Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Elma Kokusunu Sever misiniz ?
  Elma kokusunu sever misiniz? Ya da şöyle sorayım. Hiç elma yerken aslında boğazınızda bir yanma hissettiniz mi?...Hayır mı?

  O halde size bir olay anlatayım..

  Bundan tam 23 yıl önce16 Mart 1988 sabahıelma kokusuyla uyandı Halepçeliler.Sevinçle mutfağa yöneldiler önce.Kokunun mutfaktan gelmediğini görünce camlarını açtılar.Baktılar ki koku dışarıdan daha çok hissediliyorhemen dışarı akın ettiler merak ve heyecanla.

  Çıktıklarında gördüler ki herkes aynı merak ve heyecanla dışarı çıkmış.Hızlı hızlı yürümeye başladılar;kokunun kaynağını aramaya başladılar. Gittikçe şiddetlendi elma kokusu.

  Ama bir yandan da derilerinde bir yanma hissettiler sanki.Aldırmadılar ve yürümeye devam ettiler.Bu sefer daha hızlı…koşmaya başladı birçoğu.Ancak zamanla o yanma gittikçe şiddetlendi.Koşuyorlardı;ama yanıyorlardı da.

  Bu sefer de dönüp eve doğru koşmaya başladılar.Yanma iyice artıyordu.Zamanla derilerinin morarmaya ve büzülmeye başladığını gördüler korkuyla.Bir an önce suya ulaşmalılardı.

  Kendilerini can havliyle suya attıklarında ise bedenleri kavruldu bu seferasit dolu bir havuza girmişler gibi. Artık ölmüşlerdiölümün nereden geldiğini anlayamadan.Yanarak ölmüşlerdiüstelik ateşsiz ve dumansızdı bu yanma…çığlıklarla…bağırışlarla…çağırışlarla…
  Bir avuç kül oluvermişlerdi anidenne olduğunu anlayamadan…

  Kimyasal zehir öyle bir şeydir ki;vücudunuza temas ettiği anda yakar sizinefes almak için çırpınırsınız;alamaz sınız.Deriniz büzülüp çürür.Yavaş yavaşacı çeke çeke ölürsünüz.Öyle ki başınıza silah vurularak öldürülmeyi buna tercih edebilirsiniz.

  Bu zehir de elma kokuluydu.Güzel kokulu zehir.. Zekice planlanmış bir katliamdı.Hedeflerin de çocuklar vardıgeleceği hedeflemişlerdi..

  En çok da çocuklar öldü Halepçe’de.Tıpkı diğer katliamlardaki gibi.Yıllar sonra ülkelerine “demokrasi” getirecek olan o uzak memleketteki adamlarkendi memleketlerindeki o “diktatör”e hediye etmişlerdi bu elma kokulu zehri.

  Ölmeden önce ölürken yanarken Halepçelilerin attıkları çığlıkları duyamadılar o “özgürlükçü ve demokrat” adamlar.
  Çünkü o sırada başka ülkelerde başka hayatları mahvetmekle meşgullerdi.Başka soykırım planları vardı.

  Onlardı zatenHiroşima’da küçük gözlü onlarca küçük çocukları yakan.Onlardı Vietnam’da yüzlercesini.binlercesini katleden.Onlardı Ruanda’da 100 gün içinde 800 bin kişinin katledilmesini sessizce destekleyen.Duyamadılar o çığlıkları…

  Şimdi Halepçeli çocuklar el ele tutuşmuş HiroşimalıRuandalı Vietnamlı kardeşleriyle dünyaya barış mesajı veriyorlarinsanlığa sesleniyorlar:

  “Çalıyorum kapınızı
  Teyzeamca bir imza ver
  Çocuklar ölmesin
  Şeker de yiyebilsinler..”

  Alıntıdır. 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Ben bunun Amerikanın işi olduğunu düşünüyorum. Saddam'ı devirdikten sonra katliamı kınayan hiçbir açıklama yapmaması düşündürücü gerçekten.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş