Genel Sanat Yönetmenliğini Şakir Demir Pehlivan'ın yaptığı usta isimlerin bir araya geldiği oyuncu kadrosunun yanı sıra dev bütçesi kostümleri ve dekorlarıyla da adından çok sözettirecek dizi için 600 kostüm dikildi.

Türk televizyon tarihinin en önemli başyapıtlarından biri olmaya aday Haldun Sevel’in eserinden uyarlanan dizinin yapımcılığını rating rekorları kıran yapımlara imza atan Süreç Film/ Ali Gündoğdu proje tasarımını ve yönetmenliğini usta bir isim Mustafa Şevki Doğan üstleniyor.

Senaryosunu H. Baykut Badem Filiz Ekinci Hülya Şahin ve Savaş Saylan’ın kaleme aldığı mütarekenin yokluk yıllarının yorgun ama gururlu İstanbul’un bir milletin kurtuluş mücadelesinin ekranlara yansıtılacağı dizide sanat dünyasının ünlü isimleri bir araya geliyor: Oktay Kaynarca Emre Kınay Naz Elmas İpek Karapınar ve Esra Ruşan’ın yanı sıra Gökhan Bekletenler Ali İpin İskender Bağcılar Emin Gürsoy Ferda Yalçın Ezgi Sözüer Fatih Dönmez Bertan Dirikoğlu Erdal Kuyumcu Uğur Demir pehlivan Cavit Çetin Güler Murat MakarCem Cücenoğlu Uğur Kural Onur Orhan Süleyman Atanısev Buse Işık Elif Burgaz Nazlı Çiga Özge Özdemir Tugçe Kurt Çigdem Aygün Gözde Gizligöz Cansın Bezircilioğlu Fatih Doğan Ural Buldu…