Çembere Girmek
Bu yazıyı içinde yaşadığı çölü fark edipasli vahasını aramak üzre yola çıkanlara....Sonsuza kanat çırpan kelebeklere Kararlı ve inançlı yolculara yazıyoruz.

Hz.Muhammed svs.şöyle buyuruyor:
Siz bildiginizle amel ediniz...'''Biz'' gerçegin bilgilerini size veririz. Evet...Yola çıkmak ve bildigi kadarı ile amel etmek.... çok çok önemlidir. Gerisi zaten geliyor.
''Sistem''sizi sarıp sarmalıyor her sorunuza cevap veriliyor. Burada bir hobiden bahs etmiyoruz. Bir geçici hevesten/meraktan da. Bir karar ve bu kararda şu yazılıdır:

'''Ey Alemlerin Rabbi olan Allah cc. Benim yaşamımölümüm ve hayatım sadece sana aittir. Benbütün kalbimle ve bilincimle sana teslim oluyorum. İlah yok...sadece Sen varsın. Sadece SEN için burada degil isem; Ve egercennet lezzeticehennem korkusu ile sana geldi isembana alemlerin görmedigi azabı et.'''

Bunu diyen ve bu sözlerin anlamını yaşayanlara müjdeler olsun kionlar muttakilere katılmışçembere girmişlerdir. Gerisi artık yaşayan ile yaşatan arasındadır.

Bir lokantaya gidipte boş tabağa kaşık sallayıp sonra da hesap ödeyen ve çıkıp giden birisini gördün mü? Görmedin degil mi? Peki etrafına baktın mı hiç? Körlerden(nasipsizler) zaten bahs etmiyoruz. Fakattevhid ehli görünenler var ya... Nice cumalarda ön safları kimseye vermeyenler... Bilmem kaçıncı kez umreye gidenler... Aynı anda çok sayıda kurban kesip şov yapanlar... Fakat parayımakamıünvanımenfaati put edinenler... Fakiri azarlayıp kovanlar...Yetimi umursamayanlar. Söylediklerini yaşamayanlar.. Yaşadıklarını söyleyemeyenlerutananlar...

Bunlar işte o lokantada boş tabağa kaşık çalanlardır. Sen...Sen yolcusun. Onlar gibi degilsin. Sen farklısın.Farklı olduğunu... Biliyorsun. Merak etme korunacaksın... Merak etme öğrenecek-bileceksin. Yolun açık ve bereketli olsun.

ALINTIDIR