Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Trafik sigortasında fiyatlar düşecek

  Anadolu Sigorta Genel Müdürü Musa Ülken trafik sigortasında son
  yıllarda yüksek fiyattan dolayı artan şikâyetlerin bazı şirketlerin haksız rekabet
  politikaları ve yasal düzenlemelerin eksikliği nedeniyle yaşandığını söyledi.






  Anadolu sigorta’nın 7 yıldır devam eden ‘Bir Usta Bin Usta’ projesi kapsamında Adana’da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ülken zorunlu trafik sigortasında yapılan son yasal düzenlemelerle yeni bir döneme girildiğini belirtti.

  Vatandaşın tepkisini çeken yüksek sigorta bedellerinin düşme eğiliminde olacağını belirten Ülken geçtiğimiz haftalarda Meclis’ten geçen ‘Torba Yasa’ ile değişen kanun maddeleriyle ortaya olumlu bir durumun çıktığını ifade ederek “Kesinlikle ileriye dönük fiyatlara mutlaka olumlu bir şekilde yansır” dedi.

  Doğrudan tazmin

  Sigorta sektörünün bir araya gelerek doğrudan tazmin sistemine gideceğini belirten Ülken yeni sistemle mağdur olan sürücünün karşı tarafın sigorta şirketine değil kendi sigorta şirketine gideceğini böylece işlemlerin çok daha kolay halledilebileceğini söyledi.

  Doğrudan tazmin sistemiyle birlikte vatandaşın bazı mağduriyetlerinin de giderileceğini ifade eden Ülken mağdur olan sürücünün sigorta şirketinin verdiği parayı daha sonra diğer sigorta şirketinden tahsil edeceğini belirtti.

  ‘Bir Usta Bin Usta’
  Anadolu Sigorta’nın 85’inci yılında Anadolu’da kaybolmaya yüz tutan mesleklere ilgiyi artırmak için hayata geçirdiği ‘Bir Usta Bin Usta Projesi’nde yedinci yıl eğitimleri Adana’da yerel el sanatlarından ‘Ahşap Oyma’ kursuyla başladı. Ülken “2010-2015 yılları arasında 30 mesleki eğitim kursu düzenledik ve çeşitli meslek gruplarından 380’i kadın 203’ü erkek olmak üzere 583 usta adayına eğitim verdik. Adana’daki bu kursumuzda 4.5 ay boyunca 20 kursiyerimiz eğitim görecek” dedi.

  Yeni yasa ne getiriyor?
  Milyonları ilgilendiren Torba Yasa’daki en önemli maddelerinden biri toplumda mağduriyet yaratan trafik sigortasındaki düzenlemeler olmuştu. Bugüne kadar vefat tazminatının hesaplanmasında kanunla sınırları çizilmiş belli bir standart olmadığından mahkemeler kişiden kişiye değişen tutarlarda tazminatlara hükmediyor sigorta şirketleri de bunları ödemek zorunda kalıyordu. Şirketler trafik sigortasında şikayetlere neden olan fiyat artışlarının temel nedeni olarak bu uygulamaları gösteriyordu. Yeni düzenleme ile Hazine standart bir hesaplama yöntemi belirleyip açıklayacak ve sigorta şirketleri kime ne kadar vefat tazminatı ödeyeceğini kişiler de sigortadan ne kadar tazminat alacağını bilecek.

  Sigorta şirketleri kusurlu sürücülere tazminat ödemeyecek. Ayrıca trafik kazalarında zarar görenler zararını tazmin etmek için mahkeme yerine önce sigorta şirketine müracaat edecekler. 15 gün içinde tazminat üzerinde anlaşmaya varacaklar. Vatandaş isterse belirlenen rakam üzerindeki tutar için yasal hakkını kullanabilecek.


  25.04.2016
  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Sigorta fiyatları uçmuştu %200 zam gelmişti yeni düzenleme ile yarı yarıya zam geri alınmalı..

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Hep düşecek diyorlar 5 yıldır değişen birşey yok.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş