Viyana yaşamak için en iyi şehir seçildi

Yapılan yaşam kalitesi araştırmasına göre Viyana yaşamak için en iyi şehir seçilirken Irak'ın başkenti Bağdat ise en kötü şehir seçildi.


Ünlü İngiliz gazetesi 'The Guardian' uluslararası danışmanlık şirketi 'Mercer'in yaptığı yaşam kalitesi araştırmasını yayınladı.
Yapılan araştırmalar sonucu Viyana 'En iyi şehir' seçilirken Londra Paris New York üst sıralarda yer alamadı.
En kötü şehir Bağdat oldu

18. kez 'Mercer' tarafından yapılan araştırma sonuçlarına göre 'En kötü şehir' de belirlendi. Buna göre en kötü şehir Irak'ın başkenti Bağdatoldu.En iyi şehir Viyana oldu

'En iyi şehir' sıralamasında Avusturya'nın başkenti Viyana ilk sırada yer alırken bu şehri sırasıyla Zürih ile Münih Düsseldorf ve Frankfurt gibi Almanya kentleri takip etti. Guardian Londra Paris ve New York'un sıralamada ilk 35 şehir arasına giremediğine de dikkat çekti.
Londra 39. sırada


39. sırada yerini alan Londra'nın hava kirliliği trafik ve iklim nedeniyle sıralamada gerilerde kaldığı açıklandı. Araştırma gerçekleştirilirken kentlerin sosyal ve ekonomik şartları sağlık eğitim barınma ve çevre koşullarının da dikkate alındığı belirtildi. Ayrıca büyük şirketler iş kurmak için yer seçerken bu araştırmanın sonuçlarını da göz önünde bulunduruyor.