TüRKiYE’NiN EN BüYüK TiYATRO FESTiVALi BAŞLADI! ...

Çünkü tiyatro ‘iyi’dir!

Düzenlediği sanatsal etkinliklerle kentin bu alandaki gündemini belirleyen Nilüfer Belediyesi ‘Tiyatro iyidir’ diyerek ilkini 2008 yılında gerçekleştirdiği Tiyatro Festivali’nin bu yıl ikincisini düzenliyor. İkişer yıllık aralıklarla mart ayında düzenlenmeye devam edecek olan festival bu yıl da iddialı bir programı tiyatro severlerinin dikkatine sundu.

5–28 Mart 2010 arasında Aşk Sözleri adlı oyunla festival başladı. Velevkü Tartüf Çirkin İnsan Yavrusu Çılgın Ruh Testosteron Yastık Adam Ada Aşk Heryerde İntikam Salvador Dali Sakıncalı Piyade Önder-Ayak Parmakları-Ne Nerede Şölen Kördöğüşü Lourcine Sokağı Cinayeti Rita Kraliçe Lear Azizlikler 72.Koğuş Vangogh Kara Örtü Ben Ölürsem Arkamı Kim Toplar Bana William Deyin Trak Ay Tedirginliği Peer Gynt Uçurtmanın Kuyruğu Marx'ın Dönüşü Üretim Çılgınlığı Koleksiyoncu Kod Adı Keklik Bomba Çalıkuşu Resmi Geçit Medya Maymunları Evliliğe Gelince Yaratıcı Drama Atölyesi Workshop oyunu Nilüfer Belediyesi’nin sahnelerinde izlenime sunuyor festivalin biletleri ise 5 ve 75 YTL’den satışa sunuldu.

12– 21 Mart arası festival oyun programı:

12 Mart Cuma 2010

Sakıncalı Piyade/Tiyatro Artist
Oyuncular: Mehmet Ulay Şahin Çelik Recep Yener Oğuz Tunç İhsan Ustaoğlu
Saat : 20.00
Yer: Uğur Mumcu Sahnesi
Konu: SAKINCALI PİYADE Belgesel

Tiyatro metni açısındanülkemizdeki en başarılı örnek olarak biliniyor.Daha önce 1978 ve 1993 yıllarında AST’ta Rutkay Aziz rejisi ilesahneye taşınan oyun en çok izlenen oyunlar sınıflamasındatoplam 800 gösterim ile tiyatro tarihimizdeki yerini almıştı.Eskimeyen güncelliğiyle yeni tartışmalara zemin hazırlayanoyunun finalindeki belgesel film ise 12 Mart’tan bu günekatledilmiş insanlığa adanıyor.

13 ve 25 Mart 2010

Önder/ Lonesco Ayak Parmakları/Güngör Dilmen Ne Nerede/Samual Packet
Uludağ Üniversitesi Oyuncuları
Saat 20.00 Görükle Çek Kültür Merkezi ve Konak Kültür Evi