Tarih: 16.04.2010 20.00

Mekan: Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
Adres:
İl/ilçe: İstanbul / Büyük Çekmece
Telefon:
Fiyat: 1. Kategori: 2850 TL
2. Kategori: 2300 TL

Yönetmen: Hakan Altıner
Oyuncular: Ebru Cündübeyoğlu Elif Çakman Dilek Aba Atılgan Gümüş Oral Özer Dilek Türker Deniz Türkali Tarık Papuççuoğlu Hakan Altıner Özlem Çakar Abdül Süsler Erez Ergin Köse Sanem İşler
Puan ver:

Tiyatro Kedi’den yeni bir klasik: Çalıkuşu! Reşat Nuri Güntekin’in eseri Türk edebiyatının başyapıtlarından biri yaklaşık 90 yıldır en çok okunan Türk romanı döneminde en çok ilgi ve seyirci toplayan Türk filmi televizyonun seyirci rekorları kırmış unutulmaz dizisi: Çalıkuşu şimdi bambaşka bir yorumla Tiyatro Kedi ‘de sahneleniyor.

Tiyatro Kedi’nin Çalıkuşu yorumunda sahnede aynı anda üç farklı Feride’yi canlandıran Ebru Cündübeyoğlu Elif Çakman ve Dilek Aba’yı; 1920’lerde bir kadının İstanbul’dan Anadolu’ya uzanan mücadele dolu yaşamındaki evrelerini ve Feride’lerin kimliğinde Türk kadınına yansımasını izliyoruz. Yazarının anlatımıyla “Gözlerinden uyku gibi sevda akan “ Feride’nin ölümsüz aşkı Kamran’ı ise Atılgan Gümüş ve Oral Özer oynuyor. Feride’nin yaşamında yer etmiş hayatını umut ve inançlarını etkilemiş insanları ise tiyatronun dev isimlerinden oluşan bir kadro yorumluyor.