I Just Want My Pants Back takipçilerinin hoşuna gitmeyecek bir haberimiz var! Geçtiğimiz yaz döneminde MTV ekranlarında prömiyerini yapan dizi için ilk sezonunun ardından yayıncı kanal tarafından iptal kararı alındı.


David J. Rosen'ın 2007 senesinde piyasaya çıkardığı aynı isimli romanına dayalı olarak ekranlara uyarlanan ve New York City'de çekimleri gerçekleşen dizi; yirmili yaşlardaki bir grup gencin Brooklyn'deki yaşamları üzerine odaklanıyor 22 yaşındaki Jason Strider ve arkadaş grubunun flört maceraları aşk hayatları ve yetişkin birer birey olmaya başlamaları sürecini bizlere yansıtıyordu.


Dizinin ana karakteri Jason Strider (Peter Vack) aşk kariyer ve arkadaşlık gibi konularda arayışta olan işinden memnun olmayan Yahudi bir gençtir. Barda tanıştığı Jane (Kelli Barrett) isimli bir kız arkadaşı yaşadıkları tek gecelik ilişkinin ardından sabah evden ayrılırken kendisine tekrar ulaşmak isteyen Jason'a telefon numarasını not olarak bırakır ve pantolununu kendisinden ödünç isteyerek giyer ve oradan ayrılır. Jason kızdan çok hoşlanmıştır. Ancak bir sorun vardır. Jane'in verdiği telefon numarası kendisine ait değildir. Arkadaşları aklı sürekli Jane'de olan Jason'a takılırken kendisinin verdiği tek cevap vardır ''Sadece pantolunumu geri istiyorum!'' İşte dizinin ismi de buradan gelmekte. Jason'ın en iyi arkadaşı Tina (Kim Shaw) Stacey (Elisabeth Hower) Eric (Jordan Carlos) market sahibi Bobby (Sunkrish Bala) ve Lench (Nick Kocher) dizinin öne çıkan diğer karakterleri arasında yer alıyor.


Yüksek reyting oranı ve olumlu eleştiriler ile ekran macerasına başlayan dizinin reytingleri haftalar ilerledikçe düşüş göstermeye başlamıştı. MTV'den konuyla ilgili yapılan açıklamada ''Yaratıcı ekibi ve yetenekli oyuncu kadrosu ile birlikte I Just Want My Pants Back'i yayınlamaktan dolayı gurur duyuyoruz. Yeni bir sezonu belirlemede ve bunun kararını alma sürecinde birçok faktör var. Sonuç olarak ek bir sezonla Pants'i bir sezon daha ileriye taşımama kararı aldık'' ifadeleri kullanıldı.


İptal kararının alınmasında kanalın yeni dizilerine yer açma düşüncesinin etkili olduğu belirtiliyor. Inbetweeners Brothers & Sisters'ın yapımcılarından Craig Wright’ın hazırladığı Underemployed ve genç komedyen Bo Burnham'ın rol aldığı Zach Stone in Gonna Be Famous gibi yeni diziler ile Awkward ve Teen Wolf gibi yeni sezonlarıyla dönecek diziler önümüzdeki süreçte MTV ekranlarında yer alacak yapımlar arasında bulunuyor. Bu arada Deadline'ın haberine göre uzun süredir bu proje üzerinde çalışan Doug Liman ve Dave Bartis ikilisi Hypnotic yapım şirketi ve Universal Cable Prods. ortaklığında hazırlanan I Just Want My Pants Back'in diğer kanallara pazarlanması için görüşmelere başlamış bile.