Arka Sokaklar Kanal D'de yayınlanan polisiye dizi. İstanbul sokaklarında suçluların peşinde koşan bir ekibin sıradışı maceraları ve aile yaşamları konu alınıyor.


Zafer Ergin:

Rıza Soylu;İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube’de emniyet amiri. Ekibin lideri çimentosu babası. Sezgileri iradesi ve tecrübesiyle kendini mesleğine ailesine hayata adamış bir adam.


Özgür Ozan

Hüsnü Çoban
Ekibin Rıza Baba’yla birlikte en eskisi. İstanbul pahalılığında beş çocuğu ve karısını tek polis maaşıyla geçindirmeye çalışıyor ve bunu zor da olsa başarıyor. Ekibin gülümseyen-gülümseten yüzü. Başına gelen türlü aksiliklerden yılmayan insani sıcaklığını asla kaybetmeyen bir ‘yurdum insanı’.

Şevket Çoruh

Mesut Güneri
Özel ekibin komiserlerinden. 90’lı yıllarda doğuda Özel Harekat’ta görev almış. Bu görevden kalma travmalarla dönmüş İstanbul’a. Oğlu Tunç’u neredeyse tek başına büyütmüş-büyütmekte. İşinde de özel hayatında da sert-sivri. Ama aile içinde yani ekipte sevilen sayılan bir ‘ağabey’.

Çağla Kubat

Elif Doğan Bahadır

Komiser Sinan ile evleneceği gün bıçaklanarak öldürüldü
Gamze Özçelik

Zeynep Akyüz

Çocukluğundan beri başka bir meslek başka bir hayat istememiş şehit polis memuru babasının izinden gitmiş ve polis olmuş. Trafik Şube’deki görevinden özel ekibe geçişiyle hayatı tamamen değişmiş. Murat’la da burada tanışmış aşkları böylelikle başlamış. Evlilik ve çocuktan sonra bir süreliğine yurt dışı görevde bulunsa da dönüp dolaşıp İstanbul sokaklarına ve ailesi gibi sevdiği insanların yanına-ekibe geri dönmüş.Berk Oktay

Sinan Bahadır

Ekibin hızlı-yakışıklı komiserlerinden. İşinde hırslı ve sertlikten kaçınmayan bir genç adam. Elif’le yaşadığı fırtınalı ilişki evlilikle sonuçlanacakken sarsılmış her şeyden vazgeçtiği bir anda ekip onu yalnız bırakmamış ve kolundan tutup mesleğe-hayata geri döndürmüş.
Uğur Pektaş

Murat Ateş
Özel ekibimizin hızlı komiserlerinden. Mesleğe neredeyse Rıza Baba’nın elinde başlamış. Hayatının her aşamasına mesleği ve ekip arkadaşları var burada sevmiş –evlenmiş-baba olmuş-ayrılmış. Ama aileden hiç kopmamış. İşinde hırslı başarılı. Sakin gibi dursa da patlaması bela.
Zeynep Beşerler

Melek Serter

Narkotik Şube’den özel ekibimize transfer olan Melek ekibe son katılan komiserimiz. Başından bir evlilik geçmiş Şirin isminde bir kızı var. Annesi ve kızıyla birlikte yaşıyor. Uzun süre boğuştuğu zorlukların ardından ekibe ve yeni görevine alışması Melek’in de hayatını değiştirmiş.
Alp Korkmaz

Ali Akdoğan

Ekibin en genci komiser. Asıl görevi keskin nişancılık. Rıza Baba’nın kızı Pınar’la evli bir de çocukları var Efe. Ekibin elinde büyüyen ve hayata atılan cesur duyarlı genç bir adam.
Özlem Çınar

Aylin Pınarcı
Teknik izleme uzmanı.
Figen Evren

Suat Çoban

Hüsnü'nün eşi.
Filiz Taçbaş

Ayla Soylu

Rıza'nın eşi.
İpek Yaylacıoğlu

Pınar Soylu Akdoğan

Rıza'nın kızı ve Ali'nin eşi.
Onur Bay

Tekin Çoban

Hüsnü'nün küçük oğlu.
Furkan Göksel

Metin Çoban

Hüsnü'nün büyük oğlu.
Yüsra Geyik

Zeliha Çoban

Hüsnü'nün büyük kızı.
Manolya Aşık

Şule Çoban

Hüsnü'nün küçük kızı.
Kerimhan Duman

Tunç Güneri

Mesut'un oğlu.
İlker İnanoğlu

Engin Balkan

Başkomiser. Daha önce Amerika büyükelçiliğinde koruma müdürü olarak görev yapmış daha sonra ekibe katılmıştır. Şu anda Madrid Büyükelçiliği'nde koruma müdürlüğü yapmaktadır. Daha sonra bir operasyon için geri dönmüş ardından Moskova'ya gitmiştir.
İlker Yiğen

Yavuz Ateş

Doktor. Murat'ın kardeşi.
Yasemin Balık

Seyran Esmer

Mesut'un eski sevgilisi.
Ecem Naz Arslan

Şirin Değirmenci

Melek'in kızı. Annesiyle yaşıyor
Ege Barutçu
Ömer Ateş

Murat ve Zeynep'in oğlu.
Nazlı Tosunoğlu

Nazike

Suat'ın teyzesi.
Mustafa Efe Güray

Haydarberk Çoban

Hüsnü 'nün en küçük oglu
Oyuncu adı bilinmiyor

Rıza Efe Akdogan

Ali ve Pınarın Oglu Rıza 'nın torunu