Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Türk tarihini yeniden yazdıracak mumyalar


  Çin'in orta kesimindeki Şaanşi eyaletinin başkenti Şian şehrinin 100 kilometre yakınında bulunan Çin piramitleri hakkında araştırmalarda bulunan ve piramitlerin içine giren ilk Türk araştırmacı yazar Oktan Keleş piramitlerdeki materyallerin Türk tarihi açısından büyük önem arz ettiğini ve "bütün ezberleri bozacak kadar dünya tarihi açısından önemli olduğunu" söyledi.
  TARİHİN TEKRARDAN YAZILMASI GEREKEBİLİR
  "Beyaz piramitler" ya da "Türk piramidi" diye de anılan piramitlere giren ve orada araştırmalarda bulunan Keleş AA muhabirine yaptığı açıklamada "Buradaki materyaller konunun uzmanları tarafından incelendiğinde şunu söyleyebiliriz: Tarihin tekrar yazılması gerekebilir" dedi ve piramitlerdeki materyallerin Türk tarihi açısından büyük önem arz ettiğini belirtti.

  Keleş bölgeye daha önce de araştırma yapmak için başkalarının gittiğini ancak araştırmacıların görüntü almasına izin verilmediğini ve şimdi yayımlanan fotoğrafların "şu ana kadar yayımlananlar arasında bir ilk" olduğunu vurguladı.

  Yaşlı bir Çinli rehberliğinde piramitlerin iç kısımlarına girdiklerini belirten Keleş piramitlerin içinde Türklere ait olduğunu düşündükleri sembol heykel ve tabletler olduğunu kaydetti.

  Keleş kendilerinin ortaya koyduğu deliller karşısında Çinli yetkililerin "Eski dönemlerde Uygurlar Çinliler adına paralı asker olarak görev yapıyorlardı. Buradaki semboller ve işaretler onlardan kalma" dediğini aktardı ve "Bu düşünce tabii kendilerine ait" diye konuştu.

  "PİRAMİDİN İÇİNDEYİZ"
  Piramitlere giderken ve piramitlerin içinde yaşananları aktaran Oktan Keleş yaşlı bir Çinli rehber eşliğinde piramitlere yakın bir yerden doğal bir mağaranın içerisine girdiklerini ve karanlıkta 40-50 metre kadar yürüdüklerini anlatarak "Mağarada 3 kanallı bir girişe geldik. Sonra dikey bir yerden 7-8 metre aşağı kaydık. Geniş bir alana geldiğimizde Çinli rehber bize 'Piramidin içindeyiz' dedi" diye konuştu.

  Keleş piramidin tabii bir oluşumun üzerine inşa edildiğini belirtti ve Çinli rehber eşliğinde bir mezar odasına ulaşıldığını aktardı.

  Mezar odasında yerde boyu 2 metreye yakın bir mumya olduğunu belirten Keleş mumyanın başında bulunan bir kayada çeşitli işaret ve yazıların yanı sıra "ay yıldız kurt başları" gördüklerini söyledi. Keleş alana ışık tutulduğunda "şoke olduklarını" ve "3 metre boylarında muhtemelen granit taştan yapılma bir baş heykeli" ile karşılaştıklarını kaydetti.  Keleş heykelin üst kısmında çift boynuza benzer bir objenin bulunduğunu kafasının ortasında da bir "ay-yıldız" simgesinin göze çarptığını anlattı. Heykelin yanında da kucağında çocuk olan başka bir kadın heykelinin ve yerde bir mumyanın bulunduğunu belirten Keleş şöyle devam etti:

  "İhtiyar Çinli dizlerinin üzerine çöküp bir şeyler mırıldanıyor. Gördüğümüz mumya bir erkeğe ait. 30 sene kadar önce yüzü daha net seçiliyormuş hatta ayaklarında çizmeye benzer şeyler olduğunu söylüyor yaşlı Çinli. İçeride yaklaşık 7-8 dakika kadar kaldık ki ihtiyar Çinli acele çıkmamız gerektiğini işaret ediyor. Biz biraz daha kalıp etrafı iyice incelemek istiyoruz. Yaşlı Çinli sertleşiyor teklifimizi kabul etmiyor. Aşağı doğru merdivenle inilen bir yer görüyoruz ve oraya inmek istiyoruz. Yaşlı Çinli 'oraya inişin çok zor olduğunu indikten sonra çıkışın daha da zor olduğunu buradan acele çıkmamız gerektiğini' söylüyor. Çinli'nin bu kadar telaşlı olmasından ve sinirlenmesinden dolayı aşağı inemedik. Ancak fenerle şöyle etrafı bir taradığımızda duvarlarda yazılar ve şekillerle üst üste dizilmiş ve birbirlerine yapışmış tabletleri gördük daha fazlasını seçemedik."  "ATANIZ OĞUZ KAĞAN'IN TEMSİLİ SURETİDİR"
  Keleş yaşlı Çinlinin verdiği bilgiye göre mumyanın yüzünün önceden daha net olduğunu ancak zaman içerisinde köylülerin mumyanın bazı parçalarını koparması nedeniyle bozulmaya başladığını söyledi.

  Çift boynuzlu granit taştan üç metrelik baş figürünü sorduklarında ise şaşırtıcı bir cevap aldıklarını belirten Oktan Keleş Çinli'nin "O sizin atanız Oğuz Kağan'ın temsili suretidir" dediğini nakletti.

  Keleş Çinli'nin piramidin alt kısmında başka bir mumya olduğunu ve onun hiç bozulmadığını ileri sürdüğünü ayrıca var olan binlerce tabletten bazılarının zaman içerisinde aşınarak birbirine yapıştığını söylediğini aktardı.

  Piramitlerin bulunduğu bölgenin yasak olduğuna dair söylentilerin sorulması üzerine Keleş bölgenin tamamen yasaklanmış bir bölge olmadığını ancak içeride araştırma ve çekim yapmak konusunda izin verilmediğini belirtti.

  Keleş özellikle Alman bilim adamlarının yaptığı çalışmaların "oldukça önemli" olduğunu ellerinde bazı bilgiler olmakla beraber görüntü olarak kanıt sunamadıklarını vurgulayarak "Bildiğimiz kadarıyla bizim yayımladığımız görüntüler bu alanda en kapsamlı görüntüler olma özelliğine sahiptir" diye konuştu.  "TÜRK PİRAMİTLERİ"
  Şian şehrinin 100 kilometre yakınında bulunan Çin piramitlerinin diğer adıyla "Türk piramitlerinin" keşfi konusunda birçok iddia bulunuyor. Bunların arasında en yaygın olanı ise İkinci Dünya Savaşı sırasında Amerikalı pilot James Gaussman'ın Hindistan'dan Çin'e uçarken piramitleri gördüğüne dair iddialar olmasına karşın bu iddiaları doğrulayacak bir kanıt bulunmuyor.

  Gaussman'ın iddialarının aslında Trans World Havayolları'nın Uzak Doğu yöneticisi Binbaşı Maurice Shehan'a ait olduğu düşünülüyor.

  Keleş Gaussman'ın bölgedeki piramitleri görmesinin ardından Alman araştırmacı yazar Hartwig HausDorf'un bölgeye gittiğini ve piramitler hakkında birçok materyal topladığını aktardı.

  Keleş Hausdorf'un bu piramitlerde ön Türklere ait "yazılar ve çok değişik mumyalar olduğunu" söylediğini ancak bunları delillendiremediği için bilgilerinin kuşkuyla karşılandığını belirtti.

  Piramitlerin sayısının irili ufaklı 100 civarında olduğu belirtilirken söz konusu piramitlerin kime ait olduğu ve içindekiler hakkında kesin bilgi bulunmuyor.(AA)
 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Çok güzel konu olmuş eline sağlık. Çin'i sevmem ama sırf oradaki eserlerimiz için gitmeyi isterdim.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. Mumyalar (Belgesel)
  Konu Sahibi Leydihan Forum Belgeseller
  Cevap: 2
  Son Mesaj : 23.Kasım.2015, 18:32
 2. Cevap: 0
  Son Mesaj : 23.Mart.2014, 03:07
 3. Modern Mumyalar.....!
  Konu Sahibi KimsE Forum Fotoğraf Galerisi
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 05.Şubat.2013, 14:53
 4. Mumyalar Belgeseli
  Konu Sahibi Leydihan Forum Belgeseller
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 06.Aralık.2012, 20:30
 5. Mumyalar Hakkında
  Konu Sahibi Leydihan Forum Mitoloji
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 03.Mayıs.2012, 17:51

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş