Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart 23 Nisan yerine Kut’ül Amare

  23 Nisan yerine Kut’ül Amare

  Nisan 16 2016

  Kut'ül Amare Zaferi’nin 100. yıldönümü etkinliklerinin görkemli bir biçimde düzenlenmesi kararlaştırıldı.

  TBMM ve Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarını geri plana iterken Kut’ül Amare Zaferi’nin 100. yıldönümü etkinliklerinin görkemli bir biçimde düzenlenmesi kararlaştırdı. MEB 81 İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Kut’ül Amare zaferi kutlamaları için; panel sempozyum şiir dinletisi ve konferans gibi programlar gerçekleştirilmesi talimatı verdi.

  Kamil ELİBOL/ANKARA

  FOTO:SÖZCÜ – MEB Kut’ül Amare genelgesi yayımladı.


  RESEPSİYON İPTAL

  Terörle mücadelede verilen şehitler nedeniyle bu yılki 23 Nisan etkinliklerinde 96’ıncı kuruluş yıldönümüne denk gelen TBMM’deki resepsiyon iptal edildi. Okullardaki 23 Nisan törenleri de asgari seviyeye indirildi. Daha önce de hipodromda yapılan gösteriler de kaldırılmıştı.

  23 Nisan’ı önemsemeyen AKP hükümeti Kut’ül Amare zaferi için seferber oldu. Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü Başkent’teki tüm okul müdürlerine whatsApp’tan “23 Nisan etkinlikleri kapsamında yüksek sesle provalar yaparak çevreyi rahatsız etmeyin” diye mesaj attı.  KUT’ÜL AMARE

  MEB Müsteşar Yardımcısı Dinçer Ateş de Bakan adına Milli Eğitim Müdürleri’ne Kütül Amare zaferi konusunda yazılı talimat gönderdi. Yazıda Kütül Amerenin zor şartlar ve imkansızlıklar içerisinde düşman kuvvetleri karşısında gösterilen özveri kahramanlık ile yüksek sevk ve idarenin neticesinde 29 Nisan 1916’da gerçekleşen “eşsiz” bir zafer olduğu vurgulandı.

  Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt da okul müdürlerine gönderdiği yazıda Kütül Amare’nin 100’üncü yıl anma etkinliklerinin icra ve koordinasyon görevinin Başbakan Yardımcılığına verildiği belirterek şöyle dedi:

  “Sosyal bilimler liselerinin bulunduğu yerleşim yerlerinde bu okulların koordinesinde bulunmadığı yerlerde ise uygun görülen bir okulun koordinesinde olmak üzere Kütül Amare zaferinin 100 yılının anlam ve önemine uygun olarak panel sempozyum şiir dinletisi ve konferans vb. programların gerçekleştirilmesi milli manevi değerlerimiz çerçevesinde anma faaliyetleri yapılması okullarda güne özel köşe oluşturulması duvargazetelerinin çıkarılması ilgili kurumlarla işbirliği yapılarak fotoğraf sergisi düzenlenmesi film ve belgesel izlettirilmesi gibi faaliyetlerin yerine getirilerek bu kapsamdaki faaliyetlere ilişkin ilçeniz raporu 2 Mayıs 2016’a kadar Müdürlüğümüze gönderilmelidir”

  KUT’ÜL AMARE NEYDİ?

  29 Nisan 1916 tarihinde Osmanlı Ordusu 1. Dünya Savaşı’nda Irak’ın Kut bölgesinde İngilizlere karşı savaş kazanmıştı. Kütül Amare’de 13 bin 200 İngiliz askeri ile 13 general 481 subay esir alınmış ve 40 bini aşkın İngiliz askeri öldürülmüştü. Tarihe Kutül Amare zaferi olarak geçen savaş sırasında İngilizler 40 bin kayıp ve esir verirken Osmanlı’da 25 bin askerini kaybetmişti.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  İngilizlere karşı kazanılan tek zaferidir. Zira Osmanlı Devletinin sonunu İngilizler hazırlamıştır. Ülkeyi İngilizlere satıp İngilizlere kaçan padişahları da unutmamak lazım. kut-ul-amare denilen bayramı kutlayacaksak Çanakkale'de şehitlerimizin kemikleri sızlayacaktır.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş