Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Şehir Tiyatroları'nda Ocak Ayında 2'si Yeni 30 Oyun  Yeni yılın ilk ayında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları sahnelerinde tiyatro seyircilerini yine zengin bir program bekliyor .


  2008-2009 sezonunu pek çok yeni oyun ve yeni projeler ile açan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları izleyicileri Ocak ayında da tiyatroya doyacak.

  İ.B.B. Şehir Tiyatroları'nın yeni yıldaki ilk yeni projesi Değişim Üçlemesi Ocak ayı süresince Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi'nde tiyatroseverleri bekliyor.

  Her yaş grubundaki tiyatro izleyicisine yönelik olarak yazılan Değişim Üçlemesi bir yetişkin oyunu bir gençlik oyunu ve bir çocuk oyunundan oluşuyor.

  İ.B.B. Şehir Tiyatroları sahnelerinde yeni yılın ilk yeni oyunu aynı zamanda değişim üçlemesinin de ilk oyunu olan Dönüşüm. Franz Kafka'nın Dönüşüm adlı romanından esinlenerek yazılan oyunda Gregor Samsa adlı bir pazarlamacının işlerinin bozulması üzerine çevresindekilerin baskısıyla bir böceğe dönüşmesi anlatılıyor. Ümit Denizer tarafından uyarlanan Dönüşüm'ü Turgut Denizer yönetti. Oyunda Ceren Hacımuratoğlu A. Yağmur Ulusoy Ömer Barış Akova Özgür Atkın Zeynep Göktay rol alıyor.

  Dönüşüm 14 Ocak- 17 Ocak ve 21 Ocak - 24 Ocak tarihleri arasında suarelerde İ.B.B. Şehir Tiyatroları Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi'nde izlenebilir.

  İ.B.B. Şehir Tiyatroları Ocak ayı programının diğer yeni oyunu ise Değişim Üçlemesi'nin gençlik oyunu Herşeyin Bir Sınırı Var. Oyunda iki ülkeyi ayıran sınırda görevli iki askerin birbirlerine düşmanken gittikçe insani bir ilişki kurmaları ve dost olmaları anlatılıyor. Turgut Denizer'in yazdığı Ümit Denizer'in yönettiği Herşeyin Bir Sınırı Var 14-17-18 Ocak ile 21-24-25 Ocak tarihlerinde matinelerde İ.B.B. Şehir Tiyatroları Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi'nde izlenebilir.

  Oyunda Şeyda Aslan Nazan
  Yatgın Derya Keykubat Seza Güneş Can Alibeyoğlu rol alıyor.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Değişim Üçlemesi'nin çocuk oyunu Benim Arkadaşım Yok doğum gününü tek başına kutlamak zorunda kalan küçük bir çocuğun kendine arkadaş bulmaya çalışırken yaşadıkları anlatılıyor. Turgut Denizer'in yazdığı ve yönettiği oyunda Ceren Hacımuratoğlu Seza Güneş rol alıyor. Benim Arkadaşım Yok 2-3-10-11-17-18-24-25-31 Ocak ve 1 Şubat tarihlerinde saat 11.00 seanslarında İ.B.B. Şehir Tiyatroları Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi'nde küçük tiyatroseverlerle buluşacak.

  Türkiye'de "Otobüs" ve "Roma Hamamı" adlı oyunlarıyla bilinen çağdaş Bulgar Tiyatrosu'nun önemli yazarı Stanislav Stratiev'in yazdığı Deri Ceket 7-11 Ocak tarihleri arasında İ.B.B. Şehir Tiyatroları Kadıköy Haldun Taner Sahnesi'nde izlenebilecek. Deri Ceket bürokratik işleyişi idealist bir öğretim görevlisinin trajikomik öyküsü ekseninde yaşanan toplumsal-bireysel yozlaşmaları vurgulayarak anlatıyor. Oyunda Hikmet Körmükçü Yiğit Sertdemir Can Ertuğrul Yeliz Gerçek rol alıyor. Deri Ceket'i Arif Akkaya yönetti.

  Dinmeyen Alkışlar 2-3-4 Ocak tarihlerinde İ.B.B. Şehir Tiyatroları Ümraniye Sahnesi'nde izleyicilerini bekliyor. Tiyatro ve sinemanın güzelliği ile efsane olan oyuncusu Cahide Sonku'nun trajik yaşam öyküsünün anlatıldığı oyunda Aslı Seçkin ve Aziz Sarvan rol alıyor. Dinmeyen Alkışlar'ı Gülsün Siren Kınal yazdı. Oyunun yönetmeni ise Engin Gürmen.

  Karen Blixen'in aynı adlı romanından Fatih Özgüven tarafından dilimize çevrilen Ölümsüz Öykü 14-18 Ocak tarihleri arasında İ.B.B. Şehir Tiyatroları Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi'nde. Zengin olduğu kadar acımasızlığıyla da tanınan Mr. Clay iyice yaşlanmıştır. Yanında kâtip olarak çalışan Elişima ona her gün işletmesinin geçmişten o güne kadar olan hesap defterlerini okumaktadır. Defterler bittiğinde ise her ikisinin de bildiği bir öykü üzerine konuşurlar. Ölümsüz Öykü'yü Kenan Işık yönetti.

  Oyunda Tomris İncer Erhan Abir Eraslan Sağlam Pelin Budak Murat Bavli rol alıyor.

  Rus toprak aristokrasisinin çözülüş sürecine tanıklık eden insanların çelişkilerle dolu yaşamını konu alan Ali Taygun'un yönettiği Vişne Bahçesi Ocak ayında da izleyicisiyle buluşmaya devam ediyor. Anton Çehov'un yazdığı; oyunun yönetmeni olan Ali Taygun'un yanı sıra Jülide Kural Salih Sarıkaya ve Metin Çoban'ın rol aldığı Vişne Bahçesi 2-3-4 Ocak tarihlerinde İ.B.B. Şehir Tiyatroları Üsküdar Musahipzade Celâl Sahnesi'nde ve 7-8-9-10-11 Ocak tarihlerinde ise Kâğıthane Sadabad Sahnesi'nde izleyicilerini bekliyor.

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Savaş Dinçel'in İstanbul atmosferinden yansıyan Sait Faik'in dünyasını yazarın öykü ve anılarından yola çıkarak anlattığı Meraklısı İçin Öyle Bir Hikaye 7-11 Ocak tarihleri arasında İ.B.B. Şehir Tiyatroları Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi'nde. Naşit Özcan'ın rol aldığı Meraklısı İçin Öyle Bir Hikaye'yi Ergün Işıldar yönetti.

  Yakın tarih Türkiye'sinin değişmeyen toplumsal yapısını çaresiz insanların çaresiz kahramanı Ali ekseninde eleştiren Keşanlı Ali Destanı 2-3-4 Ocak tarihlerinde İ.B.B. Şehir Tiyatroları Kâğıthane Sadabad Sahnesi'nde. Haldun Taner'in yazdığı bestelerini Yalçın Tura'nın yaptığı Yücel Erten'in yönettiği Keşanlı Ali Destanı'nda Engin Alkan Rozet Hubeş Hikmet Körmükçü Meriç Benlioğlu rol alıyor.

  Nazım Hikmet'in yazdığı Mehmet Avdan'ın yönettiği İnek 14-18 Ocak tarihleri arasında İ.B.B. Şehir Tiyatroları Fatih Reşat Nuri Güntekin Sahnesi'nde izleyicileriyle buluşacak. Oyunda hayallerinin peşinde koşan bir ailenin içinde bulundukları maddi sıkıntılardan satın aldıkları bir inekle kurtulma çabaları absürd bir dille anlatılıyor. İnek'te Berna Oğuzutku Demirer Işıl Zeynep Tangör Can Ertuğrul Cem Uras Haldun Ergüvenç Zafer Kırşan rol alıyor.

  Leonce ile Lena 28 Ocak - 1 Şubat tarihleri arasında İ.B.B. Şehir Tiyatroları Kadıköy Haldun Taner Sahnesi'nde izleyicilerini bekliyor. Alman romantizminin önemli yazarlarından Georg Büchner'in yazdığı Yiğit Sertdemir'in yönettiği oyunda ortaçağ döneminin ma*salsı atmosferinde yaşanan bir aşk öyküsü anlatılıyor. Dilimize Adalet Cimcöz'ün çevirdiği Leonce ile Lena'da Erhan Abir Cengiz Tangör Mert Turak Özge Özder Tomris İncer rol alıyor.

  Beyninde yaşattığı kişilerle kendini bulmaya çalışan bir sinema eleştirmeninin içsel hesaplaşmalarını konu alan Woody Allen komedisi Tekrar Çal Sam 14-18 Ocak tarihleri arasında İ.B.B. Şehir Tiyatroları Kadıköy Haldun Taner Sahnesi'nde* Sevtap Çapan U. Arda Aydın Sezai Aydın Sevinç Erbulak'ın rol aldığı Tekrar Çal Sam'ı Ragıp Yavuz yönetti.

  Hayal kurmanın ve umut etmenin insanın yaşaması için ne kadar gerekliği olduğunu anlatan Titanik Orkestrası 'nı Hristo Boytchev yazdı ve Macit Koper yönetti. Can Başak Burak Davutoğlu Bensu Orhunöz'ün rol aldığı Titanik Orkestrası 21-25 Ocak tarihleri arasında İ.B.B. Şehir Tiyatroları Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi'nde izlenebilecek.

  İsrailli yazar Ilan Hatsor'un kaleminden Filistinli üç erkek kardeşin savaşın ortasında birbirleriyle yaşadıkları hesaplaşmaları anlatan Maskeliler 7-11 Ocak tarihleri arasında İ.B.B. Şehir Tiyatroları Üsküdar Musahipzade Celâl Sahnesi'nde 28 Ocak - 1 Şubat tarihleri arasında ise İ.B.B. Şehir Tiyatroları Fatih Reşat Nuri Sahnesi'nde izleyicilerini bekliyor. Taner Barlas'ın yönettiği Maskeliler'de Serdar Orçin Levent Üzümcü Mehmet Gürhan rol alıyor.

  Reşat Nuri Güntekin'in Balıkesir Muhasebecisi para karşılığında yiten ahlaki değerleri ve toplumda yok olmaya yüz tutmuş değer yargılarını "aile" kavramı çerçevesinde sorguluyor. Nedret Denizhan'ın yönettiği oyunda Mazlum Kiper Berrin Koper Naci Taşdöğen rol alıyor. Balıkesir Muhasebecisi 14-18 Ocak tarihleri arasında İ.B.B. Şehir Tiyatroları Kâğıthane Sadabad Sahnesi'nde ve 28 Ocak - 1 Şubat tarihleri arasında ise İ.B.B. Şehir Tiyatroları Ümraniye Sahnesi'nde izleyicilerini bekliyor.

 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Size Öyle Geliyorsa Öyledir 21-22-23-24-25 Ocak tarihlerinde İ.B.B. Şehir Tiyatroları Ümraniye Sahnesi'nde. Tuhaf koşullar ve tuhaf insanlar arasında yaşanan ilişkilerdeki GERÇEK kavramını sorgulayan oyunu Luigi Pirandello yazdı Engin Gürmen yönetti. Oyunda Kubilay Penbeklioğlu Alev Oraloğlu Nurseli Tırışkan Vildan Gürelman Aziz Sarvan Nilgün Kasapbaşoğlu Murat Coşkuner rol alıyor.

  Önceden planlanmış bir cinayeti bildikleri halde bunu engellemeye çalışmayan insanlar. Her şeye gözlerini kapamış ve kulaklarını tıkamış kasaba sakinleri. Macit Koper 'in Gabriel Garcia Marquez 'in romanından sahneye uyarlayarak yönettiği Kırmızı Pazartesi sahnelendiği ilk günden bu yana büyük ilgi gördü. Oyunda Aslıhan Kandemir Murat Garibağaoğlu Burak Davutoğlu Meriç Benlioğlu rol alıyor. Kırmızı Pazartesi 28 Ocak-1 Şubat tarihleri arasında İ.B.B. Şehir Tiyatroları Üsküdar Musahipzade Celal
  Sahnesi'nde izlenebilir.

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın bu yıl yitirdiği sanatçısı Ayça Telırmak anısına sahnelediği Bernarda Alba'nın Evi geleneksel toplumlardaki bağnazlığın bireyler üzerindeki ezici gücünü anlatıyor. Federico Garcia Lorca'nın ünlü oyununun yönetmeni Engin Alkan. Hale Akınlı Özlem Türkad Ayşen Çetiner Sevil Akı'nın rol aldığı Bernarda Alba'nın Evi 2-3-4 Ocak tarihinde İ.B.B. Şehir Tiyatroları Ümraniye Sahnesi'nde.

  Turgay Nar'ın yazdığı Hüseyin Köroğlu'nun yönettiği Divane Ağaç kaybolmaya yüz tutmuş kültürümüzü tüm dünyaya kaynaklık etmiş felsefelerin eşiğinde var olan Anadolu'yu anlatıyor. Oyunda Erhan Abir Tomris İncer Zümrüt Erkin Meriç Benlioğlu Çağlar Yiğitoğulları rol alıyor. Divane Ağaç 21-25 Ocak tarihleri arasında İ.B.B. Şehir Tiyatroları Fatih Reşat Nuri Sahnesi'nde izlenebilir.

  Kadın yazarların gözünden İstanbul'un aşık kadınlarını bu kadınların yaşama dair hayalleri ve umutlarını konu alan Yedi Tepeli Aşk 7-11 Ocak tarihleri arasında İ.B.B. Şehir Tiyatroları Fatih Reşat Nuri Sahnesi'nde izleyicileriyle buluşmaya devam ediyor. Nezihe Meriç Ayşe Kilimci Seray Şahiner Evrim Yağbasan Melisa Gürpınar tarafından yazılan Yedi Tepeli Aşk'ı Ersin Umulu uyarladı ve yönetti. Oyunda Sema Keçik Esin Umulu Nur Saçbüker Bensu Orhunöz Hasibe Eren rol alıyor.

  Anton Çehov'un yazdığı Nikita Milivojevic'in yönettiği Üç Kız Kardeş değişen yaşamlarının akışına ve yaşadıkları toplumun düzenine ayak uyduramayan soylu bir ailenin dinmek bilmeyen Moskova'ya dönme özleminin konu alıyor. Oyunda Aslı İçözü Bennu Yıldırımlar Yeliz Gerçek Haldun Ergüvenç rol alıyor. Üç Kız Kardeş 21-25 Ocak tarihleri arasında İ.B.B. Şehir Tiyatroları Kâğıthane Sadabad Sahnesi'nde izleyicilerini bekliyor.

  Savaş ve Kadın Yugoslavya iç savaşının ortasında savaşın cephesi haline getirilmiş kadın kimliğini sorguluyor. Aynı zamanda geçtiğimiz Kasım ayında gerçekleşen Üsküp Tiyatro Festivali'nin açılış oyunu olan Savaş ve Kadın'ı Matèi Visniec yazdı Orhan Alkaya yönetti. Aslı İçözü Aslı Öngören Muzaffer Berişa'nın rol aldığı Savaş ve Kadın 2-3-4 Ocak tarihlerinde İ.B.B. Şehir Tiyatroları Fatih Reşat Nuri Sahnesi 28 Ocak -1 Şubat tarihleri arasında ise İ.B.B. Şehir Tiyatroları Üsküdar Kerem Yılmazer
  Sahnesi'nde.

  Türk toplumunda yaşanan Batılılaşma sürecinin tam ortasına düşmüş insanların gülünç ama düşündürücü konu edinen Lüküs Hayat 7-11 Ocak tarihleri arasında İ.B.B. Şehir Tiyatroları Ümraniye Sahnesi'nde... Ekrem Reşit Rey 'in yazdığı Haldun Dormen 'in yönettiği Lüküs Hayat'ta Zihni Göktay başrolde yer alıyor. Oyunun müzikleri ise ünlü besteci Cemal Reşit Rey imzası taşıyor.

  Bu yıl ölümünün 50. yıldönümünde andığımız büyük şair Yahya Kemal Beyatlı'nın yaşamından ve şiirlerinden kesitler sunan Kendi Gök Kubbemiz Toron Karacaoğlu'nun sunumuyla sahnede. Sönmez Atasoy 'un yazdığı Engin Uludağ 'ın Kendi Gök Kubbemiz'i 2-3-4 Ocak tarihlerinde İ.B.B. Şehir Tiyatroları Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi'nde izleyebilirsiniz.

  İstanbul Efendisi bu ay da İ.B.B. Şehir Tiyatroları'nda sahnelenmeye devam ediyor. Musahipzade Celal 'in yazdığı Engin Alkan'ın yönettiği şarkılı çalgılı oyunda kızına uygun bir damat adayı bulmak için dönemin batıl inançlarına bel bağlayan bir babanın gülünç durumu anlatılıyor. Sezai Aydın Sevil Akı Çağlar Çorumlu Volkan Ayhan'ın rol aldığı İstanbul Efendisi 21-25 Ocak tarihleri arasında Kadıköy Haldun Taner Sahnesi 28 Ocak -1 Şubat tarihleri arasında ise Kağıthane Sadabad Sahnesi'nde
  izlenebilir.

  Ayrıca İ.B.B. Şehir Tiyatroları'nda sahnelenecek çocuk oyunları da Ocak ayı süresince küçük tiyatroseverleri bekliyor:

  Turgut Denizer'in yazıp yönettiği Büyüyünce Ne Olacaksın'ı 15-16-22-23-29-30 Ocak tarihlerinde Kağıthane Küçük Kemal Çocuk Sahnesi'nde;

  Seden Edgü'nün yazdığı Can Doğan'ın yönettiği Bir Deniz Masalı'nı 3-4-10-11-17-18-24-25-31 Ocak ve1 Şubat Fatih Reşat Nuri Sahnesi'nde;

  Reha Bilgen'in yazdığı Ragıp Yavuz'un yönettiği Sokak Kedileri'ni 3-4-10-11-17-18-31 Ocak ve 1 Şubat tarihlerinde Kâğıthane Sadabad Sahnesi'nde;

  Turgut Denizer'in yazıp yönettiği Benim Arkadaşım Yok'u 3-4-10-11-17-18-24-25-31 Ocak ve 1 Şubat tarihlerinde Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi'nde;
  Maria Clara Machado'nun yazdığı Ece Okay'ın yönettiği Küçük Hayalet'i 3-4-24-25-31 Ocak ve 1 Şubat tarihlerinde Kadıköy Haldun Taner Sahnesi'nde;

  Hans Christian Andersen'in aynı adlı masalından Şevket Avşar tarafından uyarlanarak yönetilen Kibritçi Kız'ı 3-4-10-11-17-18-24-25-31 Ocak ve 1 Şubat tarihlerinde Ümraniye Sahnesi'nde izlenebilecek.

  **ALINTI**

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş