BAŞINA NE GELİRSE GELSİN KARAMSARLIĞA KAPILMA !


Çiçeksenbaharı bekleyeceksin sabırla.Erken açmayacaksınkış soğukları vurur.Baharın gelmesinden ümit kesiptoprağın karanlıklarına teslim olmayacaksınçürüryokolursun.

SabırRabbin halikiyyetineibdasına güvenibir iç direnci koruyarak baharı bekleme eylemidir.

Tohumsantoprağın bağrında saklanmaktır mukarrer bir vakte kadar sabır.karanlığa boyun eğmemektir.Üstündeki yük altında ezilmemektir.Misyonunu unutmamaktır.Zamanı geldiğinde cidarı çatlatabilmektoprağın üstüne doğruışığa doğru tırmanabilmektir.

"Rabbimin dilediği bir gün varışığa çıkmak içinyaratılış misyonumu ifa etmem için."Bunu vird haline getirmektir sabır.SabırRabbin halikiyyetineibdasına güvenibir iç direnci koruyarak baharı bekleme eylemidir.Güneşsenbekleyeceksin karanlığın koynunda doğum anını.

Enerjin yaratılış sırrında saklıdır.Aydınlığı ve karanlığı yaratana teslim olacaksın.

Baharsankışın soğuklarında saklayacaksın binbir renginiçiçeğini.Kış geçecek ve geleceksin.Buzların içinde çıkacak kardelenler.Toprak bir sır gibi saklayacak seni ve kara topraktan al-mor menevşeler boy verecek.Sabrınbinbir tomurcuk demekyapraklarınyeşilin çağlayanlar gibi hayata koşması demek.Kışın buzulları içinde iraden çürümeyecekçözülmeyecekebedi buzullaşmalara mahkum etmeyeceksin dünyayı.

Bebeksenkaranlıkları aşacaksın dünyaya gelmek içinsabredeceksin 9 ay on gündamarlarında Rabbin verdiği sabır akacak. Anneysensabrı bir doğum sancısı gibi yaşayacaksın.Çilelerde tükenmeyeceksinteslim olmayacaksın zor zamanlarda.Bir ödül arıyorsan nur topu gibionun bedeline katlanacaksın.

Mü'minsensabrı bir gönül dokusu olarak bileceksin.İmanın olmazsa olmaz boyutu olarak görecekmü'minin her an ayakta kalabilme sırrıALLAHa'a itimadın yüreğe yansıması olarak telakki edeceksin.Nasıl "sabûr" ismi şerifinde ALLAH’ın insana yönelik ümidlerisaklıysa insanın sabrında da Alllah’ın yardımına lütfuna keremine olanümid saklı olacak.Bileceksin ki her işin özünde ALLAH’ın dilemesi var. ALLAH’ınistediği yerde duracaksın ve O’na tevekkül edeceksin güven duyacaksın.

Her ne olacaksa O izin verdiği için olacak ve O kendisine gönül bağlayanları hüsrana uğratmayacak. Sabır bir atalet değil; tükeniş bitiş ve karanlıkta kayboluş değil.Şartlara teslim oluş değil sabır. Sabır sınırları koruma direnci. İlkede sebat."Ey inananlar sabredin. Sabır yarışında bulunun. Ribatlar oluşturun yani sınırları korumak için nöbet bekleyin. "sağlam yürekli olun!" Ayak direyin inançlarınızı korumak için. Sabır bir nimete kavuşmak için ileri atılmamak ya da bir fedakârlık söz konusu olduğunda gerilememek.

Ganimet dağıtılırken emanet edilen siperi terketmemek ya da Peygamber’e gelen oka göğsünü siper etmek. Bir iç direnç nefsin eğilimlerine karşı sabır. Gerçek bir gönül terbiyesi.

VE UNUTMA Kİ RABBİN ASLA SENİ TERKETMEDİ
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]