Gün Batımını İzlemek İçin En Güzel Yerler

Güneşin battığı anda ortaya çıkardığı harika gün batımı manzaralarını görmek sizin de hakkınız. İşte gün batımını izleyebileceğiniz en güzel yerler…
Eşsiz gün Batımı Manzaraları

Doğanın gün bitiminde sunduğu eşsiz güzellik her zaman aşkı romantizmi ve biraz da hüzmü insanın gönlüne düşürür. Herkes için farklı duyguları canlandıran gün batımları dünyanın çeşitli yerlerinde eşsiz güzellikler ortaya çıkarmaktadır.

Gün batımının mükemmel olduğu yerler turizm açısından da oldukça yoğun geçer. Sırf gün batımını izlemek için gidilip gezilecek yerler bulunmaktadır.

Gün batımı manzaralarının eşsiz güzellikler ortaya çıkardığı yerlerden bazıları da ülkemiz sınırları içerisindedir. Bunlar arasında Nemrut dağı ve Bodrum bulunmaktadır.

İşte dünyanın en güzel gün batımı manzaralarına sahip yerleri…

Nemrut Dağında Gün Batımı

Gün batımının en etkileyici hallerinden biri çok uzakta değil hemen yanı başımızda! Adıyaman’da 2600 m yüksekliğe erişen Tanrıların Tahtı Nemrut Antik Çağ’dan kalma heykelleriyle birlikte gün batımının görkemini yaşatıyor.
Bodrum’da Gün Batımı

Unutulmaz yaz aşklarının çılgın eğlence hayatının muhteşem doğa manzaralarının romantik diyarı Bodrum’un her anı güzel! Bitez Gümbet Torba Yalıkavak Türkbükü… Nerede olursanız olun ister bir tekne turunda ister renkli kafelerinde gün batımını karşılamanın keyfi yaşamaya değer!Kıbrıs Gün Batımı

Akdeniz’in büyüleyici atmosferinde uzun süren yaz mevsimiyle birlikte tatilin ve eğlencenin vazgeçilmez adresi olan Kıbrıs gün batımında deniz ve güneşin en özel buluşmalarına sahne oluyor.Sahra Çölü Gün Batımı

Gün batımı deyince akla genellikle deniz üzerinde kaybolmakta olan güneşin görüntüsü gelir; ama güneş yeryüzünün en kurak çöllerinde de eşsiz güzellikte manzaralar yaratabiliyor. Tıpkı Sahra Çölü’ndeki gibi…


Venedik Gün Batımı

Aşkın ve romantizmin kenti Venedik siluetine bir de güneşin büyüleyici kızıllığı eklenince yeryüzünün en özel manzaralarından biri ortaya çıkıyor. İster Büyük Kanal üzerinde bir gondol sefasında ister Accademia Köprüsü üzerinde izleyin bu kentte gün batımına aşık olacaksınız.
Tac (Taj) Mahal Gün Batımı

Hindistan deyince fotoğraf karelerini süsleyen en ikonik manzara masmavi bir gökyüzü altında bembeyaz siluetiyle yükselen Taj Mahal olur genellikle… Günün her saati ihtişamını kaybetmeyen bu tarihi saray kısacık gün batımı anında ise muhteşem bir manzara yaratıyor.


Büyük Kanyon Gün Batımı

Gün geceye dönmeden hemen önce güneş ışıklarının sihirli bir oyuna sahne olduğu en güzel noktalardan biri de Arizona’daki Büyük Kanyon. Her yıl milyonlarca insan 445 km uzunluğunda 29 km genişliğindeki bu mucizevi anı yakalamak için Arizona’ya gidiyor.


Bora Bora Adasında Gün Batımı

Tahiti’nin egzotik güzeli Bora Bora okyanus kıyılarını süsleyen özgün bungalovlarıyla başlı başına karizma sahibiyken bir de gün batımının eşsiz kızıllığıyla yıkanınca dünyanın en görülesi manzaralarından birini yaratıyor.

Santorini Adasında Gün Batımı

Yunan Adaları arasında mimarisi ile en karakteristik olanı Santorini… Mavi detaylarla süslenmiş bembeyaz evleri güneşin çekilmeye başladığı anlarda sımsıcak bir turuncuya boyanıyor. Bu eşsiz manzaranın en güzel izleneceği nokta ise Oia köyü…

Nil Nehri Gün Batımı

Dünyanın en uzun nehri olarak bilinen Nil çöllerle çevrili Mısır’ı yüzlerce yıldır bereketli bir coğrafyaya dönüştüren suları üzerinde güneşin en güzel ve en mistik tonlarına ev sahipliği yapıyor.
Hawaii Gün Batımı

Tropikal iklimin en gözde adreslerinden biri olan Hawaii sonsuzluk hissi veren pırıl pırıl okyanus kıyısınca uzanan palmiyelerinin üzerine akşam çökünce adeta gerçek üstü bir görsel şölen yaşatıyor.


Masai Mara Gün Batımı

Kenya’nın başkenti Nairobi’de bulunan Masai Mara Ulusal Parkı yeryüzünde doğal hayat açısından en zengin noktalardan biri. Vahşi yaşamın ev sahiplerinin hiçbir yerde göremeyeceğiniz manzaralarını barındıran bu doğa harikası gün batımında ise kartpostalları kıskandıracak güzellikte görüntüleri ağırlıyor.