusunda da zaman zaman haberler gündeme gelmeye devam ediyor. Yapılan açıklamalar doğrultusunda The Inbetweeners'i televizyon serisi olarak belki bir daha izleyemeyeceğiz ancak bir devam filmi olasılığı da yok değil..