Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Kripto Ermenisi Devlet Bahçeli

  Kripto Ermeni Devlet Bahçeli MHP'nin adını ve Üç hilalli amblemini bile değiştirmek istemiş


  MHP'nin adını değiştirecek
  Enis Öksüz Bahçeli'nin partinin adını değiştirmek istediğini öne sürdü.

  Türk Telekom’un özelleştirilmesi sürecinde adı Telekom’la özdeşleşmiş bir isimdi Prof. Dr. Enis Öksüz.

  DSP-MHP-ANAP üçlü koalisyonunda Ulaştırma Bakanlığı yapan Prof. Dr. Enis Öksüz Türkiye’nin gergin bir döneme girdiği süreçte ‘olay adam’ olarak bilindi. Bakanlıktan istifa etti sonra MHP ile yollarını ayırdı. Zaman zaman MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi eleştirdi. Ancak istifasının ardından pek çok konuya ilişkin konuşmadı.

  Telekom davasında perde arkasında yaşananlar ve MHP içindeki yeri Bahçeli ile ilişkisi konusunda ilk kez Tempo’dan Tutkun Akbaş'a konuştu. Prof. Öksüz Devlet Bahçeli’nin MHP adının ve ambleminin değiştirilmesine yönelik sözlerini ilk kez Tempo ile paylaştı:


  Bir gün MHP Genel Merkezi’nde Sayın Bahçeli’nin odasındayız; 5-6 arkadaş. Bahçeli uzun kanepeye arkası pencereye dönük vaziyette oturmuştu. Ben hemen onun karşısındaydım. Yanımızda Tunca Toskay ayrıca Sabahattin Çakmakoğlu ve Bingöl adayımız olan Albay Saim Tekin Bey vardı. Yine yanlış hatırlamıyorsam Koray Aydın Bey de vardı. O arada değişik konular konuşulduktan sonra Sayın Bahçeli “Bu AB meselesi karşımıza parti ambleminin ve adının değiştirilmesi teklifini getirebilir. Ben o kanaatteyim. Bu konuda nasıl bir hazırlık yapmamız gerekir” şeklinde bir cümle sarf etti. O zaman Saim Tekin Bey “Bu da nereden çıktı?” dedi. Bir şok dalgası oldu.

  Tabii Sabahattin Çakmakoğlu ve Koray Aydın da ne oluyor falan diye hem Genel Başkan’a hem de bana baktılar. Ben de “Bunu aklından bile geçirme böyle bir mesele bizim meselemiz değil. Bizim pek çok konuda itiraz edeceğimiz hususlar vardır. Bir gün de ‘Bizim neyimize itiraz ediyorsunuz’ diye soru mu soruyorlar bize. Bunlar bize itiraz edecekmiş biz de buna uygun davranacakmışız gibi kamuoyunda bize yakışmayan bir yorum olur. Böyle bir şeyi aklından bile geçirme” dedim. Çakmakoğlu ve Koray Aydın’dan itiraz geldi. “Sayın Genel Başkan bunun ne zamanıdır ne zeminidir böyle bir şey kimsenin aklından geçmez öyle bir şey duymamış olun biz de duymamış olalım” dendi. Konu kapatıldı.

  TEMPO: MHP’nin amblem ve adının değiştirilmesi konusu önümüzdeki günlerde gündeme gelebilir mi?

  Herhalde 20 Kasım’dan (19 Kasım 2006'da MHP Büyük Kurultay'ı var) sonra daha çok neyin nasıl yapılabileceği konusu Türkiye’nin gündemine girecektir. Ben de bu gündemin tayin edicilerinden veya düzenleyicilerinden birisi olmaktan da büyük bir mutluluk duyacağım.

  1999 seçimleri öncesinde ABD Dışişleri Bakanı Madeleine Albright'ın MHP’ye yaptığı ziyaret ve Öksüz'ün diğer iddialarının ayrıntıları Tempo Dergisi'nde....

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Gizli Ermeni APO'yu Gizli Ermeni Devlet Bahçeli ipten almış (Bir Artin Agopyan hikayesi)


  "Apo'yu ipten Bahçeli Kurtardı..."

  Partisinin dünkü toplantısında Aktütün'deki askeri ihmalleri görmezden gelerek hükümete yüklenen MHP Lideri Bahçeli'ye MHP'li eski Bakan Öksüz'den şu şok cevap geldi: “Apo'yu asacağım diye iktidara gelip terörist başını idamdan alan Bahçeli'dir...”

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli`nin dünkü Meclis Grup Toplantısı'nda 17 Mehmetçiğin şehid düştüğü Aktütün baskınındaki bir bir ortaya çıkan askeri sorumsuzluklara hiç değinmeyip sadece hükümete yüklenmesi tepkilere neden oldu.

  ANASOL-M döneminde MHP'den Ulaştırma Bakanlığı yapan Enis Öksüz'den de MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye sert tepki geldi. Devlet Bahçeli'nin Başbakan Yardımcısı olduğu ANASOL-M iktidarı döneminde kaçacak deliği kalmayan terörist başı Abdullah Öcalan'ın ipten alındığını belirterek “Bugünkü tablo kimin eseri?” diye sordu.

  Enis Öksüz Bahçeli'ye yüklenerek şunları söyledi:

  “Allah'ın bir olduğuna inanmasam Devlet Bahçeli'nin ‘Allah birdir' sözüne bile inanmayacağım. Böyle birisi çünkü. Bugün ‘bir' dediğine yarın ‘iki' der. Apo'yu asacağım diye iktidara gelip terörist başını idamdan alan Bahçeli'dir.. ANASOL-M döneminde PKK'ya karşı alınacak tedbirleri engelleyen Bahçeli'dir.. Banka hortumcularına af çıkartan Bahçeli'dir.. Hırsızları kollayan Bahçeli'dir. Bugün şehidler üzerinden siyaset yapan da Bahçeli'dir. Adama sormazlar mı ‘İktidarda iken sen ne yaptın?..' diye.”

  TERÖRİST BAŞI ADETA KORUMA ALTINA ALINDI

  Yüreklerimizi yakan şehidler üzerinden siyaset yapmakla eleştirdiği MHP Lideri Bahçeli'ye yönelik tepkilerini sürdüren Öksüz “Şimdi ne konuşuyorlar? MHP PKK'yı önleyecek yok edecek tedbirleri zamanında aldı mı? Aksine alınacak tedbirlerin alınmasına da mani oldu. Türkiye terörist başını dünyaya sığmaz hale getirmişti. Ne İtalya'da durabiliyordu ne Rusya'da durabiliyordu.

  Kongo'ya kadar gitmişti. Dünya dar edilmişti adama. Terörist başını alsak da gerekli hukuku uygulayacaktık almasak da gerekli hukuku uygulayacaktık. Ama ne yapıldı ‘asmamak' kaydıyla teslim alındı terörist başı. MHP ne yaptı hesap sordu mu ortaklarından? Yargıladıktan sonra idam kararı vermişsen bunu Meclis'e gönderecektin. Bu da yapılmadı. Neden göndermedin cevap ver. Ardından idam cezası kaldırıldı. Komisyondan üyelerini çekti MHP. Dolaylı yoldan idam cezasının kaldırılmasına da yardımcı oldu Bahçeli. Neticede terörist başı ipten alındı. Hiçbir yerde barınamayacak duruma gelmiş olan terörist başı Türkiye'de adeta bugün koruma altında. Bugün şehidler üzerinden siyaset yapan adama sormazlar mı ‘Bu kimin eseri iktidarda iken sen ne yaptın?..' diye” sordu.

  Abdullah Öcalan kimden neyin öcünü alıyor? Onun gerçek kimliği Artin Agopyan ve o da bir kripto Ermeni.. Kadir Mısıroğlu Artin Agopyan'ı anlatıyor.

  "Apo'da bir damla Kürt kanı yoktur. O saf kan Ermenidir."


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Musanın Bozkurtları ve Alparslan Türkeş
  Türkeş 1992 yılında İstanbul Balat’taki sinagogu ziyaret etmişti. Sinagogdaki dini törenden ayrılırken Yahudi gençler kendisini ‘Başbuğ Türkeş’ tezahüratı ve ‘bozkurt selamı’ ile uğurluyordu. Türkeş bu gençlerin kimliğini şöyle açıklıyordu: ‘‘Musa’nın Bozkurtları.’’
  ALPARSLAN Türkeş aktif siyaset yıllarında aldığı bazı kararlarla k...amuoyunu hatta kendi siyasi tabanını dahi zaman zaman şaşırtıyordu. Nitekim ‘Türk milliyetçiliğinin lideri’ olarak kamuoyuna sunulan Türkeş özellikle 12 Eylül İhtilali’nden sonraki siyaset döneminde Yahudiler ve Ermeniler ile dostluk ilişkileri kuruyor MHP Lideri’nin bu tavrı merakla izleniyordu.

  Türkler ve Yahudiler tarih boyunca hiç karşı karşıya gelmemiş asırlar boyunca alenen bir düşmanlıkları olmamıştır. Bu yüzden tarih boyunca Türk ve Yahudi ilişkilerinin iyi analiz edilmesi gerekir. Çünkü dünya Yahudiliğinin %92'sini sonradan Musevi olan Hazar Türklerinin oluşturduğunu Katolikliğe dönen Yahudi Benjamin Harrison Freedman ilk kez Ortadoğu ve Doğu Avrupa sorunlarının tartışıldığı konferansta ABDnin Genelkurmay Başkanlığı binası Pentagon'da alenen dile getirmiştir.

  Peki Yahudilerin 19.y.y.da ortaya çıkan Türkçülük sevdasının asıl sebebi neydi? Osmanlı İmparatorluğu döneminde ve Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşu öncesi ve sonrasında bir milliyetçi akım oluşturmak isteyenler Musanın Bozkurtları olmayı niçin seçmişlerdi?

  Osmanlı İmparatorluğunda Türkçülük akımının doğuşunu en çok tetikleyen eser 1896 yılında Leon Cahun tarafından yazılan Asya Tarihine Giriş Türkler ve Moğollar olmuştu. Türkçülük ve Turancılık hareketine büyük ilham veren bu kitap ile ne amaçlanmıştı?

  Serezli bir hahamın oğlu olan Moiz Kohen Osmanlı İmparatorluğunun içinde hızla büyüyen Türkçülük fikrinin neredeyse bayraktarlığını yapan Tekin Alp miydi?

  Osmanlı İmparatorluğunun son zamanlarında Türkçü çalışmaları ile öne çıkmış olan Armin Vambery Yahudi kökenli bir Macar mıydı?

  MHP eski genel başkanı Alparslan Türkeş Ahrida Sinagogunda ki Yahudi gençlere niçin Musanın Bozkurtları dedi?

  Görünüşte Müslüman gerçekte Musevi olduğu savunulan Ahmet Vefik Paşa ve Türk Milliyetçiliğinin bayraktarlığını üstlenen aynı zamanda Kürt Yahudi Dönmesi olduğu iddia edilen Ziya Gökalp gerçek birer Türkçü müydü?

  Ziya Gökalpin Kürtçülüğün Esasları isimli bir kitabı var mıydı?

  Eski ve Yeni Türkler eserinin yazarı olan ve düşünceleriyle Atatürkü de etkileyen Mustafa Celaleddin Paşa Polanya Yahudisi miydi?

  Türk milliyetçisi olması ile övünen Avram Galanti Üç Türkiye Başkanı ve Yahudiler çalışmasında neleri açığa çıkarıyordu?

  Vatandaş Türkçe Konuş kampanyasını başlatan Yahudi Türkçü kimdi?

  İsrail Devletini kuranlar ve yönetenlerin kökenleri Hazar Türklerine mi dayanıyordu?


  Bütün bu soruların cevapların ancak kitap hacminde yayınlarla anlatılabilecek olduğundan bloğumuzun bütün
  takipçilerine Yazar Ahmet Almaz'ın Musa'nın Bozkurtları isimli kitabını tavsiye ediyoruz...

  "Musa'nın Bozkurtları" kitabı Yahudi Türk ilişkilerini masaya yatırırken tarihin satır aralarına gizlenmiş ve bu topraklardaki milliyetçilik kavramını tetiklemiş Yahudi asıllı Türkçüleri ve çalışmalarını gün yüzüne çıkarıyor.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Türkeş ABD Büyükelçiliğine tank dayayarak darbe parası istedi.
  Alparslan Türkeş ALPARSLAN TÜRKEŞ (Gerçek adı ile Hüseyin Feyzullah) ABD Büyükelçiliği'ne TANK DAYADI ve Darbe için para istedi.
  ABD'li emekli bir generalin aktardığına göre 27 Mayıs 1960 ihtilalinin ardından Alparslan Türkeş ABD Büyükelçiliği'ne tank dayayıp para istemiş. İşte Ardan Zentürk'ün kaleminden emekli generalin hatırası...

  1999 yılının sonbahar günleri Washington her zamanki gibi güzeldi... Bir kente sonbahar yakışır mı... Mesela benim göz nurum İstanbul ilkbahar ile güzelleşen bir kenttir... Washington’ a da sonbahar yakışır...

  Kuşkusuz kentin Beyaz Saray’a yakın bir bölgesinde bulunan ve kurulduğu günden beri savaşı eksik olmamış bir ülke olarak tüm savaşların da anılarını duvarlarında sergileyen ‘Emekli Askerler Kulübü’nün bir masasında oturan hayli yaşlı fakat bir o kadar da dinç kişi bana bugüne kadar yazmadığım bir anısını aktarıyordu...

  Fred Haynes...

  İkinci Dünya Savaşı’nda ünlü Okinawa adasına çıkan deniz piyadelerinin en ön saflarında yer alan iyi bir asker... Kore Savaşı’nda Türk Tugayı’nın inanılmaz kahramanlıklarına şahit olmuş ve Türkiye ile gönül bağını o yıllarda kurmuş emekli bir Amerikalı general...

  Bir de... 1950’li yıllarda yani Adnan Menderes liderliğindeki Demokrat Parti’nin ülkeyi tek başına taşıdığı günlerde Ankara’daki Amerikan Büyükelçiliği’nde askeri ataşe olarak görev yapmış bir isim...

  Washington’daki ‘askeri kulüpte’ bir yandan yemeğimizi yerken diğer yandan Amerikan-Türk Dostluk Konseyi Başkanı olarak geçmişin ilginç labirentlerine girmeyi tercih etmişti:

  ‘Menderes ile son konuşmamızı çok iyi hatırlıyorum. Büyükelçi ile birlikte gitmiştik. Kendisinden çok emin bir ifadesi vardı. Oysa bizim elimizdeki raporlar Türk Silahlı Kuvvetleri’nin alt kadrolarının çok hareketli olduğu hatta başbakanın evlilik dışı hayatının bile kurmaylar arasında sohbet konusu yapıldığı yönündeydi. Bunu büyükelçinin yanında kendisine aktardım siyasi olduğu kadar özel yaşamından kaynaklanan bazı iddiaların ileride büyütülerek kendisinin hırpalanacağını ifade ettim...Biraz durgunlaştı ama üzerinde durmamayı tercih etti...’

  TÜRKEŞ: İHTİLALİN PARASI YOK...

  Fred Haynes bu girizgahın devamında Türk tarihi açısından önemli bir dönüm noktasındaki rolünü de aktarmaktan çekinmemişti:

  ‘Neyse... İhtilal oldu... Biz bütün personelimiz ve ailelerimizle büyükelçilik binasındaydık. Ön güvenlikte görevli deniz piyadeleri bir Türk tankının elçilik dış kapısına dayandığını ve üzerindeki albayın bizden biriyle mutlaka görüşmek istediğini bildirdiler. Askeri ataşe olarak görüşmekle ben görevlendirildim. Gittim. Gerçekten de büyükelçiliğin Atatürk Bulvarı’na bakan tarafındaki kapısına dayanan bir Türk tankının namlusu bahçemize kadar girmişti ve üstünde son derece sert görünümlü bir Türk albayı bulunuyordu. Kapıya yanaşınca albaya selam verip kendimi tanıttı o da tanktan aşağıya atlayıp kendini tanıttı: Albay Türkeş!..

  Ne istediğini sorduğumda son derece düzgün bir ifadeyle yıkılan hükümetin devletin kasasında bir tek dolar bile bırakmadığını acil para bulunmazsa devletin işini yapamayıp memur maaşlarını bile ödeyemeyecek duruma geleceğini ve ihtilalin parasızlık nedeniyle daha başlamadan biteceğini söyledi. İsteği benim kendisiyle başbakanlığa gitmem oradaki kriptolu teleksten Washington ile temas kurarak ihtilalin acil ihtiyacı olan 50 milyon dolarlık transferin gerçekleşmesini sağlamamdı.

  Büyükelçi izin verdi Türkeş’le birlikte başbakanlığa geçtik ben teleksi ilettim sonra Pentagon ve Dışişleri Bakanlığı’ndakilerin saat farkı nedeniyle uyanıp işlerinin başına gelmelerini beklemeye başladık. Saatler sürdü bu ve çok sıkıntılı bir bekleyişten sonra teleksten istenilen paranın Türkiye’ye transferin yapılacağı bildirildi.

  Albay Alpaslan Türkeş çocuklar gibi sevinmişti... O günden sonra Türkeş’le ne zaman karşılaşsam 27 Mayıs’ta olduğu gibi selamlaşırım...’

  Fred Haynes’in anlattıkları bunlar...

  Bugün Türk siyasi yaşamının ilk darbesinin yıldönümü...

  Türkiye bir darbe sonucu idam ettiği üç önemli politikacısının ağırlığını hep hissetti... Bu idamlara karşı intikam için darağacına yollanan ‘üç fidanının’ acısını da içinden atamadı...

  Yarım asır... Anılar kendisinden sonra gelen bütün kuşakları esir alıyor...

  Ardan Zentürk
  Star gazetesi


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 5. #5
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Çok ciddi iddalar bunlar tartışılır...ayrıca aponun saf ermeni olduğunu biliyoruz her kürdünde terörist olmadını bildiğimiz gibi...
  Sürmenaj, Bunu Beğendi.
  ...Derinlerde Yara Açtın...!
  ...Tuz Bassam Geçer mi...?
  ...Yarın Terziye Gidicem...!
  ...Kalbime Yama Diker mi...?


  ...by AneKToD...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş