Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Türk öğrencilerin en çok tercih ettiği 5 ülke

  Türk öğrencilerin en çok tercih ettiği 5 ülke

  Sunulan eğitim olanakları ve ülkelerin daha ulaşılabilir olması öğrencileri kendi ülkelerinin dışında başka bir coğrafyada eğitim almaya itiyor.
  Türk öğrenciler eğitim olanakları ve kariyer</b> fırsatlarından faydalanmak için yurt dışındaki okulları tercih ediyor. Yurtdışı tur destinasyonları hakkında ilginç bilgiler veren blog Prontotour Türk öğrencilerin yurtdışında eğitim almak için en çok tercih ettiği beş ülkeyi sıraladı. İşte yurtdışı eğitim için tercih edilen ülkeler;
  İngiltere

  Türkiye’den her yıl 30.000’in üzerinde öğrenci alan İngiltere bu özelliğiyle Türkiye’den en çok öğrenci alan ülke konumunda yer alıyor. İngiltere’nin ilk tercih olmasının en önemli sebebi dünyanın evrensel dili kabul edilen İngilizcenin ana dil olarak kullanılıyor olması. Aynı zamanda eğitim kalitesi ülkenin gençlere sunduğu sosyal imkanlar ve Türkiye’ye olan uçuş mesafesinin kısa olması da İngiltere tercihini belirleyen diğer unsurlar.


  Amerika

  Türk öğrencilerin eğitim almak için en çok tercih ettiği 2. ülke ise Amerika Birleşik Devletleri. İngiltere ile arasında birkaç bin öğrenci farkı bulunan Amerika’nın en çok tercih edilme nedeni ise eğitimindeki kalite ve eğitim sonrası kişiye sunulan iş fırsatları. İngiltere’ye oranla bir göçmen için daha yaşanılabilir bir ülke olan Amerika’nın aynı şekilde İngiltere’ye karşı tek dezavantajı ise uzaklığı. İnsan hakları ve gelişmişlik düzeyi de Türk öğrencilerin Amerika’ya akın etmesinin bir diğer önemli nedeni.


  Malta

  Listenin 3. sırasında yer alan Malta daha çok kısa süreli dil eğitimi için tercih ediliyor. Ülkenin bu denli tercih ediliyor olmasının çok nedeni var. Bu nedenlerden en önemlisi Malta’nın yabancı öğrenci alımını bir endüstri haline getirmiş olması. Öyle ki Malta’ya giden öğrenciler burada bulundukları 3-6-12 aylık süre boyunca hem profesyonel kurumlardan dil eğitimi alıyor hem de turistik bir ülke olan Malta’nın yoğun sezonlarda bu sektördeki istihdam sorununu çözüyor.


  Kanada

  Neredeyse Amerika ve İngiltere ile aynı koşullara sahip olan Kanada Türkiye’den öğrenci alımı konusunda 4. sırada bulunuyor. Ülkenin Amerika ve İngiltere’ye göre daha az öğrenci alıyor olmasının temel nedeni ise zorlu iklim koşulları ve fiziki uzaklığı. Bu zorlukların yanı sıra Kanada eğitim almak için bu ülkeye giden öğrencilere sunduğu çalışma imkanlarıyla ön plana çıkıyor. Ciddi bir işgücü sorunuyla boğuşan Kanada eğitim için gelmiş öğrencilere iş fırsatı sunduğu gibi yüksek çalışma ücretleriyle de öğrencilere ülkede geçirdikleri süre boyunca rahat bir yaşam olanağı sunuyor.


  <b>

  Avustralya
  </b>

  Listenin 5. sırasında bulunan Avustralya’yı diğer 4 ülkenin bir karışımı gibi düşünmek mümkün. Fiziki anlamda oldukça uzak bir coğrafyada yer alan Avustralya bu dezavantajını rahat yaşama olanağı ve anadil farkıyla telafi ediyor. Prosedür açısından da diğerlerine oranla hayli kolay olan Avustralya’dan uzun süreli bir üniversite eğitimi için kabul almak Amerika’daki bir dil okulundan kabul almakla neredeyse aynı zorlukta. Kangurularıyla ünlü güzel kıta Avustralya’da geçirilecek günlerin insana katacağı değerler de tercih edilirlik açısından oldukça önemli.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Dil için Maltayı çok tercih ediyorlar.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş