Herkes mi Aldatır?


10 Eylül 2011 21:15 - 24 Eylül 2011 21:15
Cafe Theatre İstanbulMetin Zakoğlu’ndan yepyeni bir oyun daha... Aldatma ve aldatılma üzerine çarpıcı bir hikaye... Yüzümüze tokat gibi çarpacak gerçek bir öykü… Kim daha dürüst kim daha ahlaklı… Kadın mı erkek mi?

Bir yanda eşini aldatan bir adam bir yanda eşi tarafından aldatılan bir kadının intikam alma duyguları bu iki yabancı insanı bir yerde buluşturur. Aşkın insanı nerede ve ne zaman bulacağını bilemeden yola çıkan kadınımız bir otel odasında henüz ismini bile bilmediği bir erkekle yaptığı bu kaçamağın onu nerelere sürükleyeceğinin hesabını yapmamıştır tabiî ki… Çoğumuzun hayatına dair küçük küçük dokunuşlarla yazılmış olan bu metni ve bu oyuncuları siz de çok sevecek ve kendinizle ya da yakınlarınızdakilerle bu oyun sayesinde yüzleşebileceksiniz belki de… Ve belki oyun bitiminde bize hak vereceksiniz. Kim bilir?

Bizden uyarması bu gösteriden sonra artık hayatınızdaki hiç bir şey eskisi gibi olmayacak...

Yazan-Yöneten: Metin Zakoğlu
Oynayanlar:Derya çakım/Metin Zakoğlu
Film oyuncuları: Harika Yıldırım/ Taylan Erler
Berna Acarman/ Bekir Erdem Öz
Mekan Tasarım-Kostüm: Tuğba Zakoğlu
Işık-Efekt ve Film yönetimi :Bekir Erdem Öz

Metin Zakoğlu Erenköy'deki müştemilatta yaptığı kaliteli oyunlara "Lions Tiyatro Özel Ödülü"nü almıştır.

Sadece 30 şanslı izleyicinin yer bulabildiği Kulis - Oda Sahnesi'nde yerlerimizin sınırlı olduğunu hatırlatır elinizde bir kadeh şarabınız çayınız kahveniz ile sahnemizin hemen önündeki rahat koltuklarda masalarda oturabileceğiniz yerlerinizi şimdiden ayırtmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. Üç yılda otuz bin kişinin izlediği dünyanın ilk ev tiyatrosu sizleri bekliyor: bir apartmanın arka bahçesindeki tiyatromuzda oyun izlemek "ben de gittim gördüm" diyebilmek bir ayrıcalıktır... Bu ayrıcalığa sahip olun. Kaçırmayın.
Oyundan alıntılar

Kadın: Sanki küçük küçük dokunuşlarla benim yeni bir resmimi çiziyordu kendince. Beni kendime bile yabancılaştırıyordu. Bu nasıl bir güvendi ya da bu neydi? Sormaya başladım yine değil mi?
Adam: Benden ona soru sormamı istiyordu biliyordum… Hayatım boyunca bana sorulan sorulardan bıkmıştım sorduğum sorulardanda. Bunun şu anda farkına varmam tuhaftı sadece.

Kadın: Orospuya benzer halim var mı benim?
Adam: Aldatmak bir orospuluk belirtisi olsaydıbazı kadınlar iş kadını olmuştu!

Kadın: Seviyor musun onu?
Adam: Bilmiyorum hiç düşünmedim bunu!

Kadın: Benim gitmem gerek.
Adam: Evet gitmen gerek!

Kadın: Neyse ben artık gideyim!
Adam: Sen bilirsin!

Kadın: Yok yok gitmem lazım…
Adam: Biliyorum gitmelisin!
(İkisi de durur)
Seyirci Yorumları
Zekice. Sanki benim hayatımı anlatıyor. Ama artık bu sorular beni yormuyor. Basit yanıtlar buldum kendimce. Anlattıklarınız benim hayatımın bir tekrarı gibi oldu. Çok etkileyiciydi.
Yeşim Abut Doktor

Buraya Beylikdüzü’nden geldim iyi ki gelmişim. İnsanları cidden hayatlarını ve önceliklerini sorgulamaya itmeniz çok güzel. Özellikle yanımda gelenleri!
Selda Karatepe Öğretim Görevlisi

Sinevizyon ve Tiyatro iç içe… Güzel bir düşünce… Gayet güzel. Az önce ekranda gördüğüm insanla karşımda karşılaşmak insana güzel duygular veriyor.
Nilay Erdem

Olağanüstü…
Zeynep Yalın Tekstil Mühendisi

Parmak basılan konular çok hoşuma gitti. Aldatma söz konusu ise kadın ve erkek eşittir. Çok haklısınız.
Nur Arslan Öğretmen

Eğlenceli ve farklı bir deneyim oldu benim için. Performansınız harika.
Ünsal Yüksel

Oyunun konusu başlı başına ilginç zaten fakat oyundaki performansınız ses nüansları göz teması izleyiciyi de adeta oyuna katıyor. Gerçekten mükemmeldi.
Hilal Özcan Üniversite Öğrencisi

Çok başarılı çok cesur çok gerçek…
İzzet Mizrahi Mühendis

Gerek oyungerek mekan gerçekten hayret verici ve harikaydı…
Ora Gürkan Diş Hekimi

Yorum ve oyun gücü harika. Evlilik kurumunu hoş bir şekilde eleştirdiniz.
Alp Gürkan DoktorOyundan Görüntüler