Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Question Erdoğanın İsrail tepkisi nereye gider?


  ARAP BAHARI VE ORTADOĞU

  · Yönetimlere karşı bir direniş yaşanıyor. İlk Türkiye’de seçimlerle ve refarandumla bu süreç başladı. Sonra bu sürece arap baharı afrika müslümanları ve avrupa madurları katılmaya başladı. Yönetimlere karşı başkaldırı küreselleşti. Çünkü dinsiz yönetimler mazlum ve inanan halkları sömürüyor ve zulmediyordu.

  · El Kaide ile islama saldıran şeytan artık geri dönüşü olmayan bir yola girmiştir. Ortadoğu’da Işid ve hamas halk hareketi olarak ortaya çıkmışitır. Afrika’da halk hareketine Boko haram dediler. Afrikada müslümanlar da özgürlük talep ettiler. Işid ve Boko haramı terör diye kötülüyorlar. Halkın hareketini bastırmaya çalışıyorlar. Afganistan ve pakistan’da inançlı halkların çabalarını da el kaide terörü diye bastırmışlardı.

  · Dünya hep küresel bozguncuların yalanı ve dayatmasıyla yürümektedir. Bu düzenleri artık yıkılmak üzeredir. Arap baharı yeni düzenin ilk işaretini vermektedir.

  · Arap baharı afrika baharı şimdide avrupa baharı ile küresel değişim güç kazanıyor. Dünya değişiyor ve yeni bir merkez gün yüzüne çıkıyor. İnancın temsili Türkiye yeni tarih sahnesinde yerini alacaktır. Müslümanlar ve inananlar lidersiz ve sahipsiz idiler. Osmanlı yıkılınca doğunun ve inananların egemenliği yıkıldı. Batının ve inançsız dünyacıların egemenliği kurulmuştu. Tam yüz yıldır dünya kötülükle yönetildi. 2008 krizi ile bir değişim başladı. 2012’de bu değişim güç kazandı. 2014’den sonra zafere doğru gidecektir.

  · Önce arap baharı başladı. Daha sonra Arap baharını mevcut yönetimler bastırdılar. Savaş ve çatışmalar çoğaldı. Yönetimlere yerleşmiş bozguncular silahla ve öldürerek halkları bastırmaktadırlar.

  · Her bölgede savaş ve çatışmaların artmasıyla dünya daha kötü bir hale geldi. Her ülkede her şehirde ve her beldede inananların ve inanmayanların oluşturduğu çatışma ve gerilim hat safhaya çıkacaktır. Mesela ırkçılık yapanlar ile barışı savunanların gerginliği bir şehirde yaşanırken başka şehirde şii suni gerginliği yaşanmaktadır. Bir bölgede cumhuriyetçi-*demokrat gerginliği görülürken bir bölgede Müslüman hristiyan gerginliği görülecektir. Korkmayın bu gerginlik ve çatışmaların olması gerekli. İnsanlar ölse de sonu hayıra çıkacak. Ve sonunda esenlik gelecek.

  · Katolik dünyası yıllarca savaş istedi 11 eylül sürecine destek verdi ve ortadoğuya zulmetti. Şimdi kötü hale getirdikleri ortadoğunun tepkilerine karşı barış söylemlerinde bulunma saçmalığına girmektedir. Ruhani lideri Papa Franciscus Vatikan'da 'Barış için Dua Zirvesi'ne ev sahipliği yaptı. Papa'nın geçen ay Ürdün İsrail ve Filistin'e gerçekleştirdiği ziyarette ortadoğunun çok karışık olduğunu öğrendi. Bölge bozguncuları Papa’dan dua istediler. Müslümanlar harekete geçti dediler. Papa’nın gündeme getirdiği "Ortadoğu'da barış için birlikte dua etme fikri" Vatikan'daki tarihi törenle gerçekleşti. Allah bozguncuların sömürgecilerin ve zulmedenlerin duasını kabul etmez.

  · Suriye Mısır ve libya’da inananlar harekete geçti. Müslüman kardeşler başa geçti. Ama sonra darbe ve baskılarla inananlar yönetimlerden düşürüldü. Önce başa geçen inananlar sonra tekrar gerilediler. Suriye ve Mısır’da göstermelik bir seçim yaptılar. Katılım oranlarının çok az olduğu ve hile yaparak kendilerince seçim kazandıklarını iddia ettiler. İnançsızlar Suriye ve Mısır’da zafer kazandıklarını sanıyorlar. Durun bakalım. Tanrının savaşı daha yeni başladı. Çok şeyler yaşanacak. Azınlık zorbalıkla çogunluktaki inanan halkları bastıramayacak.

  · Ortadoğu’da değişime küresel güçlerin gücü yetmiyor. Değişimi savaş ile de olsa durduramıyorlar. Ve uzun vadeli analiz ederseniz öldürerek bu savaş bitmeyecek. Ve kaybeden mutlaka batıl olacak. Doğruluk ve insanlık kazanacaktır.

  · ABD ve batı ortadoğudaki ve dünyadaki değişimi durduramıyor. Yandaş yönetimlere ve halklara silah desteği versede savaşla devam edemeyecekler ve yenik düşecekler. Çünkü değişim çogunluk halktan ve güçlü olarak gelmektedir. Batıla kim prim verir ki. Ve batıl aldatarak ve halkı bastırarark ne kadar devam edebilirdi ki.

  · Masum insanlar katloluncaya kadar Hz. Mehdi (as) çıkmayacak ve katliamlara yerde ve göktekiler artık tahammül edemez bir hale geldiğinde zuhur edecektir...aynen bu dönem yaşanmaktadır. yönetimdekiler mazlum halkları öldürmektedirler.

  · BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun Suriye'ye ilişkin açıklama yaptı. "Hayal edilemeyecek ihlaller yaşandı"

  · Suriye’de gerginlikler çevre ülkelere de sıçrıyor. Bazen esad-Lübnan bazen esad-Türkiye gerginlikleri yaşanıyor. Lübnan'da Esed yanlıları ile karşıtları arasında çatışmalar yaşanıyor. Devam eden çatışmalarda ölü sayısı 23'e yaralı sayısı 120'ye yükseldi.

  · Suriye’de artık halk ülkeyi terk etti. Suriye’de Rusya yanlıları ile islam yanlıları savaşıyor. Dünyanın çeşitli yerlerinden cihad için bölgeye gelen savaşçı insanlar Esad rejimine karşı savaşıyorlar. Amaçlarının Allah ve din davası olduğuna inanan bu askerler şeytanın yandaşı küresel güçlerle savaştıklarını düşünmektedirler. Kendilerini Mehdi’nin ordusu olarak niteliyorlar. Küresel güçlerin G-7 nin Esad’a destek vermesinin ardından islamcı halklara destek sürekli artmış ve savaşın ve işin içinden çıkılmaz bir hal almıştır. Ayrıca Deccal’in ordusu da avrupa taraflarından toplandı. Esad’ın ordusunda artık çok az suriye’li var. Koreli sırp kıbrıslı rum kosovalı ispanyollar vardı. Suriye savaşı küresel bir savaşa dönmüştü. Bu savaş şeytanın ve Tanrının arasında gerçekleşiyordu. İki anlayış ikiside kendini hak yolda sanıyordu. Birisi dünyacılar diğeri ahiretçilerdi. Tarih önemli dönüm noktalarında böyle savaşlara şahitlik etmiştir.

  · Suriye’de korkunç şehir görüntüleri var. Evler sokaklar savaştan nasibini fazlasıyla almış. Büyük bir yıkım ve yüzbinleri aşkın ölüm yaşandı.

  · ABD'nin Suriye politikasının sahadaki gelişmelerin hızına yetişecek şekilde gelişmediğini ifade eden Eski ABD'nin Şam Büyükelçisi Robert Ford “Devamlı olarak virajın arkasında kaldık. Dolayısıyla bu politikayı kamusal olarak daha fazla savunamaz noktaya gelmiştim böyle olduğunuzda da artık gitme zamanıdır” diyerek görevinden ayrılmasının gerekçesini açıkladı. Ford Suriyeli ılımlı muhaliflere ABD'nin silah ve diğer ölümcül olmayan yardımları göndermesi gerektiğine işaret ederek “Eğer bunu birkaç yıl önce yapsaydık yardımları artırsaydık bugün El Kaide ılımlı muhaliflerle rekabet eder hale gelemezdi” diye konuştu.Ford ılımlı muhaliflerin silahlar konusunda ellerinin bağlı olduğunu çünkü ne Esed ne de El Kaide destekli grupların sahip olduğu gibi kaynaklarının bulunmadığını dile getirdi.ABD'nin de şimdi ılımlı muhaliflere yardımlarını bu yönde artırmaya hazır olup olmadığının hala net görünmediğini belirten Ford Obama yönetiminin Suriye’de askeri değil siyasi çözüm aranması gerektiğine yönelik yaklaşımını ise "Bu bir iç savaş ve sahada dengeler zorlanana kadar siyasi müzakerelere ulaşamazsınız.

  Sahadaki durum burada kilit konumda" şeklinde eleştirdi.Ford Suriye’deki meşruluğu tartışmalı devlet başkanlığı seçiminin ise savaş alanında değişiklik yaratmasını beklemediğini ancak bunun Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed’in iktidardan vazgeçmeye niyetli olmadığını gösterdiğini kaydetti.


  · Suriye’de 2013 sonunda varil bombalı saldırılar 949 can aldı Ve her geçen gün can alamaya devam ediyor..Ölenlerin yüzde 96'sının sivillerden oluştuğu belirtiliyor.

  · Sivillere saldırılar dehşet terör eylemleridir. BM Sözcülüğü'nden Humus'taki saldırılara yönelik açıklama geldi. Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-mun Suriye'nin Humus kentinde dün düzenlenen saldırıları kınayarak sivillerin hedef alınması ve sivillerin bulunduğu bölgelere hava saldırısı ile varil bombası atılmasının durdurulmasını istedi.

  · Suriye’de Humus harabe kente döndü.

  · Yemen'de son iki haftada gerçekleşen çatışmalarda 455 kişi hayatını kaybetti.

  · Küresel ekonomi nedeniyle iyice gerileyen ABD Afganistan’dan çekilecek. Çekilirken kimseyi geride bırakmamak için Taliban ile esir takası yapıyor. ABD’de esir takası tartışma konusu olsada ABD çekilmeye mecbur.

  ABD’Yi bekleyen çok sorun var. Ekonomileri de çökme noktasında. Karışan Afrika ve savaşan bir doğu avrupa var. Ortadoğu karışık ve herşeye yetişemiyor.


  · Libya bir türlü durulmuyor.Libya’da hükümet bazı bölgelerdeki silahlı birlikleri denetim altına alamadı.

  · Irak Kürt Bölgesel Hükümeti Sözcüsü Sefin Dizayi Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) petrol satışında Bağdat hükümetinin onayını istemesine ilişkin "ABD'nin tavsiyelerine saygı duyduk. ABD Kürdistan bölgesinden ziyade Bağdat hükümetine baskı uygulamalıdır" dedi. Musul petrolleri Allah’ın izniyle eski sahiplerine döndü.

  · Irak parlamentosunda Güvenlik ve Savunma Komisyonu Başkan Yardımcısı İskender Vetut İsrail'i Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) adlı terör örgütüne silah vermekle suçlayarak IŞİD'den ele geçirilen bazı silahların İsrail yapımı olduğunun tespit edildiğini söyledi.

  · Irak’ta Yine birileri kendilerince seçim yapıyorlar. Seçim adil bir düzende yapılmıyor. Seçim sonuçlarını daha önceki seçimlerdeki gibi hile ile sonuçlandırılacak. Maliki yönetimi amerika’nın istekleri doğrultusunda seçimlere hile karıştırıyor. Irak bombardıman ateşinde sürekli iç çatışmalar devam ediyor.

  · Irak kaosta bırakıldı. Her gün kan gölü. Devlet adalet ve düzen yok. Öldürerek yok ederek hayatta kalma dönemi yaşıyorlar. Bu ülkeyi bu halde bırakanlara lanet olsun.

  · Mısır ordusunun Refah kentinde altından tünel geçtiği gerekçesiyle bazı evlerin yıkımı için patlayıcı madde kullanması sonucu Gazze tarafında çok sayıda ev ve bir cami hasar gördü.

  · Mısır’da halkın bastırılması sonucu darbe gerçekleştirlmişti. Darbeciler silah ve şiddet ile halkı bastırdı. Halk çeşitli zamanlarda gösteriler yapmaktadır.

  Mısır’da darbeci yönetim bu tür gösterileri şiddet ile bastırmaktadır. Darbeci hükümete resti çeken Türkiye ile ilişkiler Mursi dönemindeki gibi değil. Ticaret neredeyse yok. Darbeci Sisi’yi bir kurtarıcı gibi dürüst insan şeklinde tanıtıp medya ile yönlendirme siyaseti yaptılar. Mısır’da yine tipik Amerikan ve israil siyaseti gördük. Yalan ve yönlendirme ile bir algı oluşturarak insanların iradeleri çalındı ve aldatma yöntemi Mısır’da çok iyi uygulandı.

  Tamamen taraflı medyaları ve ülkenin eski sahiplerinin zenginlerin israil ve Amerikan yanlılarıyla bezenmesi Mısır’da inanan halkların gelişim sürecini tıkamaktadır. Mısır’da Üniversitelerde insan zinciri eylemleri ve yürüyüş düzenleyen darbe karşıtı öğrenciler güvenlik güçlerinin göstericilere sert müdahalesini kınayan sloganlar atarak tutuklu arkadaşlarının serbest bırakılmasını talep etti.


  · Mısır’da siyaseti engelleyen demokrasiyi yasaklayan darbeci bir anlayış insanların düşüncelerini ölümle sonuçlandıracak kadar diktatördür. Mısır mahkemeleri 529 Müslüman Kardeşler üyesini İdam cezasına çarptırdı.

  · Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) adına yapılan yazılı açıklamada darbecilerin basını "insanları yanıltmak" polis ve askeri "halkı öldürmek" yargıyı ise "İhvan'ı bitirmek için" kullandığı savunularak idam kararlarının "İhvan'ı yok etmeye yönelik" yeni bir operasyon olduğu ifade edildi.

  · İktidarların yönetimi yıkılıyor. Mısır’da idam kararları ve baskı sonucundan korkuyorlar. Sürekli büyüyen hak ve mazlum halklar hak arayışını arttırıyor. Uluslararası kamuoyu dediğiniz şey iktidarlarsa bir kısmı korkusundan bir kısmı çıkar hesapları ile ses çıkartmıyor. Mısır'da iktidarın tek alternatifi var o da İhvan. Mısırı kaybederlerse bu Afrika’nın ve Arap dünyasının kaybı olacak.Dahası Onlar açısından İsrail'in varlığı ve güvenliği tehlikeye girecek.. Bunu düşünmek bile istemiyorlar..

  · Mısır'ın başkenti Kahire'de mahkeme yakınındaki kontrol noktasında meydana gelen patlamada bir polis hayatını kaybetti.

  · Genel Sekreter'in BM İnsan Hakları Yüksek Komiserliği'nin "Mısır’da uluslararası insan hakları hukukunun ihlal edildiğini" bildiren açıklamasını desteklediğini ifade eden Haq Ban'ın bu konudan endişe duyduğunu ve yakından izlemeye devam edeceğini söyledi. BM Genel Kurulu'nda idam cezalarının infazlarının ertelenmesi konusunda kabul edilen karara uymalarını istiyor" dedi. (BM bu durumu istese de İsrail darbeci mısır yönetimine idamların gerçekleştirmesi baskısı yapacak. Ve Mısır’ın darbeci lideri Sisi idamları gerçekleştirecek. Ancak bu Sisi ve darbecilerin en büyük hatası olacak. Çünkü ülkede darbeciler etkisini zamanla kaybedecek. Küresel değişimin de bu duruma etkisi olacak. Ve İsrail gün gectikçe bölgede cılız kalacak.)

  · Irak’ta tam bir kaos yaşanıyor. Her yerde çatışma ve savaş var. Irak'ta evlere tank ve top mermileri isabet etmesi sonucu 8 kişi öldü 9 kişi yaralandı.

  · Irak Parlamento Başkanı Usame el-Nuceyfi'den ise çok çarpıcı açıklamalar geldi. Musul kentinin çok kısa bir sürede terör örgütü IŞİD'in eline geçtiğine yönelik bir başka soruya ise Nuceyfi "Ordu güçleri hiç bir neden olmadan görev yerlerini terk etti. Asker de başındaki komutan da yerinde durmadı. Ordu silahları yerlerde zırhlı araçlar bomboş sokaklarda bırakılmış durumda.Halk güvenlik nedeniyle göç etti. Türk konsolosluğu ve Türkler rehin alındı.

  · Önce ülkeler arası sorunlar ve çatışmalar artacak hatta tavan yapacak. Gerilimler savaşlar gözlenecek. Sonra Türkiye tüm bu çatışmaları ve sorunları gidermeye başlayacak.

  · Esad uydurma bir seçim yaptı. Katılımın çok az olduğu ve ülkenin çok azında sandık uygulayabildiği saçma bir seçimle zafer kazandıklarını iddia ettiler.

  · Maliki ve IŞİD'in eylemleri nedeniyle 800 bin kişinin yerinden olduğunu bildirdi.

  · İsrail'in yeni yerleşim birimleri oluşturma planına İngiltere'den tepki geldi. Ardından AB’de tepki gösterdi. İsrail ağresif tepkiler gösteriyor.

  · Filistin'de İsrail'i kızdıran gelişme oldu. Filistin'de El Fetih ile Hamas uzun bir aradan sonra birleşme konusunda ciddi bir adım attı. 5 hafta içerisinde ulusal birlik hükümeti kurulması gündemde. İsrail ise bu duruma tepkili.

  Filistin'de El Fetih ve Hamas'ın birleşmesi ile işgalcilere karşı Müslümanlar kendi vatanlarında daha güçlü olacak.


  · Avrupa Birliği'nden İsrail'e uyarı! Hamas ile El Fetih arasında sağlanan anlaşmaya tepki olarak Filistin'le barış müzakerelerini askıya aldığını açıklayan İsrail'e Avrupa Birliği'nden uyarı geldi.

  · İsrail asıllı caz sanatçısı Gilat atzmon "İsrailliler sömürmekten çok Filistinlilerin gitmelerini istiyor. İsrail etnik temizleme sistemidir. Diğer bir deyişle İsrail Nazi Almanyası'ndan hiç farklı değildir" dedi. İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği (MAZLUMDER) İstanbul Şubesi tarafından şubenin Vefa'daki merkezinde düzenlenen toplantıda konuşan Atzmon çatışmalara dair yaklaşımının politik değil teorik bir tarz olduğunu söyledi.

  "Siyonist Yahudiliğin tehlikeli bir olgu olduğunu ve bunun mahiyetinin sorgulanmasına izin verilmediğini" dile getiren Atzmon şunları kaydetti: "Problem sadece Filistin'de değil. Aynı zamanda Türkiye'de de hükümet üzerinde baskı kuran Yahudi lobileri var. İkinci Irak savaşı bu lobiler tarafından hazırlandı. Filistin'den bahsederken sömürgecilikten bahsetmek gerekir. Yahudiler kendileri Fransızlara Almanlara benzetir. Ancak şunu unutuyorlar; siyonizm başka hiç bir şeye benzemez. İsrailliler sömürmekten çok Filistinlilerin gitmelerini istiyor. İsrail etnik temizleme sistemidir. Diğer bir deyişle İsrail Nazi Almanyası'ndan hiç farklı değildir." Atzmon yatırımcı George Soros'un Gezi Parkı olayları sırasında eylemcileri desteklediğini ileri sürerek "Soros adındaki bir Yahudi'nin bu grupları desteklediğini göreceksiniz. İran'da da Mısır'da da başardı. Arap Baharı'nı kışa çevirdi. Şu anda Ukrayna'da çalışıyor" dedi.


  · İsrail Başbakanlığı Cumhurbaşkanı Şimon Peres'in "2011'de Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'la barış anlaşmasına varıldığı ancak bununBinyamin Netanyahu tarafından engellendiği" yönündeki ifadeleriyle ilgili açıklamada bulundu.

  · Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ın Washington’daki görüşmelerine eşlik eden Filistinli Başmüzakereci Saib Erakat devam eden müzakerelerle ilgili soruları cevapladı. Varılacak nihai bir anlaşmanın her iki tarafa birçok kazanımlar sağlayacağını dile getiren Erakat “ABD Başkanı Barack Obama ve Dışişleri Bakanı John Kerry’nin başarıya ulaşması en fazla Filistinlilere yarar sağlar başarısızlıktan ise hiç kimse Filistinliler kadar kayba uğramaz. Biz gerçekten başarmak istiyoruz. Obama ve Kerry’nin hakikaten başarılı olmasını istiyoruz. Onların başarısı benim için özgürlük bağımsızlık devlet olma durumu anlamına geliyor. Filistinlilerin sahip olabilecekleri bir ev anlamına geliyor. 29 Nisan’a kadar 9 ayın başarılabilir ve yapılabilir bir çözüm getirmesini ümit ediyorum” diye konuştu.(Garibim Erakat bilmiyor mu Obama ve Kery israile sürekli sadık kalacaklarını ve israil çıkarlarının daima yanında olacaklarını 2013 yılında defalarca söylemişlerdi. Barış görüşmelerinde sadece İsrail’in birtakım çıkarları aranmaktadır. Ve İsrail hiçbir zaman Flistin’e nefes aldırmak istemeyecek. Bölgede savaş siyaseti yapan ve bunun üzerinden kazanan ülke İsrail ve onun ardındaki küresel güçlerdir. Bu tür görüşmeler yüzlerce kez yapıldı bazen neden tekrar bu görşmeler gündeme geliyor diye sorduğumda israil çözüm ve barış istemiyor cevabını defalarca teyit ettik. Çünkü israili kuran Amerikalı birkaç zengin bozgunculukla kazanmayı yol edinmiş. Ve zorbalıkla haklılıkları için çabalıyorlar.)

  · Dünyada Flistin ve İsrail mücadelesini incelediğinizde haksızlık ve hukuksuzluk üzerine kurulu bir düzenin getirdiği savaşı görürsünüz. Haksız zorbalar sahiplenmesi sürekli savaşla sürdürmeye çalışacaklardır. Buna mecburdurlar. Bu stres halklara yüklediğiniz bu düşmanlık sadece birkaç kendini inanan sanan amerikalı işadamın isteğidir. Ancak sayısız ölümlere neden olmaktadırlar.

  Hem Flistin topraklarına geleceksiniz oradaki barışı bozacaksınız. Kutsal kitap’ta Tanrının krallığına Siyon gösterildi diye bu bölgeye gelerek zorbayla bir krallık kurma çabaları ne kadar tanrısaldır sizce. Amerikada güç sahibi birkaç zengin kendilerini tanrı yolunda sayarak haksız kazanç ile Filistin bölgesindeki halka haksızlık ve zulüm üzerinden mehdi krallığı kurmaya çalışmışlardır. Yeni dünya dedikleri kıtalara zorbalıkla sahip olanlar o bölgenin halklarını öldürenler kalkıp hak yoldayız diyorlar. Zorbalıkla topraklara sahip olma çabası ve tanrı yolunda bölge halkına fitne ve savaş çabası ne kadar doğru ve tanrısaldır. Haksızlık fitne ve savaş üzerinden tanrı krallığı kurulmaz. Bu İsrail zihniyeti ile bu savaş hiç bitmez. Savaşta kazanan olmaz ama barıştan herkez kazanır. Esenlik ancak barış ile mümkündür. İsrail Filistine ve ortadoğuya savaş siyasetiyle ayakta durmayı ve kazanmayı yol edinmiş. Güttükleri savaş ve düşmanlık siyaseti boştur. Batıl hükmetmek ve sahip olmak için bu yöntemleri kullanır. Ancak nereye kadar haksızlıkla sahip olacak ve hükmedecektir. Haksızlığa mutlaka tepki doğar ve bu savaşın sonu yoktur. İnsanlara ve yeryüzüne zorla sahip olmak ve yönetme düşüncesi çok şeytanidir. Bu savaş haklı gerekçeli olmayınca yıllarca sürmektedir. Ve sonsuza kadar da sürer.


  · Savunma Bakanı Moshe Yalon yazılı açıklamasında "Başarıyla fırlatılan Ofek 10 uydusu İsrail'in olağanüstü teknolojik yeteneklerinin ek kanıtıdır" ifadesini kullandı. Yalon Ofek 10 uydusunun İsrail devletinin istihbarat toplama yeteneğini geliştirip savunma topluluğuna günün her saatinde her türlü hava koşullarında uzaktaki ve yakındaki tehditleri yönetmesine imkan sağlayacağını belirtti. Çalışmada emeği geçen Savunma Bakanlığı Uzay Ajansı ile İsrail Uzay Endüstrisi'ne teşekkür eden Yalon "Komşularımız üzerindeki önemli teknolojik üstünlüğümüzü güçlendirmeye devam edeceğiz" değerlendirmesinde bulundu. İsrail 4 yıl önce de benzer bir "casus uydu"yu uzaya fırlatmıştı. "Casus uydu" İsrail'e İran'ın yanı sıra bölgedeki diğer Ortadoğu ülkelerini de izleyebilme kabiliyeti kazandırdı. Hepsinden önemlisi Türkiye’yi izliyorlar. Geçtiğimiz aylarda Türkiye’de bir uydusunu Kazakistan’dan fırlatmıştı.

  · İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu Filistin'de kurulacak uzlaşı hükumetinin tanınmaması çağrısında bulundu.

  · İsrail Kıbrıs’ta petrolü çıkarmak ve dağıtmak için Amerika’dan yardım istedi. ABD dışişleri bakanı Con Biden Kıbrıs’a gelerek Güney ve Kuzey kıbrısa barış girişiminde bulundu. Sırf çıkarlarından dolayı amerikayı kullanan İsrail Petrolün taşınması konusunda çıkmazda kaldı. Bir de ziyaretinin k.kıbrıs türk kesiminin tanındığı anlamına gelmez diyor. Tanrı onların kirli planlarına izin vermeyecek. Batmakta olan Kıbrıs’a israil sahip çıktı. Para yardımı yaptı karşılığında ucuz petrolü çıkarma ve satma fırsatı yakaladı. Şimdi bu çıkmazdaki durumunu kullanmak istiyor. Ama her yoldan önleri kapalı. Türkiye’ye mecbur kalıyorlar. Anlaşmak için kuzey kıbrısı ikna ederek Türkiye üzerini kullanmak istiyorlardı. Yıkılmak üzere olan Yunanistan’a da Avrupa ve İngiltere destek çıktı. Amaçları Türkiye’ye karşı kullanmaktır. Zamanla bu durum daha net görülecektir.

  · İsrail mescid-i Aksa’yı işgal ediyor. Diğer dinlerin özellikle de müslümanların ibadet etmesi engelleniyor. Müslümanlar Mescid’i aksadan yaka paça dışarı atılıyor. İsrail askerleri ile müslümanlar ibadet için aksa çevresinde tartışıyor ve çatışıyorlar. İşte dinlerin özgürlük merkezinde neler yaşanıyor. Gerçekten tanrı yolunda hak bir egemenlik olsaydı orada tüm dinlerin tanrıya ibadet etmelerine fırsat ve zemin hazırlanırdı. Ama günümüzde şeytanın egemenliğini ve sıkı tarafgirliği görmekteyiz.

  Kutsal topraklar artık zorbaların merkzi durumdadır. Mescid-i Aksayı işgal eden diğer dinlere kapatan ırkçı ve saldırgan tavır sergileyen İsrail bu kafayla mutlaka kaybedecektir. Zorbalıkla sahip olmak ve hükmetmek inançsızların felsefesidir.


  · İsrail dünyanın bu kargaşalı ve yoğun siyasi atmosferini fırsat bilip Filistinlilere baskı ve zulmünü arttırdı. Filistinlileri öldürüyorlar. Yerleşim yerlerini gasbediyorlar. Bazı ibadethaneleri ilhak ediyorlar. İbadetlerini ve yaşamsal gerekliliklerini engelliyorlar.

  · ABD ve İsrail ortadoğuda ortak çalışma sergiliyorlar. İsrail’in insansız hava araçları da kullanılıyor. Pakistan’da Afganistan’da Suriye’deYemen’de insansız hava araçlarıyla inanan halkların liderlerini avlıyorlar. Gökten bilinmedik bir yerden bir füzenin bir anda tepenize düşmesi ne kadar haince bir saldırıdır. İnsansız hava araçlarıyla saldırılar çok canicedir. Böyle silahlar gözlem haricinde yasaklanmalıdır.

  · ABD’ yönetiminin Taliban ile esir takası ABD’yi karıştırdı. Müslümanların adam yerine konulmasına ve esirlerin bağışlanmasına tahammül edemeyen din düşmanları bu durumu medyalarında kullanmaktadır. Halkı daha çok islamafobiye yöneltmektedirler.

  · ABD afganistan’da taliban’ı bitiremez. Halkın yüzde yetmişi inançlı halktır. ABD inananlara taliban ve Elkaide diyor. İnananların hepsini öldürerek bitiremezler. Zaten bitiremediler ve Afganistanı yenemediler. Azınlık yandaş afganları destekleyip çogunluk müslüman halka zulmeden ve madenlerinde gözü olan ABD Afganistanda büyük bir kayıp yaşamıştır. Afganistan’da her geçen gün ABD’ye tepki artmaktadır. Bir zamanlar bu tepkiyi küçümsüyorlardı. Ama bugün bu tepki çok önemlidir. Afgan halkı kendi geleceğini Amerika olmadan özgürce kurmak istiyor.ABD yandaşı yönetimin gitmesini istiyorlar. Orada halkın gerçek bir temsili olmalıdır.

  · ABD'ye ait insansız hava aracının el-Bayda kentinde El-Kaide üyeleri olduğu tahmin edilen kişileri taşıyan araca düzenlediği saldırıda 13 kişinin öldüğü bildirildi.
  · İHA’ların bölgeyi bombalaması sonucu militan olduğu şüphelenilen en az 11 kişinin öldürüldüğü kaydedildi. Namaz kıldıklarını görünce insansız hava aracıyla vurdular.İstihbarat kaynakları iki füzenin atıldığını ve ölenlerin kimliklerinin henüz bilinemediğini bildirdi.ABD namaz kılanları öldürüyor.

  · İhvan'dan Suudi Arabistan'a cevap! Mısır Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) Suudi Arabistan'ın teşkilatı terör örgütleri listesine almasının üzüntüyle karşılandığını bildirdi.

  · Ortadoğu barış sürecini görüşmek üzere Mısır’ın başkenti Kahire’de toplanan Arap Birliği Dışişleri Bakanları Amerika Birleşik Devletleri’ni müzakerelerin yeniden başlaması için İsrail üzerinde baskı kurmaya çağırdı.

  Aslında Arap ülkeleri liderleri çözüm istemiyor. Çözümcü olsalardı bir şeyler yapardı. Katar emiri dışında Erdoğan’ı seçim sonunda tebrik eden olmadı. Mevcut yönetimler hem Ortadoğu düzeninden besleniyorlar hem de halkları kandırmak için çözüm bulunsun taktiğini kullanıyorlar. Onlar da eski düzenin İsrail egemenliğinin meyvelerini yiyorlar. Mevcut yönetimlere sahip olan Arap ülkeleri Türkiye’nin gelişiminden hoşnut değiller.


  · Katar ile gerilim yaşanıyor. “Bölgede süregelen gerilim Katarlı doktor Mahmud Abdurrahman el Cidde’nin 7 yıl hapisle cezalandırılmasıyla yeniden yükselmişti. Doktor Cidde’nin yasaklı Müslüman Kardeşler grubunu desteklediği iddia ediliyor. Gelinen nokta ise 80’lerde iyice belirginleşen Batı yanlısı ittifakta önemli bir çatlak anlamına geliyor.” (François Chignac Dubai)

  · Sağlık alanında üç yeni nükleer projenin tanıtımının yapıldığı bir törene katılan İran’ın ruhani lişderi Ruhani "Nükleer teknoloji alanında geri adım atmayacak ve bu alandaki ayrımcılığa boyun eğmeyeceğiz" diye konuştu. Ilımlı amerika ilişkilerine rest çekti. Erdoğan zamanla hem bozgunculara hemde silahlanmak isteyen islamcılara tepkisi olacaktır. Çünkü o barışı ögütlüyor.

  · Obama'nın İran'ın nükleer programını diyalogla çözme çabasına öfkelenen Suudi Arabistan Washington'un bu politikasından rahatsız olduğunun sinyalini askeri gövde gösterisinde verdi. Suudilerden Çin füzesiyle ABD'ye gözdağı verdi.

  · Afganistan ve Pakistan’da intihar saldırıları bitmek bilmiyor. Ardı ardına bombalar patlıyor.

  · Yaratılanlardan şeytan yeryüzünün ilk sakinlerindendi.
  · Tanrının evrensel dinini sahiplenir görevini yürütürdü.
  · Başarıları kendinden zannetti ve büyüklendi.

  · Yaşayanlara sıkıntı veren gizli kötülük açıkça ortaya çıktı.

  · Rab kendisine tam bağlı Adem’i yarattı.
  · Dileyerek yaşayacak ve Rabbin kudretini bilecekti.
  · Adem yaratılınca kötülük iyilikle savaşa başladı.
  · Şeytan Adem’e baktı. Küçümsedi ve ‘Ben bunu saptırırım.’ dedi.

  · ‘Bu aşağılık toprak parçası yönetilmeden yönlendirilmeden hiçbir şey yapamaz.’ Dedi.
  · Şeytan insanın yüceltildiğini anlayınca kibirle insana düşmanlık etti.

  · Adem ile Havva’yı günaha çağırdı doğru yoldan saptırdı.
  · Allah Adem’in özrüne yöneldi. Ve hükmünü hemen karara bağlamadı.

  · Şefkatle insanoğluna sahip çıktı ve yaşamı senaryo etti.
  · Yaratılmışlara kendi isteğiyle hak ettiği yaşamı var etti.
  · Güce sahip olan büyüklendi ve Rabbe asi oldu.
  · Rab kimi yücelttiyse kendinden bildi. Ve zulmeder oldu.
  · Yaratılışındaki kabiliyeti gücü ve başarıyı kendinden zannetti.

  · Şeytan; kötü güç olumsuz düşünce yıkıcı etki
  · Yalancı hilekar dik kafalı ve asi
  · Kıskanç bencil kibirli ve cimridir.
  · Kin hırs ve boş ümitle insanları zehirler.

  · Kötü niyet kötü söz yüksek sesle yaygara çıkartır.
  · Arzularına ulaşmada ki engellere öfkelenir.
  · Menfaati için bilgisizce ve inatla muhalefet eder.
  · ‘Ben bilirim.’ der ve her şeyin üstesinden geleceğini sanır.

  · Üstünlük arzusuyla hakkı inkar eder ve yalan söyler.
  · Gerçekleri görmez ve Allah’ın kararını kabullenmez.
  · Hakkı deviremeyince şiddete yönelir.
  · Her şeye sahip olmak isteyen açgözlü canavar
  · Egemenliği için kirli tezgahlar kurar.
  · Hile ile aldatır doğru yoldan saptırır.
  · Asılsız iddialarla insanı kışkırtır.
  · Sürekli daha fazlasını ister ve şikayet eder.
  · Artan arzularının kölesi olduğundan her yola başvurur.
  · Cahillik açgözlülük ve kıskançlık insan hayatını zehirledi.

  · Arzuları memnuniyetsizliği ve hırsı insanı azdırdı.
  · Kardeşliğin sevginin ve sağduyunun düşmanı
  · Korkuya kaygıya ve ümitsizliğe düşürdü.
  · Kötülüğün adaletsizliğin ve savaşların sahibi
  · Düzeni bozdu ve insanlara zulmetti.
  · Kötü dürtülerin kaynağı asi Şeytan
  · Doğru yola gelmeyen ısrarcı zalimdir.
  · O kötü niyetini gizler ve söylediğinin tersini yapar.
  · Fitne ile düşmanlığı yayar ve bozgunculuk çıkartır.
  · Dünya için mücadele eder ve zarar verir.
  · Baskı kurar kan döker ve insanlığa zulmeder.
  · Şeytan’a ve Ona tabi olan halkına izin verilmeyecek.
  · Ey şeytan; kötülüğün gücü barışın rakibi
  · Muhalif bozguncu ve komplocu
  · Baş kaldıran ve kötülüğe çağıran
  · İnsan haklarına evrensel değerlere ve adalete savaş açan

  · Rabbini ve o’nun dinini itibarsızlaştıramazsın.
  · Doğruyu bildiğin halde kuru inat ettin.
  · Adem’in varlığına tahammül edemedin.
  · Tanrı’nın bu kararına seni asi eden neydi?
  · Senden sonra Rabbin hizmetine birisi yaratılınca neden başkaldırdın.

  · İnsanı sevip ona destek olsaydın bu senin şanını artırırdı.
  · Oysa senide üstün tutmuştu ancak sen zulmeder oldun.
  · Allah kime güç verdiyse kibirlendi ve asi oldu.
  · Şeytan: ‘İnsanların çoğunu saptıracağım.’ dedi

  · Rab: ‘Sen benim dilediklerimi saptıramazsın.’ demişti.
  · Rab şefkatiyle insanları korudu ve onlara doğru yolu gösterdi.

  · O insanın varlığını korudu ve türünün savaşlarla tükenmesine izin vermedi.
  · Dünya için mücadele ediyor ve birbirlerini öldürüyorlardı.

  · Sanki açlıktan hayatta kalma mücadelesi veriyorlardı.
  · Yeryüzünü nimetlerle donattık ve kardeşçe yaşayın dedik.

  · İyi bir düzenin ve esenliğin kurallarını söyledik.
  · Her peygamber yasalarımızı açıkladı ve tembihledi.
  · Şeytana uyan İnançsız boş durmadı.

  · Anlamsız mücadelesini sürdürdü. Ve yasalara muhalefet etti.

  · Yeryüzünde silahlanarak haksızlığı zorbalığı ve zulmü hakim kıldı.

  · Kolay öldürmeyi görenler mal toplama yarışına girdi.
  · İnsanlarda sahip olma arzusu ve yok etme mücadelesi başladı.

  · Doğruluğa barışa ve adalete savaş açıldı
  · İnananlar hor görüldü. Baskı ve şiddetle sindirildi.

  · Ey şeytan insana düşmanlık ederek yaratıcıya karşı inat ettin.

  · Nedir sendeki bu Tanrılık iddiası.
  · Hangi kudretin Rabbine başkaldırttı. Nereden bu özgüvenin

  · Kendini bir şey zanneden hükmetme yetkisini kimden aldın.

  · Yasalarımı yürüttüğünü söyleyerek gizlendin.
  · Doğruluğu reddedip yalan üzerinden düzenini kurdun.
  · Sonunun kötü olacağını bilmene rağmen savaştın.
  · Zorbalıkla üstünlük kurmaya çalıştın.

  · Doğru yoldan saptın. Artık sen gerçekleri göremezsin.
  · Doğruyu yalan; yalanı da doğru sayarsın.
  · Her olayı hakka muhalif yorumlarsın.

  · Rabbe karşı durmandan dolayı mühürlendin. Ve lanetlendin.

  · Artık hiçbir işinde başarıya ulaşamazsın.
  · Yolsuzluğu hukuksuzluğu ve zorbalığı seçtin.
  · Hakkı deviremeyince teröre başvurdun.
  · Rabbine karşı açtığın savaşın sonuna geldin.

  · Kötülüğün taraftarları gazabımı; iyiliğin taraftarları da şefkatimi görecek.

  · Şeytana tabi olan zalimleri ve ardındakileri yere sereceğim.

  · İnsanlığı ortadan kaldırmak için girdiğin mücadelede yenik düşeceksin.

  · En az bin yıl hapsedileceksin ve muktedir olamayacaksın.
  · Yersiz asiliğin seni sadece azaba götürecek.

  · Rabbe bağlılığı reddeden yasalarına muhalif oldu
  · Böylece Rab onu terk etti ve onu hemen şeytan sahiplendi

  · Ey insan sevdiğin şey senin dinindir.
  · İnsanları sev iyilik yap paylaş işte din budur.
  · Dünya malı ve evlat insanı doğru yoldan alıkoydu.
  · Dünya hayatının fitneleri inançsızlığa sürükledi.

  · Kötülük dünyanın iyilik ahiretin kazancını sağlarken
  · Dünyayı isteyen kötülüğü ahireti isteyen iyiliği tercih etti.

  · İnançsız Rabbe güvenmedi ve ondan dilemedi.
  · Rabbe yönelmeyen kendine güvenerek şeytana teslim oldu.

  · Ey kötülüğü seçen ve iyilikle mücadele eden
  · Helal ile haramı bir ölüm sonrasını hiç sayan
  · Hesap gününü reddettiğin için batıl yola saptın
  · Dünya için haksızlığı ve hukuksuzluğu seçtin
  · Allah’ın yasalarına karşı çıkan kanunsuz

  · Merhametsiz ve sağduyudan yoksun vicdansız
  · Artan arzulara tutsak oldu; oyun ve eğlenceye daldı
  · Gerçeklerden ve manevi değerlerden hoşlanmazdı
  · Gerçeği hiç aramadı ve zanlara kapıldı.

  · Gördüğüne aldanan duyduğuna kanan bilgisizce söyledi.
  · Ümit ve İyilik yerine; karamsarlık ve kötülüğü seçti.
  · Sevgiye kardeşliğe ve adil düzene muhalefet etti.

  · İnançsızlar; hak adalet ve barış ile mücadele ettiler.
  · Saltanatları için barış ve sevgiyi kullananlar
  · Rabbin evrensel dinine savaş açtılar.

  · Menfaatçiliği yayanlar insanlığı öldürdü.
  · İnandığını sanan dinsizler iyice yozlaştılar.
  · Onların döneminde doğruluk ve vicdan değer bulmadı.
  · Ne insani haklar ne de canın kutsallığı önemsendi
  · Bozuk düzende insanın hiç değeri yoktu.

  · Güçlünün zayıfı ezdiği kötü bir düzen kurdular.
  · İnançsızlar zaten hırsla güç sahibi oldular.
  · Gücü elde ederken bile kötü yolları seçmişlerdi.
  · Rabden dilemeyenler büyüklendiler taşkınlık ettiler.
  · Dünya için hırslananlar türlü hilelerle insanlığa zulmettiler.

  · Allah’tan şüphe edenler onunla mücadeleye kalkıştı.
  · Yoksulları mazlumları ve inananları yok etmek istediler.
  · Şeytana kulak veren bozguncu egemenler
  · Yeryüzünde savaş ve kaos çağını yaşattı.

  · Benliğe saplananlar kibirlendi sabretmedi ve şükretmedi.

  · Kendi kendine var olduğunu ve yaşadığını sananlar
  · Ölümle yok olacağını sanarak Yehova’yı inkar etti.
  · Hedefini dünya yapanlar sanki yeryüzünün mirasçısıydı.
  · Ey dünyanın ardına düşen ve büyük bir hırsla çabalayan Ölmeyecek misin?

  · Yaşamın bir sonu ve bir hesap günü yok mu sanıyorsun.
  · Onca haksızlığa ve zulme uğrayanlar hakkını almayacak mı?
  · Kimileri sefa sürecek kimileri cefa mı çekecekti.
  · Yeryüzündeki olayların karşılığı yok mu sanıyorsun.
  · Yaşamını ve egemenliğini zulmederek mi sürdürecektin.
  · Bu haksızlık yalan ve zulüm ne kadar devam edebilirdi.
  · Siz ey düşmanlık besleyenler. Şeytanın halkı siz suçlusunuz.

  · Bu kuru inadınız ve insanları katletmek isteyişiniz
  · Size ne dünyayı ne de cenneti kazandıracaktır.
  · İnatçı zorbalar belayı ve cehennemi hak ettiler.
  · Yeryüzünde her şeyin bir sonu ve bir karşılığı var.
  · İnsanın sonunu dünya hayatında ki tercihi belirledi
  · Böylece kimileri cenneti kimileri cehennemi hak etti.
  · Ey insan Rab seni önemsedi. Sana şefkat gösterdi ve seni karşılıksız sevdi.

  · Doğru yola gelesin diye çabaladı. Seni korudu ve kolladı.
  · Öfkesini tuttu ve sana çok sabretti.
  · Biz insana: ‘Allah’tan başka İlah yoktur.’

  · ‘Sadece Allah’tan iste ve sadece O’na ibadet et.’
  · ‘Anne ve babana iyilik et.’ dedik
  · Biz iyiliği hakkı ve sabrı tavsiye ettik.
  · Sorumlu hoşgörülü ve ümitli olun dedik.
  · ‘Dünya için haksızlık etme ve öldürme’

  · ‘Mideni doldurma ve kazandıklarından paylaş.’ dedik.
  · Rabbin yasalarını eğip büktüler değiştirmeyi amaçladılar.

  · Evrensel değerleri insani hakları ve canın kutsallığını hiçe saydılar.

  · Yeryüzünün kaynaklarını paylaşmayanlar kardeşliği bozdu.

  · Allah’tan başkasına kulluk edenler yalan ikiyüzlülük ve gıybet ettiler.

  · Dünyayı isteyenler bozgunculuk çıkarttılar.
  · Silah ürettiler ve barışın karşısında durdular.
  · Gayri meşru hile ile ve zorbalıkla yönettiler.
  · Yeryüzünün hazinelerine varisçi oldular.
  · Vesayetçiler egemenlikleri için zulmettiler.
  · Rabbin yasalarının kuracağı adil düzene muhalefet ettiler.

  · Dünyayı isteyenler kazanma ve hakimiyet telaşındaydı.
  · İnsan haklarının sözde savunucuları gerçekte insanlığa düşmandı.

  · Onlar sadece kendi taraftarlarını kolluyorlardı
  · İnsanları aldatarak zulümden kazananlar
  · Sırf saltanatlarından dolayı doğru yolu reddettiler.

  · Kötü düzenden beslenenler şeytanın halkıydı.
  · Onlara sürekli doğru yola çağıran davetçiler gönderildi.
  · Kuru inatla batılı desteklediler. Ve zorbalığı seçtiler
  · İnançsızlar azabı çoktan hak ettiler.

  · Onları uyardık ve doğru yola gelirler diye çok bekledik.
  · Biz zulmeder olmadık. Onlar zulmedenler oldu.
  · Ey insanlar ve cinler Ben sizin Rabbinizim.

  · Varlığımı göstereceğim. Ve herkes beni tanıyacak.
  · Yeryüzünde arzu ve ihtiraslardan doğan eleme son vereceğim.

  · İnsanları bencilliğin tutsaklığından kurtaracağım.
  · İyi niyeti hoşgörüyü ve ümidi getireceğim.
  · Özgürlüğü eşitliği ve kardeşliği egemen kılacağım.
  · Beni seveni seveceğim. Benden korkanı koruyacağım.
  · Bana güvenenin güvenci boşa çıkmayacak.

  · Doğruluk adalet ve barış için çalışanları
  · Sevgi ve iyiliği seçerek yapıcı davrananları
  · Benim için mallarını ve canlarını feda etmeyi arzulayanları affedeceğim.

  · İnsanlara hizmet edenler kurtuluşa erecek.
  · Onlar ebediyen cennette kalacaklar.
  · Ey insanlar ben Musa’nın İsa’nın ve Muhammed’in Rabbiyim.

  · Doğruluğu ve barışı istemeyenler bana ve dinime cephe aldılar.

  · Her gelen peygamberi reddederek bizimle mücadele ettiler.

  · Tüm dinlerin ve peygamberlerin Rabbi ben iken ayrılık çıkarttılar.

  · Hepiniz bir babadan tek dinin kardeşleriydiniz.
  · Dini etnik ve her türlü ayrımcılığı yapanlar bana savaş açtı.

  · Her gelen peygambere doğru yoldan sapmış vesayetçiler karşı çıktı.

  · Güçlü egemenler dünya için hak ve insanlık ile mücadele ettiler.

  · Kötü kazançlarından dolayı inatçı zorbaların emri ardına gittiler.

  · Sadece kendi çıkarını düşünenler bütün insanlığa zulmetti

  · Birlikte yaşamayı reddedenler dünyaya sarıldı ve paylaşmadı.

  · Para hedef olunca yeryüzü günahlarla doldu.
  · Yeryüzü karanlık çağda ve kötü düzen insanlığa zulmediyor.

  · İşte o son vakit geldi. Ve yeryüzüne kurtarıcıyı gönderdik.

  · Dostum Yahya söyle onlara İsa’yı yeryüzüne indirdik.
  · Yeryüzünü O’na ve inananlara miras verdik.

  · Tüm dinlerde bildirilen kurtarıcının gelişini bekleyenlere
  · ‘İşte peygamberler yolunda yürüyen bir kral’ dendiğinde
  · O’nu reddediyorlar ve Onunla mücadele ediyorlar.

  · Geçmiştekiler gibi ‘Peygamber bizim içimizden gelmeliydi.’ diyorlar.

  · Onların taşkınlıklarından dolayı başlarına geleni gördünüz.

  · Yeryüzüne kurtarıcıyı gönderdiğimizde biz onunla olduk.
  · Bozuk düzenin ardından insanlığı kurtarmak için gönderdik.

  · Açıkça gökten geldiğini gördükleri halde hakkı reddediyorlar.

  · Beklenen bu kral doğruları söylüyor ve batıl ile savaşıyor.

  · Zalime karşı çıkıyor. Mazlumu kolluyor. Yoksulu gözetiyor.

  · Menfaatlerine göre karar vermiyor. İnsanlara sahip çıkıyor.

  · Hak yolda yürüyen kralın şanını yücelteceğiz.

  · Münadi ‘Erdoğan’ın beklenen İsa olduğunu söyle.’
  · Ve tarafımızdan yeryüzünü nasıl değiştirdiğimizi anlat
  · Küresel bilincin değişimini afetlerle destekledik.

  · Ey Nuh’un torunu İbrahim’in oğlu

  · Musa’nın İsa’nın ve Muhammed’in öz kardeşi
  · Benden korkan ve çabalayan kulum Erdoğan
  · Seninleyim. Ve destekçilerini arttırıyorum.

  · Ulusal bozguncuları bırak küresel bozgunculara yönel
  · Onların yıkılışları tepeden ve bütüncül olacak
  · Seninle mücadele edenler terörden medet umuyorlar.

  · İnsanları öldürmeyi iş edinenler öfkemi görecekler
  · Zalimler mazlum çoğunluğu yok etmek istese de.

  · Zulümde yarışanlar sana kaygı vermesin.
  · Biz hepsini kuşatırız ve her şeye kadiriz.
  · Rabbin onlara ahiretten yana da bir nasip vermeyecek.
  · Sen yoluna devam et. Ben seninle olacağım.

  · Seni koruyacağım ve sana nusret vereceğim
  · Seni şerefli kılacağım ve şanını yücelteceğim.
  · Seni iyi amellerle donattım ve her bir işinde başarılı kıldım.

  · Yeryüzünden senin için sürekli dualar yükseliyor.
  · İnananlar bana ‘Egemenliğin gelsin.’ diyorlar.
  · Size özlediğiniz kurtuluşu vereceğim.
  · Halkıma zafer yeryüzüne esenlik vaat ettim.
  · Kötü yönetimleri deviriyorum ve liderlere baş eğdiriyorum.

  · Bizimle mücadele eden inançsızlar ‘Yeryüzü afetlerle dolu uğursuzluk var.’ diyorlar.
  · Afetler onların zulümde ısrar etmesi nedeniyledir.
  · İnandıklarını sananlar tüm bu olanlardan ders almıyorlar.
  · ‘Tüm bu felaketler Erdoğan’ın uğursuzluğu sebebiyledir.’ diyorlar.

  · O’na ‘Bizi anlayamıyor farklı alemde bu büyülenmiş.’ dediler.

  · Asıl onlar inkarlarından dolayı gerçekleri göremez ve bizi anlayamazlar.

  · Kulum her peygambere aynı şeyler söylendi ve kınandı.
  · Sırf sana kuru inatlarından ve kıskançlıklarından her şeye muhalifler.

  · Onlar iyilikten nefret ederler ve kötülükten haz duyarlar.
  · İyiliğe ve barışa çağırışımız batıla sapan hukuksuzları öfkelendiriyor.

  · İnsanlığa faydalı iyi işleri çarpıtırlar ve hakkı itibarsızlaştırmaya çalışırlar.

  · Tutarsız çelişen ve kıvıran halleriyle küfrün içindeler.
  · Kötü düzenden beslenenler kazançlarını kaybetme korkusundaydı

  · İnananlar senden memnun inançsızlar senden rahatsız oluyor.

  · Sana yalancı diyenler iftira atanlar sürekli batıl yollardan beslendiler.

  · Seninle dalga geçtiler. Seni karaladılar ve aşağıladılar.
  · Seni itibarsızlaştırmak için her yola başvururlar.

  · Seni ve krallığımı ister kabul etsinler isterse etmesinler
  · Zulümde ısrar edenlere fırsat verilmeyecek.

  · Haksız kazananlara ve öldürenlere artık mühlet vermeyeceğim.

  · Hukuksuzluğu yol edinenleri yeryüzünden sileceğim.
  · Adaletsizliği kaldıracağım ve küresel vesayeti yıkacağım.
  · Yıllarca insanlığı barışı ve evrensel değerleri savunduğunu söyleyerek zulmettiler.

  · Onlar insanlığın düzeni için değil dünya için mücadele ediyorlardı.

  · Kötü düzenlerini kurdular ve hep böyle süreceğini zannettiler.

  · Güçlü egemenler ‘Bizim başımıza kötü bir şey gelmez.’ demişlerdi.

  · Başlarına felaketler gelince de ‘Rabbimiz ertele de doğru yola girelim.’ diyorlar.

  · Doğru yola gelmeyen inatçılara ‘Hadi oradan aşağılık menfaatçiler.’ Deriz.

  · İnsanları karanlıktan aydınlığa çıkartacak bir peygamber gönderdiğimizde

  · O’nu beğenmiyorlar ve Onunla mücadele ediyorlardı
  · Nuh’a da; Nuh dediler peygamber demediler. Sürekli onunla uğraştılar.

  · Yeryüzünde birlikte yaşamayı ve paylaşmayı istemeyenler hak ile savaştı.

  · Hakkı bilesiniz diye yeryüzünün tüm sırlarını ortaya dökeceğiz.

  · İnsanlıkla savaşan suçluların günahlarını açıkça göreceksiniz

  · Yeryüzünün gerçekleri ve insanların hali ortaya çıkacak.
  · Yönetme gücünü ele geçiren inançsızlar Rabbin yasalarına uymadılar.

  · Her şeyin kendi ellerinde olduğunu görenler tanrılığı beğendiler.

  · Hesapsızca sorumsuzca hukuksuzca yönetmeye kalktılar.

  · İnsanlığa barışa ve adalete sahip çıkacaklarına
  · Aldatarak kirli planlarlarla kötülüğün hizmetkarlığını yaptılar.

  · Yalancılar ve suçlular insani değerleri kullanarak aldattılar.

  · Onlar ne insanlığa hizmet ediyor ne de dini temsil ediyordu.

  · İnsan haklarını kullanarak insanlığa zulmeden komplocular

  · Saltanatları için düşmanlığı yaydılar ve insanları birbirine düşürdüler.

  · Ey İbrahim’e tabi olan inananlar.
  · Hakkı barışı adaleti ve evrensel değerleri savunan birini gönderdiğimizde

  · Sırf saltanatları için O’na tabi olmadılar.

  · Tayyip Erdoğan’ın gelişi zulmedenlerin hoşuna gitmedi.
  · Çünkü onlar kendilerine öncülük edecek bozguncu ve zulmedici birisini bekliyorlardı

  · Kendilerine hizmet eder olmadığı için Erdoğan ile mücadele ediyorlar.

  · O’nun gelişini bekleyen kitap ehli geçmişte ona uyacaklarına dair söz vermişlerdi

  · Kardeşliğe sevgiye ve iyiliğe çağıran kuluma itibar etmiyorlar.

  · İyi niyetimize ve samimi davetimize şiddet gösteriyorlar
  · Doğru yola çağırışımız ancak onların taşkınlığını arttırıyor.

  · İnançsızlar Erdoğan’a; ‘Biz sizi yalancı ve sapmış olarak görüyoruz.’ derler.

  · ‘Gerçekleri de söylesen Peygamber de olsan
  · Seninle sonuna kadar mücadele edeceğiz.’dediler.

  · ‘Ölsek de seni desteklemeyeceğiz. Ve Allah’ın dinine karşı olacağız.’ Dediler.

  · Ve ardından taraftarlarına ölmeyi ve öldürmeyi emrettiler.

  · Biz de kuru inatla mücadele edenleri mühürledik.
  · Artık onlar doğru yola gelmeyecekler.

  · Onlar için hükmü karara bağladık.
  · Bela üzerlerine geldiğinde bizden yardım dileyecekler
  · Onlardan bağışlanma kabul edilmeyecek.

  · Hakkı örtenler Allah’ın karşısında olmayı göze almışlardı.
  · Bilerek sırf menfaatleri için bizle mücadele ettiler.
  · Mazlumların özgürlük ve eşitlik isteğini şiddetle bastırıyorlardı

  · Bizde yeryüzünü afetlerle donattık ve peş peşe belalar gönderdik.

  · İnançsızlar menfaatleri için haksızlık eder ve öldürürdü.
  · İnananların yaşam haklarını gasp eden suçluları
  · Evlerinden ve yurtlarından edeceğim.

  · İnsanlığa zarar verenlerin ve öldürenlerin yaşam hakkını alacağım.

  · Zulmü benimseyenler kötülükte ısrar ediyorlar.
  · Saldırı hazırlıkları yaptıklarında onları kuşatacağım.
  · Ey inananlar ‘Dua edin. Sizi işiteceğim.’

  · ‘Rabbimiz zalimler topluluğuna karşı tarafından bize zafer ver.’ Deyin.

  · Yasalarımı savunan halkıma zarar vermek için gelenleri yere sereceğim.

  · Benden korkan ve insanlığı sahiplenen halkıma müjdeler olsun.

  · Ben sizinleyim. Ve özlediğiniz kurtuluşu vereceğim.
  · Dünyaya aldananların zulmüne lanet ediyorum.

  · Bir daha muktedir olamayasınız ve yeryüzünde soyunuz tükene.

  · Erdoğan’a ‘Bizimle mücadele ettin ve fazlaca ileri gittin.’ Diyecekler.

  · ‘Toplanacaklar ve kuşatacaklar.’ Sizi zayıf görecekler.
  · Sizi yok etmek için hazırlandıklarında ben orada olacağım.

  · Dualarınıza karşılık vereceğim. Ve sizi onlardan kurtaracağım.

  · Zulmü destekleyenler beldelerinde bölük bölük yere serilecekler

  · Ölümler kafirlere dalga dalga yayılacak.
  · Gog ve Magog’un isyanına artık dur diyeceğim.
  · Dünyada ve sonraki yaşamlarında onlara acıklı azap vardır.

  · Asi şeytan taraftarlarını ancak cehenneme götürdü.
  · Beni bileceksiniz ve kimse evladını Rabbini tanı diye eğitmeyecek.

  · Hepiniz sevinçten coşacaksınız ve bana secde edeceksiniz.

  · Kardeşliği yeryüzüne egemen kılacağım. Ve ayrımcılığın her türlüsünü kaldıracağım.

  · Kimse başkasını tehdit olarak görmeyecek ve kötülük düşünmeyecek.

  · Güven içinde olacaklar ve onları gözlediğimi bilecekler.
  · Size özlediğiniz kurtuluşu vereceğim.
  · Yasalarıma bağlı kalanları ebedi özgür kılacağım.
  · İnsanoğlunu geleceğe dair taşıdığı umuda kavuşturacağım.

  · Yapacaklarımı yapacağım ve dinimi muzaffer kılacağım
  · İşte vaat ettiğim gibi her şeyi değiştiriyorum.
  · Ey insana düşmanlık eden asi şeytan
  · ‘Benim dilediklerimi saptıramazsın.’ Demiştim.
  · İnananları doğru yoldan saptıramayınca baskı uyguladın
  · İnsanları ortadan kaldırmak istiyordun.

  · Artık sana izin vermeyeceğim. Kudretimi göreceksin.
  · Ey insanlar; dürüstlükten nefret eden şeytanın
  · Yönetişinin ne denli kötü ve batıl olduğu gördünüz
  · Kötülüğün egemenliği yıkımdan başka bir şey getirmedi.

  · Kardeşlik ve barışın yerini düşmanlık ve savaş aldı.
  · Tuzaklarla dolu aldatıcı sarhoş edici dünya hayatına aldandılar.

  · Bencillerin hırsı yeryüzünü savaş alanına çevirdi.
  · Güce sahip olanlar yasalara bağlı kalmaktan çıktı.
  · Yönetme gücünün verdiği tanrılığa aldananlar zulmeder oldu.

  · Biz onlara azabın sebeplerini ve kurtuluşun yollarını sürekli söyledik
  · ‘Allahtan başkasına ibadet etmeyin.’

  · ‘Haksız kazancı bırakın ve batıl yolları terk edin.’
  · ‘Hepiniz kardeşsiniz. Barışa gelin.’ denildiğinde
  · Düşmanca ayrılık çıkartanlar kendilerini haklı saydılar.
  · Bizim onları doğru yola çağırışımız onların taşkınlığını arttırdı.

  · Vicdanını dinlemeyen akılsızlar kuru inatla mücadele etti.

  · Sırf kıskançlıklarından dolayı peygamberleri reddettiler.
  · Mazlumun yaşam hakkına tahammül edemediler.

  · Bozguncular düzeni sağlamak isteyenlerle mücadele etti.

  · Farklı lisanları dinleri ırkları ortaya çıkaranlar kendi statükolarını kurdu.

  · Vesayetçiler sadece menfaatleri için yaşadı.
  · Gayrimeşru yolları seçenler şeytana hizmetkar oldu.
  · Yalan ve hile ile zulüm ederken doğru yolda olduğunu sanırlar.

  · Çelişen sözleri tutarsız ve kıvıran halleriyle
  · Hakkı ve insanlığı devireceklerini sanıyorlar
  · Mazlumları sömürüp baskı ile kendilerine kul ediyorlardı
  · İnananları yeryüzünden kazımayı istiyorlardı
  · Adil düzene karşı şiddet istediler.

  · Yaptıkları ve yapacaklarından dolayı onların soyunuzu keseceğim.

  · İnatçı zorbaları hüsrana uğratacağım.
  · zaman Benim Rab olduğumu anlayacaklar.
  · Onlara hak ettikleri cezayı vereceğim..

  · Barışı muzaffer kılacağım dinimi yaşayacaklar.
  · İnsanlara olan şefkatimi ve sevgimi görecekler.
  · İnsanlığı karanlıktan aydınlığa çıkartacağım.
  · Şeytan’ın egemenliğine son verilecek ve büsbütün yok edilecek.

  · Her zaman yeryüzünü peygambere ve inananlara varis kıldım.

  · Yeryüzünde inananlarla inanmayanların mücadelesinde
  · İyiler kazanır. Kötüler kaybeder. Ve hak daima galip gelir.

  · İnsanın yaşam tarihini yeryüzündeki evreleri ve senaryomu bilecekler.

  · Ey insanlar şahit olasınız diye hepsini kayıt altına aldık.
  · Yaşananları kimse inkar edemeyecek ve herkes yaptığının karşılığını alacak.

  · Allah ile şeytanın mücadelesinde insan tercihini yaptı.
  · Dünya ile ahiret arasında ki tercih insanın kaderini belirledi

  · İnanan iyiliği inanmayan kötülüğü seçti.
  · Çünkü biri ölüm sonrasını; diğeri ölüm öncesini istedi.
  · Sağduyudan yoksun vicdansızlar paylaşmayı reddetti.
  · İnsanlığın ortak çıkarlarına hizmet etmediler.
  · Rabbinden korkan iyilik etti sorumlu davrandı
  · Günahtan çekindi ve suça yanaşmadı.

  · İnsanlara faydalı olan doğru yolda zararlı olansa sapmıştı.

  · Doğruluk iyilik ve kardeşlik; esenliği getirirken
  · Yalan kötülük ve fesat suç ve anarşi getirdi.
  · Rab karanlığı ve aydınlığı gösterdi ve ikisini birbirinden ayırdı.

  · Yalan ve kötülük; hakikat ve iyilik tarafından yenilgiye uğratıldı.

  · Yeryüzünde iyilerle kötülerin mücadelesi yaşandı.
  · İyilik insanlığı korurken kötülük insanlığa zarar verdi.
  · Şeytanın savaşı insanın üzerinde gerçekleşti.
  · İnsanı şeytanın düşmanlığından ancak Allah korudu.
  · Kardeşlik kan bağında değil inanç birlikteliğindedir.
  · Rabbin yasaları insanlığın evrensel dinidir.
  · Adil düzen ve esenliğin formülüdür.

  · Her şeyin sahibi büyük Allah insana sahip çıktı.
  · Allah’a göre yaşam ve sonrası hayal kurmak gibidir.
  · Defalarca alem yaratmak o’na çok kolaydır.
  · İnsan öldüğünde ‘Meğer koca bir ömür kısa bir rüya imiş.’ Der.

  · Hiçbir şeyin kendi denetiminde olmadığını kavrar.
  · Rabbin her şeyi kuşatıp yönettiğini anlayıverir.
  · Yaşadıklarını düşünür. Yaptıklarından dolayı kendini hesaba çeker.

  · Yeryüzünde yaşanan her şey hesap gününde yargılanacak
  · Ve yaratılmışlar yaptığının karşılığını şüphesiz görecek.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Off içim dışım Recep Tayyip Erdoğan oldu ya.

  Ne Tayyip sevgisiymiş böyle. (:
  Bengisu, Bunu Beğendi.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Seçimlere az kaldı ondandır. Reelde bitmediler sanalda da buluyorlar.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş