Kim İnecek Mezarın İçine?


Düşündüm kendi kendime.Artık hiç üzülemediğim zamanlar oluyor ve giderek artıyor.Sıradanlaşıyor gitgide zamanında olaganüstü dediklerim.Bunca nefes alışlarına ortak olduklarımı mezarının başında toprağın içine yatarken gördükten sonra.Olağanüstü hiçbir şey yok.En azından burada.

- Kim inecek mezarın içine?


Bu sözle gerçek şahdamarından akar insanın beynine “son” kelimesi.Film bitmiştircast yazıları yavaş yavaş akmaya başlamıştır.Mezarın içine set işçilerinden biri inecektir.

Düşündüm haz aldığım işlerde kalmıyor git gide.Bir tatsızlık kaplamış eni boyu her yeri.Yakınlık arttıkça dikdörtgen çukura haz soluyor hazinleşiyor.Önce tahtalar yerleştiriliyor. Üsütne bir yakının kucağında yere uzatılan kefenler içinde artık nefes almaya ihityacı olmayan yeni yolcu.Doğumda göbek bağının kesilmesi gibigöbek üzerine bağlanmış ip çözülüyor.Ne garip birinde yaşama girişbirinde yaşamdan çıkış.

Cast yazıları “thanks” yazıları ile devam ededursun gülmekte “bir kilo pirzola” eşdeğerliliğini kaybetmiş çoktandır..Gülmeler önce gülümsemelere dönüşmüşsonrada anlamsız dudak hareketlerine.Katıla katıla gülme üzerine anılar da eski çağ mitleri ile eşdeğer uzaklıkta.

İpleri çözülen yeni yolcu üzerine 45 derecelik açılarla konan kalaslarla örtülüyor.Korunması için.Ne garipkorunması için kalaslarla örttüğümüz yere kürekler dolusu toprak atılacak birkaç dakika sonra.Biz önce büyük heveslerle kurmuşsonra bir güzel yıkmış değilmiyiz hep.

Çukur doluptümsek ve mezar taşı ile film şirketi adını da duyururyeni cast yazılarında görüşünce şaşırılmasın diye .Okur okur sonra okuduğumuzu unutur devam ederiz yola

Yeni ses duyuluncaya kadar.

- Kim inecek mezarın içine?

Düşününce...
Kim inmeyecek ki?

ALINTIDIR.