Etiketlenen üyelerin listesi

Sonuç: Türkiye ABD’yle savaşacak yenip “süper güç” olacak

Katılımcı sayısı
4. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
 • BOYLE GİDERSE OLUR

  1 25.00%
 • İMKANSIZ

  3 75.00%
 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  bayrak 2050 yılında Türkiye Haritası CIA Kehaneti

  Türkiye ABD’yle savaşacak yenip “süper güç” olacak


  ABD’de ‘Gölge CIA’ olarak bilinen Stratfor düşünce kuruluşunun başındaki George Friedman “Önümüzdeki 100 yıl” adını verdiği kitabında Türkiye’yi geleceğin süper güçleri arasında saydı.

  Türkiye ile Japonya’nın liderlik yapacağı ülkelerin ABD ile savaşacağını ileri sürdü.

  Türkiye ABD’yle savaşacak yenip “süper güç” olacak

  Amerikan İstihbarat Ajansı CIA’ya yakınlığı nedeniyle “Gölge CIA” olarak bilinen Stratfor’un sahibi ünlü stratejist George Friedman önümüzdeki yüzyılın sonlarında Çin ve Rusya gibi ülkelerin gerileyip yerlerini Türkiye Japonya Meksika ve Polonya gibi yeni dünya güçlerine bırakacağını öne sürdü. Friedman

  “Next 100 Years: A

  Forecast for the 21’st Century” (Önümüzdeki 100 Yıl: 21’inci Yüzyıl İçin Öngörüler) adlı yeni kitabında şu tahminlerde bulundu:

  -Rusya ve Çin gibi güçler için önümüzdeki yüzyılda endişelenmeye gerek yok. Bu ülkeler komünizme benzer çöküş yaşayacak. Rusça veya Çince’yi bırakın Türkçe Japonca Polonya ve Meksika dillerini öğrenmeye bakın
  .
  -Gelecek yüzyılın süper güçleri Çin ve Rusya değil; Türkiye Japonya Meksika ve Polonya olacak. Türkiye’nin dünyadaki siyasi etkisi 2050 yılında Osmanlı haritasını andıran bir görüntü oluşturacak.

  Savaş bilim-kurgu filmi gibi olacak

  -Yüzyılın sonlarına doğru ABD ile Türkiye-Japonya ittifakı arasında bir çatışma yaşanacak. Bu savaş bugüne kadar var olan klasik silahlarla yapılan savaşlardan tamamen farklı olacak. Yani bugünden bir tür bilim kurgu gibi görünen bir savaş yaşanacak. 21’inci yüzyılın gidişatını bu savaşın sonucu belirleyecek.

  -ABD’nin şu an üzerine eğildiği İslamcı militanlarla savaş konusu 21’inci yüzyılla birlikte tarihin derinliklerinde kalacak.

  -Uzun hayat beklentilerinin artması nedeniyle 1970-90 yıllarında dünyaya gelenler yaşlarının ileri dönemlerinde mali krizle karşı karşıya kalacak. Şimdi göçmenleri sınırlarından çeviren Amerika bir süre sonra göçmenleri çekmek için teşvikler dağıtacak.

  ÖNEMİ NEDİR?

  Stratfor 1996’da Teksas’ın Austin kentinde kurulan özel bir istihbarat kurumu. Başında ünlü stratejist ve siyaset bilimci George Friedman bulunuyor. Friedman aynı zamanda “Amerika’nın Gizli Savaşı” “Savaşların Geleceği” gibi best-seller kitapların yazarı. Türkiye’deki gelişmelerle ilgili olarak Friedman tarafından kaleme alınan analizi “Türkiye-Yeni Osmanlıcılık” ve yeni ABD yaklaşımı konusunda ilginç bir çalışma olarak nitelenmişti.
  Friedman ve başında bulunduğu Stratfor Pentagon’a da danışmanlık yapıyor. Stratfor Asya’da 1997’de kriz yaşanacağını ABD yönetimine çok önceden bildirmişti.

  GERÇEKTEN İLGİNÇ BİR HABER
  Bölünen Türkiye haritaları ne oldu?

  Türkiye’yi bölen ve parçalara ayıran haritalarıyla gündeme gelen ABD Fikir Fırtınası örgütlerinin son haritası Türkiye’yi bölmüyor büyütüyor. Haliyle sormak gerekiyor eski haritalar(!) nereye gitti?

  Amerikan İstihbarat Ajansı CIA’ya yakınlığı nedeniyle “Gölge CIA” olarak bilinen Stratfor’un sahibi ünlü stratejist George Friedman önümüzdeki yüzyılın sonlarında Çin ve Rusya gibi ülkelerin gerileyip yerlerini Türkiye Japonya Meksika ve Polonya gibi yeni dünya güçlerine bırakacağını öne sürdü. Friedman “Next 100 Years: A Forecast for the 21’st Century” (Önümüzdeki 100 Yıl: 21’inci Yüzyıl İçin Öngörüler) adlı yeni kitabında muhtemel bir Türkiye -ABD savaşından sözederken kimileri de oturdu bu haritayı çizdi.

  Haritayı görünce aklımıza ilk olarak ABD tarafından çizilen ‘bölünen Türkiye haritaları geldi. Anlaşılan Bölünen Türkiye haritalarının işlevi bitmiş yerini genişleyen Türkiye haritaları almıştı… İlk bakışta yurdunu seven her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının gururunu okşayacak olan bu haritalar acaba ne tür emperyalist planlarla çizildi dersiniz?
  Karaman’nın koyunu sonra çıkar oyunu demeden hamasi duyguları bir yana atıp etraflıca düşünmekte ve fikir fırtınaları yapmakta yarar var…

  Türkiye Dünya’ya hükmedecek!

  İşte ünlü stratejiste göre Türkiye’nin birkaç on yıl sonra yöneteceği topraklar!
  Dünyanın en çok sözü dinlenen stratejik araştırma şirketlerinden Stratfor’un kurucusu siyaset bilimci Dr. George Friedman Ocak ayının sonunda yeni bir kitap çıkardı: Gelecek 100 Yıl- 21. Yüzyıl için Öngörüler (The Next 100- A Forecast for the 21st Century). Kitapta inanılmaz senaryolar var. Mesela Rusya ve Çin gerileyip çöküyor Üçüncü Dünya Savaşı çıkıyor ama uzayda gerçekleşiyor.
  Üstelik Türkiye de olayların merkezinde. Çünkü Ortadoğu Balkanlar Arap Yarımadası ve Kuzey Afrika’ya hakim bir imparatorluğa dönüşüyoruz yeniden hilafeti de canlandırmışız ABD’nin sinirini bozuyoruz.

  İşte Friedman’ın kehanetleri.Bir yanda Türkiye-Japonya bir yanda ABD-Polonya

  RUSYA’NIN SONU GELİR

  2010-2020 arasında Rusya güney sınırını genişletir Gürcistan’ı içine alarak yeni komşusu Ermenistan’la ilişkileri sıkılaştırır. Bu durum Türkiye’ye Soğuk Savaş döneminde yaşadığı tatsızlıkları anımsatır. Bu kez karşılık verecektir ulusal güvenliğini sağlamak için Kafkasya’daki sınırlarını gerektiği kadar ilerletecektir.
  Rusya’nın Kafkasya’da ilerlemesi elbette Türkiye kadar ABD’yi de rahatsız eder. Polonya Çek Cumhuriyeti Macaristan ve Romanya Rusya’nın Avrasya hakimiyetine karşı ABD’yle her türlü anlaşmayı yapar. Böylece Soğuk Savaş gibi yeniden Amerika-Rusya arasında bir sınır çizilir ama bu kez Berlin’de değil Karpat Dağları’nda. Ama endişelenmeye gerek yoktur çünkü Rus ordusu ve ekonomisi giderek zayıflar. 1917 ve 1991’de olduğu gibi bu kez 2020’de çöker.

  ÇİN KAĞITTAN KAPLAN

  Şu anda herkesi korkutan Çin’in ekonomik büyümesi uzun vadede kárlı değildir. Dev ülke ekonomik krize girer ve dünya lideri olma ihtimali ortadan kalkar. Ekonomik kriz 2010’un sonlarında ülkede merkezi devletin gücünü de zayıflatır bölgeler arasında rekabet başlar geleneksel yabancı düşmanlığı hortlar. Çin 1920-30’larda yaşadığı kaosun içine yuvarlanır yeniden. Bundan yine o dönemde olduğu gibi en çok Japonya yararlanır.

  NATO BİTER

  2020’de Rusya ve Çin’in zayıflaması iki ülkenin sınırlarını savunmasız hale getirir. Türkiye’nin de dahil olduğu komşu ülkeler tarafından bir avlanma cennetine dönüşür Avrasya.

  Japonya Rusya’nın doğu kıyılarına ve Çin’in doğusuna gözünü diker. Çünkü nüfusu 107 milyona düşmüştür bunun 40 milyonu 65 yaşın üstündedir. Enerji kaynakları tükenmiştir. Geleceğini garanti altına almak için bölgesel bir lider olmaya çalışmalı Rusya’nın yeraltı kaynaklarından yararlanmalıdır.
  Türkiye ise Kafkasya’dan kuzeye doğru ilerleme niyetindedir. O sırada Polonya şahlanır. Rusya’ya doğru ilerlemeyi planlar; hem eski sınırlarına dönmek hem de Rus tehdidini tamamiyle bertaraf etmek istemektedir. Peşine de Doğu Avrupa ve Baltık ülkelerini takar.

  Bütün bunların uluslararası sonuçları müthiştir. Bir kere Avrupa’daki Fransız-Alman üstünlüğü yerini Polonya liderliğinde Doğu Avrupa ülkelerinin üstünlüğüne bırakır. Fransa ve Almanya’nın Polonya’nın istilacı ruhuna karşı küçük Baltık ülkelerini savunmakta çekimser davranması NATO’yu pratik olarak bitirir.

  BU ADAMI NİYE CİDDİYE ALALIM

  Friedman’ın 1996’da kurduğu yaklaşık 70 analistin çalıştığı Teksas merkezli Stratfor (Strategic Forecasting Inc.) dış politika ve ekonomi konularında Pentagon dahil pek çok kuruluşa danışmanlık yapıyor. Analistlerinin çoğu eski CIA ajanı o yüzden de Stratfor için ABD’de “gölge CIA” diyorlar. Friedman kehanetlerini jeo-politikaya ve tarihe dayandırıyor. Tahminleri ABD halkı tarafından da çok ilgi görüyor. Örneğin 2004’te yayınladığı “America’s Secret War” (Amerika’nın Gizli Savaşı) çok satmış hakkında çok konuşulmuştu.

  NEO-HALİFELİĞİN MERKEZİ TÜRKİYE

  Bugün dünyanın en büyük 17’nci ekonomisi olan Türkiye 2020’de 10’uncu sıraya yükselir. Rusya’nın çöküşüyle birlikte hem Avrasya’nın hem de Arap dünyasının en güçlü aktörü haline gelir… Türkiye’nin tarihi düşmanlarından Yunanistan Balkanlar’daki kaos nedeniyle giderek güçsüzleşmiştir. Arap Yarımadası da sadece petrole dayalı ekonomisiyle bir krizin eşiğindedir.
  2020’ye yaklaşırken ABD’ye karşı son kozlarını kullanan Rusya’nın karıştırdığı Ortadoğu ve Balkanlar savunmasız ve güçsüz durumdadır. Türkiye için büyük fırsat! Bu fırsatı değerlendirecektir:

  Etkisini Kafkasya’nın kuzeyine Rusya ve Ukrayna’ya kadar ilerletir Don ve Volga ırmaklarının arasındaki vadiye oturur Rusya’nın tarım cennetine kurulur.
  Kazakistan’ı din kartını kullanarak hakimiyeti altına alır Orta Asya’ya iyice yerleşir. Artık Karadeniz bir Türk gölü haline gelmiştir. Kırım ve Ukrayna’nın Odessa şehri bütün alışverişini Türkiye’den yapmaya başlar.

  Asıl amaç hem Karadeniz hem Akdeniz’i kontrol etmektir: Bölgesel güç olmak istiyorsan bu şarttır. Bunun için de Türkiye Avrupa ülkelerini Boğaz’dan uzak tutmaya çalışır. Giderek büyüyen sınırlarını korumak için Balkanlar’ı da kontrol altına almak ister. Tabii orada çıkarları o sırada sıkı bir ABD müttefiki haline gelen Macaristan ve Romanya ile çatışacak taraflar Ukrayna’da kafa kafaya gelecektir.

  Irak ve Suriye’de karmaşa vardır Kürtler tam “Kendi ülkemizi kurmanın sırası” diye düşünürken Türkiye bu iki ülkeyi de kontrol altına alır. Bununla da yetinmez Arap Yarımadası’na kadar iner.

  Türkiye’nin Akdeniz rüyasını gerçekleştirecek gelişme Mısır’daki bir iç savaş sayesinde yaşanır. İslam dünyasının en önemli gücü haline gelen Türkiye Mısır’daki huzursuzluğu bastırmak için bölgeye barış gücü gönderir. Böylece oraya da yerleşir ve Süveyş Kanalı’nı kontrol altına alır. Artık Kuzey Afrika’ya doğru ilerlemek çok daha kolaydır.

  Ortadoğu’da Türkiye hakimiyetine girmeyen iki ülke kalmıştır: İran ve İsrail. İsrail direnir ama dört bir taraftan Türkiye’yle çevrilmiş durumdadır. Körfez’e hakim olan Türkiye pratik olarak İran’ı da köşeye sıkıştırmıştır.

  Ortadoğu’daki bu hakimiyetin sadece ekonomik ve askeri boyutta kalmasını yeterli görmeyen Türkiye işin içine dini de katar. Tam bir “halifelik” gibi davranır. Bu arada Osmanlı döneminin gücünü tüm dünyaya hatırlatmak istercesine başkenti de Ankara’dan İstanbul’a taşır. Böylelikle bölgedeki varlığını Müslüman ülkeler nezdinde meşrulaştırır.

  Bu gelişmelerden hoşlanmayan ABD boş durmaz ve bölgede Arap milliyetçiliğini körükler. Balkanlar’da da anti-Türk hissiyatı baş gösterir. Ne var ki büyük bir Avrasya ve Ortadoğu imparatorluğu haline gelmiş Türkiye için bunlar küçük sorunlardır.

  2050-2052 ÜÇÜNCÜ DÜNYA SAVAŞI

  * 2050’ye gelindiğinde dünya güçleri büyük bir gerilim içindedir. ABD Türkiye’nin ve Japonya’nın Orta Asya ve Avrasya’daki hakimiyetinden son derece rahatsızdır. ABD’nin doğal müttefiki haline gelen Polonya Ukrayna’yı ele geçirmesine ve Akdeniz’e inmesine engel olan Türkiye’yle çatışır. Türkiye ve Japonya da ABD’ye karşı ittifak kurar.

  * ABD Türkiye ve Japonya’yı büyük bir tehdit olarak görmesine rağmen ilk etapta sıcak savaşa girmek istemez. Türkiye ve Japonya’nın başka ülkelerin sınırlarına saygı göstermediğini insan haklarını çiğnediğini iddia eder ekonomik ambargolar uygular.

  * Bu arada ABD uzayda müthiş bir insansız ordu kurmuştur. Yıldız Savaşı Sistemi adını verdiği teknoloji sayesinde uzayda oluşturduğu platformlardan dünyanın her yerine birkaç dakika içinde hipersonik insansız uçaklar gönderebilecek durumdadır. Bu platformlardan birini Türkiye’nin güneyine doğrultur. Ve ültimatom verir: Ukrayna ve Balkanlar’ın kontrolünü Polonya’ya ver Kafkasya’dan çekil Boğaz’dan istediğimiz gibi geçelim!

  * Türkiye ABD’nin ülkeyi parçalamak istediğine inanmıştır. Japonya’yı da yanına alarak savaşa girmekten başka çaresi yoktur. ABD’nin uzay sistemini hedef alan saldırı Kasım 2050’de Japonlar’dan gelir. Bundan sonra savaş hem uzayda hem de karada devam eder. Türkiye Polonya’dan kurtulmak için Almanya’dan yardım ister. Almanya ABD’yi böyle bir savaşta yenmenin imkansız olduğunu bilmesine rağmen Türkiye’yi karşısına almamak için müttefik olmayı kabul eder.

  * Üçüncü Dünya Savaşı 2052’de sona erer. Japonya Türkiye ve Almanya harabeye dönmüştür. Neyse ki sivilleri hedef almayan ileri teknoloji uçaklar sayesinde sadece 50 bin kişi ölür. Sonuçta ABD’ye uzayda istediğini yapmasına imkan verecek bir anlaşma imzalanır.

  * 2060’da hálá İslam dünyasının liderliğini elinde tutan Türkiye Washington’la arayı düzeltir ve yeniden sevilen müttefikler listesine adını yazdırır…

  Her şey eski hamam eski tas haline döner.

  KİTAB BENİ ETKİLEDİ ARKADAŞLAR

  SİZİN YORUMLARINIZ

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Vanganın kehanetlerinden etkilenmiş olmalı.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Böyle bir şeylerin olacağını sanmıyorum. hele süper güç olacağımızı aklıma bile getirmem çünkü hayali bile güç.
  Ayrıca imzan dikkatimi çekti şekli...
  Bir bozuk saattir yüreğimZiyaretçilere, Gizli İçerik!
  Hep sende durur..
  .

 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Mason ağzından yazılmış kitap.
  Haritada da Israil'in olmaması çok manidar.
  Imzan da çok manidar.
  Belli ki mason sempatizanısın.

 5. #5
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Süper güç olabilsek keşke. Başımızdaki zihniyetler olduğu sürece bırakın süper güç olmayı Türkiye diye devlet olmayacak.
  My_Life, Bunu Beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş