Büyük Türkçe Sözlük


Türkçenin bütün söz varlığını bir araya getiren ve ortak bir veri tabanında kullanıma sunulan Büyük Türkçe Sözlük yazı dilimizin söz varlığının yanı sıra bütün bilim sanat ve spor terimlerini yer adlarımızı kişi adlarımızı bölge ağızlarımızdaki ve kaynaklarımızdaki sözcükleri deyimleri içermektedir. Büyük Türkçe Sözlük anlamını öğrenmek istediğiniz herhangi bir sözün; ölçünlü dilde veya ağızlarda kullanılan sözcük deyim terim özel ad olup olmadığına bakmadan tek veri tabanında arama yapma imkânı sağlamaktadır.

Büyük Türkçe Sözlük’te söz deyim terim ve ad olmak üzere toplam 616.767 söz varlığı bulunmaktadır. Veri tabanında yer almadığını veya farklı biçim ve anlamlarının bulunmadığını gördüğünüz sözlerin veri tabanına eklenmesi için Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] adresine e-posta göndermeniz yeterlidir. Türkçenin en büyük sözlüğü katkılarınızla daha da gelişecek ve zenginleşecektir.

Katkı ve eleştirileriniz için çok teşekkür ederiz.

Türk Dil Kurumu

Büyük Türkçe Sözlüğe Ulaşmak İçin Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]