Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Ateistlere İhtiyacımız Var

  Lafa başlamadan evvel eminim başlığa hönkürenler olacaktır. D Böyle bir başlık atmamın tek nedeni kendine dindar deyip; yapmadığı hırsızlık dolandırıcılık hatta fahişelik kalmayan erkek ve kadınlar olmak üzere %90'ı müslüman olan Türkiye'yi kasıt alarak yaşadıklarımdan bahsetmek istiyorum.

  Sokağa çıkıyorum kulağımda küpe olduğu için linç eden erkekler

  Sevgiimle sarmaş dolaş oturduğum cafe de ''yakınlaştığım'' için ayırmaya çalışan garson müsvettesi

  Kapalı iş arkadaşıma iş yerinde elimi uzatıp ''hoşgeldin ben Taylan'' dediğimde ışık hızıyla yanımdan uzaklaşması fakat aynı hatunu evli adamla öpüşürken gördüğümde yüzüme utanmadan bakabilmesi...Ona keza Atatürk'e ve laikliğe türlü türlü mersiye düzenleri...

  Altına hiçbirşey giymeden ulu orta hastanede tuvaletlerini yapabilme rahatlıkları

  Kuran'dan kitaptan haktan hukuktan bahsedenlerin Fethullahçı olup 1 senede altlarına son model arabalarla fink atmaları

  Kadın dövüldüğünde veya itilip kakıldığında elini kolunu bile kıpırdatmadan ''erkek adam yapar eder'' diye normal görenler islam'da kadının değerinin olmadığını vurgulayanlar örtülüyse ahlaklı açıksa ahlaksız olarak görenler. Annesinin diz kapağını görünce tahrik olabileceğini vurgulayanlar

  Fakat hiçbir dine inanmadığı için sürekli ahlaksızla suçlanan ateistler ise bunların hiçbirisini yapmadığı halde aksine dünyada olup bitene haksızlıklara sesini çıkardıklarından dolayı kafir denilmesi gücüme gidiyor.

  Madem ateistler ahlaksız dindar geçinenler çok mu ahlaklı?
  İnsan olmanın dinle alakası olsaydı dinle yönetilen toplumlarda tecavüz hırsızlık cinayetler fakirlik bitmiş olurdu. Malesef ki ahlaksızların hepsini geri kalmış dediğimiz dinle yönetilen toplumlarda görüyoruz.

  Gelişmenin ve ilerlemenin yolu bilimdir din değildir. O yüzden ateistlere kulak verin kafir yada ahlaksız diyerek toplumdan dışlamayın.
  Konu TayLan tarafından (04.Nisan.2015 Saat 06:04 ) değiştirilmiştir.
  HiRa, Sürmenaj and Flagellum Dei like this.


 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Daha önce başka konuda söylemiştim. Birçok ateist arkadaşım var hepsi çok iyi insanlar. Inançsız olmaları beni ilgilendirmiyor diye söylerim bu yüzden ateist arkadaşlarım var diye benim de dinimin olmadığını düşünenler ya da ortak arkadaşlarımıza <Leydihan müslüman mı > diye soran cahil cüleha kişilerin yorumlarına şahit olduğum için yazdıklarına katılıyorum.

  Eskiden ateistler arttıkça toplum ahlaksızlaştı deniliyordu şimdi ise dinciler arttıkça ahlaksız cahil nesil yetişiyor. Sorun inançlı yada inançsız olmak değil. Dini doğmatik bilgilerle öğrenenler yüzünden çarpık inançlara sahip olanlar toplumu ahlaksızlaştırıyor. Ateistim diyen her insan da ateist değil. Çünkü ateistlik de bilgi gerektirir. Bilip bilmeden sırf dine karşı olduğu için ateizmi savunuyorsa dogmatik bilgilerle inanan hurafeci dincilerden farkı yoktur gözümde...

  Ateistlere ihtiyacımız var mı?
  Hayır.

  Bence inancına bakarak insan seçmemek lazım. Dindar olur dinsiz olur; akıllı zeki okuyup araştıran kişilere ihtiyacımız var.

  Velhasıl kelam inançlar bir kenara...Allah sahte insanlardan korusun herkesi...

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Benim cemaattan olupda nurlu olan arkadaşlarım oldu da ne oldu belkide ateistlerin yapmadığını yaptılar.
  onun için dini imanı bir kenara bırakacaksın dost olarak seçtiğin kişi adam gibi adam mı ona bakacaksın ben onu bilirim onu söylerim.
  TayLan, Bunu Beğendi.
  Bir bozuk saattir yüreğimZiyaretçilere, Gizli İçerik!
  Hep sende durur..
  .

 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Leydihan'ın yazdıklarına katılmakla beraber dindar ve dinci farkını bilmek lazım.
  Ne yazık ki ortalık dinci kaynıyor. Ama dindarlara saygımız sonsuz. Ateistler de neden ateist oluyor anlamak çok zor değil.

  Eskiye dönersek din en temel taşımızdı. Vatan düşüncesi yoktu din odaklı yaşıyorduk. Bana göre inanç insanların içinde olmalı siyasete alet edilmemeli.. Dinle yönetimde illa bunu kullananlar olacaktır. Osmanlı zamanından itibaren bunu açıkça yaşadık gördük. İngilizlere Yunanlara ülkeyi satanlar dindar dediğimiz padişah sürüsü sayesinde gerçekleşti. Eğer özgürlükleri uğruna vatan için savaşan şehitlerimiz olmasaydı şimdi yabancıların esiri olacaktık. Sırf din elden gitmesin diye yabancılarla toprak alışverişi yapmak hangi dinde vardır? Vatanımız özgürlüğümüz elden gidince inancımızı nasıl yaşayacağız?

  Ateizm deizm sosyalizm bilmem ne izmlerin hepsine karşıyım. İzmlerin olduğu yerde insan öfke tohumlarını ülkeye serpiştiriyor. Fakat herkes inancını özgürce yaşamalı. Kimseyi yadırgamadan fikirlere inançlara saygı duymalıyız. Saygıyı öğrendikten sonra dindarla ateistin anlaşması zor değil. Bilgili olan dindar ateist herkesin birlik beraberlik içerisinde olup yeniliklere imza atmaları gerekli..
  TayLan and OkyanusunKalbi like this.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 5. #5
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Biz hiç bir zaman yaptığımız iyiliğin karşılığını cennet kötülüğün ise cehennem olarak beklemiyoruz.
  " İnsan " olmanın farkını ortaya koymaya çalışıyoruz hepsi bu.

  Keşke inançlı inançsız herkes dinlerin temel öğütlerini yerine getirebilse. İşte o zaman " ateistler kötülük yapar " " inananlar iyilik yapar " mottosunu kırıp "insanca" yaşayabiliriz.
  TayLan and OkyanusunKalbi like this.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş