BEN ALLAH’IN HALİFESİYİM


Ben manayım ben aşkım ben muhabbetim ben fedakârlığım ben güzelliğim ben özüm ben kederim ben acıyım ben insanlığın trajik tarihinin boy aynasıyım. Ben ebedi tekâmülün elçisiyim… Ve ben Allah’ın halifesiyim.

Ben hünerim ben varlığın musikisiyim göklerin yıldızıyım ben gezegenlerin esrarengiz sessizliyiyim ben güneşin yakıcılığıyım ben deryanın dalgasıyım ben başı göğe uzanan dağların zirvesiyim ben canlandıran baharım ben sabah meltemiyim ben karanlık gecelerin mehtabıyım ben bulutum ben yağmurum ben tufanım ben göğün şimşek ve yıldırımıyım gecenin sessizliğinde göklerin kalbinden işitilen varlığın musikisiyim ben insanın kalbindeki ilahi olan ve vasfedilemeyecek kadar yüce olan vasıfları hissettiren güneşin batışıyım ve ben hayatın heyecanını ve yaşamın neşesini beraberinde taşıyan güneşin doğuşuyum...

Ben gözyaşı şeklinde ortaya çıkan âşıkların damarlarında gezen duyguyum. Ben kırık gönüllere dalga dalga vuran kederim. Ben yetimlerin gözlerinden damlayan gözyaşıyım. Ben dert dolu sineden göğe yükselen ah’ım. Ben âşıkların gönüllerindeki heyecanım. Ben gençliğin damarlarında akıp coşan heyecanım. Ben cengâverlerin cenk meydanındaki haykırışıyım. Ben mukaddes cihad sahnesindeki şehitlerin kanıyım. Ben geçmişlerin semasının kalbindeki fedakârlığım.

ALINTIDIR.