Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Ala: Çok cüzi bir miktar kaldı ama etkili elemanları orada


  Ala: Çok cüzi bir miktar kaldı ama etkili elemanları orada

  06 Şubat 2016 Cumartesi 15:39:23Güncelleme: 15:45:08

  İçişleri Bakanı Efkan Ala Cizre ve Sur'da devam eden PKK operasyonları hakkında bilgi verdi

  İçişleri Bakanı Efkan Ala terörle mücadelede çok önemli mesafeler katedildiğini belirterek "Cizre'de yüzde 99 hatta daha da üst seviyede bertaraf etme çukurları barikatları bombalı tuzakları imha seviyesini söylüyorum. Bunların yüzde 995'i halledilmiş durumda. Çok cüzi bir miktar kaldı ama etkili elemanları ve odağı orada" dedi.

  Ala tarihi belediye binasında Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'yi ziyaretinde gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin terör operasyonlarıyla ilgili son durumu sorması üzerine Ala hükümet olarak Türkiye'nin hedefler koyduğunu bu hedeflerin önünde bazı engeller bulunduğunu ve bunlardan birinin de terör olduğunu vurguladı.

  Terör engelini Türkiye'nin önünden kaldırıp hızlı bir şekilde yola devam etme arzusu içinde olduklarını anlatan Ala "Olabilecek en kısa zamanda vatandaşın hayatını normale döndürecek bir sonuç elde etmek üzere güvenlik birimleri gayret sarf ediyor" diye konuştu.

  "ÇOK CÜZİ BİR MİKTAR KALDI"
  Ala terörle mücadelede çok önemli mesafeler katedildiğini belirterek şunları kaydetti:

  "Cizre'de yüzde 99 hatta daha da üst seviyede bertaraf etme çukurları barikatları bombalı tuzakları imha seviyesini söylüyorum. Bunların yüzde 995'i halledilmiş durumda. Çok cüzi bir miktar kaldı ama etkili elemanları ve odağı orada. Onların da yine vatandaşa zarar vermeden vatandaşla terörist ayrımını kesin olarak yaparak sonuçlandırılması çalışmaları devam ediyor.

  Sur'da da aynı şekilde çok önemli mesafeler katedildi. Orada da olabilecek en kısa sürede sonuçlandırma çalışmaları devam ediyor. Tabii bu konularda öngörülemeyen olaylarla karşılaşmak mümkün. Hesap bazen uymayabilir çünkü sahada bire bir göğüs göğüse arkadaşlarımız mücadele ediyor. Bunun nedeni de vatandaşlara zarar vermeden meseleyi çözmek tamamen teröristle vatandaşı ayırmak. Bu bakımdan bazen vatandaşın aklına 'Neden uzun sürüyor?' gibi bir soru geçebilir. Tabii sokağa çıkma yasakları da vatandaşa zarar vermeden meseleyi çözmek içindir."

  Teröristlerin bertaraf edilmesi tuzakların kaldırılması bombaların imha edilmesi ve çukurların doldurulmasını hedeflediklerini böylece vatandaşın hayatının normale dönmesini sağlamak için çaba sarf ettiklerini vurgulayan Ala "Buna benzer bazı yerler var. Bundan sonra da oralarda bu temizlemeler bertaraf etmeler yapılacak. Bu çalışmalar yürütülecek terörle mücadele yürütülecektir milletimizin devletimizin işbirliğiyle" değerlendirmesinde bulundu.

  "ORAYA GİDECEK AMBULANSA DA ATEŞ ETTİ TERÖRİSTLER"
  HDP'nin "Bir binada 7 yaralı olduğu" yönündeki iddialarının hatırlatılması üzerine Ala şöyle konuştu:

  "Birisi tek yönlü bir şey söylüyor. Oraya kaç kez ambulanslar gönderildi. Biz bir ihbar geldiğinde o ihbarı kim yapmış zihninin arkasında ne var bunlara bakmıyoruz. Ambulanslar buraya da defalarca gitti anonslar yapıldı. Valilik ve Sağlık Bakanlığı da çok detaylı bir açıklama yaptı. Giderken kameraya da alındı yapılan işler. Ne gelen var gelen kimse olmadı. Tam oraya ulaşılacağı zaman biliyorsunuz barikat ve çukurlar var onlar doldurularak gidiliyor.

  Oraya gidecek ambulansa da ateş etti teröristler. Bunlar gidemiyorsa güvenlik birimleri zaten orayı da alacak tabii. Oraya doğru hareket edip hem çukurları doldurmak hem bombalı tuzakları ortadan kaldırmak hem de ambulansa yol açmak üzere giden güvenlik birimlerimize ateş ettiler."

  "BİZİM İÇİN FOTOĞRAF BERRAK"
  Ala durumun bu şekilde olduğuna dikkati çekerek şöyle devam etti:
  "Bunlar algı operasyonları bir iddianın ortaya atılıp arkasının doldurulamaması. Bizim için fotoğraf berrak; terörle mücadele ediliyor. Yaralı varsa onu almak da orada mücadele etmek de devletin görevi; yaralıyı alacak da devletin ambulansı tedavi edecek de devletin milletin doktorları.

  Oraya 20'ye yakın roketatarlı saldırı oldu hastane burası. En önce kurnaz dilden vazgeçmek samimi olmak lazım. Samimi bir biçimde vatandaşın huzur ve güvenini temin edecek bir dil kullanmak lazım. Böyle çukur kazanların arkasında durduğunu söyleyenlerin sonra da 'Çukur var ambulans gidemiyor. Orada yaralılar var' diye bağırmalarının anlamı yok. Çukur varsa açanlar kapatsın derhal ambulans gitsin alsın gelsin. Belediyenin ambulansını da gönderdik yine aynı şeyi yaptılar. 'Yaralıları getirin' getirmiyorlar. 'Ateş etmeyin çukuru kapatıp gidelim' ateş ediyorlar. Böyle kurnazlıklarla kazanılacak hiçbir şey yok. Yazıktır memleket millet orada yaşayan vatandaşlar huzur ve güveni sağlamak için gitmiş güvenlik birimlerimiz bundan zarar görüyor şehit oluyor yaralanıyor."

  "VATANDAŞIMIZ ONLARIN İNİSİYATİFİNE BIRAKILMAYACAK"
  Paris'teki terör saldırısının ardından tüm ülkenin ve ülke siyasilerinin bir dilden konuştuğuna dikkati çeken Ala şöyle konuştu:

  "O siyasilerin sandıktan oy alan insanların topyekun önce bir teröre karşı olduklarını söylemeleri lazım. Duydunuz mu? Yani bu terörü lanetleyen teröre karşı olduklarını söyleyen onları dile getirenlerden duydunuz mu bir cümle? Duymadınız. Peki bu çukurları kazıp milletin oradaki hayatını cehenneme çevirenlerin arkasında olduklarını duydunuz mu? Duydunuz söylüyorlar. Böyle olmaz. Bu siyaset millete hizmet değildir. Onun için biz her türlü şartta hukuk kuralları içinde demokratik bir anlayışla ve kararlı bir mücadeleyle çalışacağız. Oradan zorla göç ettirilen vatandaşları tek tek evlerine gönderiyoruz. Her türlü ihtiyaçlarını karşılayacağız her türlü yardımı yapacağız ama elinde silah olup oraları kazanların da devletin kudretli eliyle hadleri bildirilecek. Vatandaşımız onlara teslim edilmeyecek onların inisiyatifine bırakılmayacak."

  "FETÖ/PDY OPERASYONLARINDA İDARİ VE ADLİ SORUŞTURMALARA DEVAM"
  Bursa merkezli FETÖ/PDY operasyonunu da değerlendiren Ala idari ve adli soruşturmaların çok kapsamlı olarak devam ettiğini vurguladı.

  Milletin hakkını hukukunu yemek soruları çalmak milletten haraç toplamak ve bir darbe girişimine destek vermenin suç olduğunu ifade eden Ala "Bu suçtan hareket edildiğinde peyderpey zamanı geldikçe idari ve adli soruşturmalar tamamlandıkça suçlular da bu işi yapanlar da teslim ediliyor.

  Onlara yönelik işlemler sürekli olarak yapılıyor. Bu da o süreçlerden biri ve devam edecektir. Sorunlar ve problemi suçlar ortaya çıktıkça idari ve adli soruşturmalar devam ettiriliyor. Bu da onun bir parçası" ifadelerini kullandı.

  Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe'nin "Bursa kılıcı" hediye ettiği Ala daha sonra Kapalı Çarşı'yı ziyaretinde esnaflarla sohbet etti.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Terörü nasıl hortlattıysanlız öyle bitirin.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş