Kablolu televizyon kanalı Syfy geçtiğimiz gün 2012 yaz dönemi takvimini açıklamış ve Alphas Warehouse 13 gibi dizilerin dönüş tarihini öğrenmiştik. İlk iki sezonunda yaz döneminde ekranlara gelen Haven ise açıklanan bu listede yer almıyordu. Dün belirttiğimiz üzere dizinin bu sene sonbahar aylarında başlama ihtimalinin mevcut olduğu konuşuluyordu.


Ve Haven'ın 3. sezon prömiyer tarihi ile ilgili ilk açıklamalar geldi. Henüz resmi olarak Syfy tarafından açıklanmasa da dizi oyuncularından Eric Balfour ve yazar ekibinden Nora Zuckerman ikilisi twitter hesaplarından yeni sezon başlangıç tarihini 21 Eylül Cuma olarak duyurdu. Böylelikle söylentiler doğrulandı ve dizi dönem değiştirmiş oldu. İlk iki sezonunu yaz döneminde izlediğimiz Haven için bu değişikliğin bakalım nasıl bir etkisi olacak?


Senaryosu Sam Ernst ve Jim Dunn ikilisi tarafından Stephen King'in The Colorado Kid romanı uyarlanarak kaleme alınan Syfy dizisinde bu sezon yeni isimleri kadroda göreceğiz. Daha önceden haberini verdiğimiz üzere One Life to Live yıldızlarından Bree Williamson'ı psikiyatri uzmanı Dr. Claire Callahan karakteriyle dizide görürken Harold & Kumar Go To White Castle oyuncularından Kate Kelton'ı ise dövmenin gizemini ortaya çıkarma konusunda Audrey'e önemli yardımları olacağı söylenen Jordan karakteriyle izleyeceğiz.


Haven'ın üçüncü sezon kadrosuna katılan son isim ise Dorian Missick oldu. Son dönemde The Cape (Marty Voyt) Six Degrees (Damian Henry) ve Southland (Dedektif Ruben Robinson) dizilerinde izlediğimiz 36 yaşındaki aktörün rolünün ayrıntıları hakkında şimdilik net bir ayrıntı yok. Ancak özellikle Lucas Bryant (Nathan Wuornos) ile sahneleri olduğu belirtiliyor.


FBI ajanı Audrey Parker'ın (Emily Rose) küçük bir kasaba olan Haven'e bir suç vakasından dolayı gelmesi ve kafasını kurcalayan olayları araştırmak amacıyla burada kalmaya karar vermesinin ardından kasabanın gizemli sırlarını keşfetmesi ile birlikte gelişen olayları konu alan doğaüstü temalı dizi Haven'ın yeni sezonu önceki sezonlarda olduğu gibi 13 bölümden oluşacak. Yeni sezonun ilk üç bölümünün çekimlerinin tamamlandığı dizinin diğer bölümleri için çekim hazırlıkları devam ediyor.