Ulusal yayın yapan kanallar birer birer yeni sezon programlarını açıklamaya devam ediyor. NBC Fox ABC ve CBS'in ardından The CW da merakla beklenen 2012-2013 televizyon sezonu yayın takvimini geçtiğimiz dakikalarda duyurdu.


Arrow Beauty and the Beast The Carrie Diaries Cult ve Emily Owens M.D. (First Cut) isimli yeni dizileriyle yeni sezona girecek olan The CW kanalının yayın takvimine bakıldığında bazı önemli değişiklikler gözüküyor. İlk olarak ana karakterini ödüllü aktris Meryl Streep'in kızı olan ve oyunculuğuyla oldukça övgüler topladığı belirtilen Mamie Gummer'ın canlandırdığı komedi öğeleri de taşıyan medikal drama First Cut'ın isminin Emily Owens M.D. olarak değiştirildiğini belirtelim. HBO'da yayınlanan bir dönemin (1998-2004) popüler dizisi Sex and the City'nin öncesini anlatan The Carrie Diaries ile kablolu televizyon kanallarında uygulanan model benzeri kısa bölümlü bir sezonla ekranlara gelecek olan Cult sezon ortasında yayın takvimine dahil olacak yapımlar.


Son iki sezonunu geçirdiği Cuma günlerinde Fringe ve Grimm gibi dizilerle reyting mücadelesi veren kanalın popüler dizilerinden Supernatural artık Çarşamba akşamları ekranlarda olacak. DC Comics karakteri Green Arrow'a dayalı olarak geliştirilen Arrow ise aynı gün Supernatural'dan önce yayına girecek. Supernatural en iyi izlenme oranlarını kanalın final yapan dizilerinden Smallville'in ardından yayınlandığı zamanlarda elde etmişti. Böylelikle dizi yeniden bir DC Comics karakterine dayalı bir yapımın ardından izleyicilerle buluşuyor olacak. Bakalım bir başka DC Comics karakteri bu yönden diziye yarayacak mı?


The Carrie Diaries yeni sene ile birlikte Gossip Girl'ün zaman dilimine geçecekken kanalın bir diğer yeni dizisi Beauty and the Beast ise Perşembe akşamları The Vampire Diaries'ın ardından ekranlara gelecek. Nikita'nın günü değişmezken yayın saatinde değişikliğe gidildi ve dizi Supernatural'ın eski zaman diliminde yayınlanacak. The Vampire Diaries'da canlandırdığı Alaric Saltzman karakteriyle tanıdığımız Matt Davis'in de rol aldığı yeni dizi Cult ise The Carrie Diaries gibi önümüzdeki sene içerisinde yayın takviminde olacak. Geri kalan değişiklikleri de görebileceğiniz kanalın yeni yayın sezonu takvimi şöyle oluştu:


PAZARTESİ


8:00 pm 90210 (Yeni gün)
9:00 pm Gossip Girl (Yeni saat)
9:00 pm The Carrie Diaries (Ocak 2013'ten itibaren)


SALI


8:00 pm Hart of Dixie (Yeni gün)
9:00 pm Emily Owens M.D. (Yeni dizi)


ÇARŞAMBA


8:00 pm Arrow (Yeni dizi)
9:00 pm Supernatural (Yeni gün)


PERŞEMBE


8:00 pm The Vampire Diaries
9:00 pm Beauty and the Beast (Yeni dizi)


CUMA


8:00 pm America's Next Top Model (Yeni gün)
9:00 pm Nikita (Yeni saat)