Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart İstanbul'da Rantın Yeni Adresleri

  İstanbul’da rantın 10 yeni adresi  Kuzey Marmara Otoyolu projesi 3. Köprü ve 3. Havalimanı gibi projelerin İstanbul'da gelişim gösterecek bölgelerin seçiminde etkili olduğunu söyleyen TSKB Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Makbule Yönel Maya SÖZCÜ'ye şehirde öne çıkması beklenen yeni bölgeler hakkında bilgi verdi:

  FİKİRTEPE Yeni ruhsat alan projelerin bulunması Fikirtepe’ye olan inancı arttırdı. Mevcut anlaşma sürecini devam ettirmekte olan arsa sahipleri – müteahhitler için ise teşvik edici bir unsur oldu. Ruhsat alan projelerin satış performansları önümüzdeki dönemde ölçümlenmeye devam ediyor ve yeni projelere ışık tutuyor olacak. Bu nedenle önümüzdeki dönemde Fikirtepe’nin adı daha çok ön plana çıkacak.  RİVA
  Kuzey Marmara Otoyolu’nun geçeceği ana güzergah belirlenmiş olup söz konusu güzergah dahilinde Anadolu yakasında yer alan ilk otoban çıkışı Beykoz’da 2. otoban çıkışı ise Riva’da olmak üzere tasarlandığı öğrenildi. Riva bölgesindeki imar planı sorunlarının büyük ölçüde giderilmesi de bölgeye olan talebi hareketlendirdi yeni arsa alımları gündeme gelmeye başladı.

  KEMERBURGAZ -
  GÖKTÜRK 3. Köprü 3. Havalimanı ve yenişehir projeleri gibi büyük kamu projelerinin ardı ardına açıklanmasının ardından üst gelir grubunun tercih ettiği popüler yerleşim yerlerinden olan Kemerburgaz ve Göktürk’e hem markalı konut üreticilerinin hem de yatırımcıların ilgisinde bir artış gözleniyor.


  4. SANCAKTEPE Bölgede sanayi çehresinin konut ticaret alanlarına dönüşmeye başladığı görülüyor. Planlanan 4 bin yataklı Şehir Hastanesi projesinin yanında Üsküdar - Sancaktepe arası yaklaşık 20 kilometrelik metro hattı ile bağlantısı sağlanacak olması 3. Köprü bağlantı yollarının da bölgeden geçecek olmasıyla; gözde bir yerleşim yeri haline gelmesi bekleniyor. Hastane ve beraberinde gelen bu yatırımlar bölgeye olan talebi artıracak.

  KARAKÖY
  Galataport ihalesi olarak bilinen Salıpazarı Kruvaziyer Limanı projesi ihalesi bölgeyi şimdiden hareketlendirdi. Tarihi Yarımada’ya yakınlığı ve İstanbul ticaretinin kalbinin attığı yer olan Karaköy bölgesi son dönemde sanat merkezleri kafeler ve otellerle dolmaya başladı. Bölgeye olan ilgi son üç yılda emlak fiyatlarını yüzde 60 civarında arttırdı. Bölgede birçok iş hanı el değiştirirken büyük grupların bölgedeki otel projelerinde de artış görülüyor.


  HALİÇ Haliç bölgesindeki son 1 yıldır yaşanan gelişmeler ışığında Avrupa Yakası’nın kültür – turizm – etkinlik ve eğitim merkezi kampüsü alanı olacağını öngörmek mümkün. Ulaşım aksları ve planlı bir şehircilik anlayışı ile geliştirilecek ve dönüştürülecek Haliç Bölgesi’nde geçmişinde bulundurduğu mirası modern bir bakış açısıyla unutturmayan bir mimarinin yeri de çok önemli olacak. Söz konusu gelişmeler kapsamında son yıllarda konut açısından bölgede bazı yeni projeleri görmek mümkün.

  BAŞAKŞEHİR - ISPARTAKULE 2005 yılından itibaren TOKİ ve Emlak Konut GYO hasılat paylaşımı yolu ile gelişen bölge Kuzey Marmara Otoyolu Başakşehir geçişi-Ispartakule bağlantısının da güzergâhı olması sebebiyle hareketli günler yaşıyor. Bölgede arsa stoğunun fazla olması imar koşulları ve jeolojik yapının uygun olması dolayısıyla “modern konut” olarak tanımlanan güvenlikli siteler şeklinde gelişim hızla devam ediyor. Bölgeye olan talebin ulaşım bağlantılarının etkisi ile hareketlenmesini bekliyoruz.

  5. ZEKERİYAKÖY- USKUMRUKÖY Ulaşım yatırımlarının artmasıyla yatırımcıların dikkatini çeken bir diğer bölge ise Zekeriyaköy-Uskumruköy bölgesi. Bölgeye erişimde tek ana arter olan sahil yolunun trafik yükünden kurtaran Çayırbaşı Tüneli'nin de kullanıma açılmasıyla güvenlik ve lüksü bir arada isteyenler için İstanbul'da tercih edilen en önemli bölgelerden olan Zekeriyaköy-Uskumruköy bölgesinin popülaritesini arttırdı.

  ZEYTİNBURNU Sahil yolu bölgeye yapılan lüks projeler nedeniyle bölgenin hızla değer kazandığı görülüyor. Zeytinburnu Kazlıçeşme ve Veliefendi bölgelerindeki rezidans tarzındaki deniz manzaralı projeler fiyatlarından dolayı üst gelir grubundan talep görüyor. Şu anda inşaat halinde olan Yalı Ataköy ve geliştirilmesi planlanan Blumar Ataköy projesi Ataköy Marina’nın hemen yanında yer alıyor. Daha iç kısımlarda nispeten mütevazi sayılabilecek daha orta ölçekli projeler ilçeye büyük katkı sağladı.

  YENİSAHRA Ataşehir ilçe sınırları içerisinde kalan Yenisahra bölgesindeki eski yapıların malikleri dönüşüm için müteahhitlerle anlaşma yoluna gitmeye başladı. Bölgede faaliyet göstermesi beklenen firmalar tarafından çalışılan projelere bakıldığında yeni inşa edilecek projelerin ağırlıklı olarak konut fonksiyonu barındıracağı konut projelerinin ofis mağaza ve sosyal tesisler ile de destekleneceği görülüyor. 9-ZEYTİNBURNU Sahil yolu bölgeye yapılan lüks projeler nedeniyle bölgenin hızla değer kazandığı görülüyor. Zeytinburnu Kazlıçeşme ve Veliefendi bölgelerindeki rezidans tarzındaki deniz manzaralı projeler fiyatlarından dolayı üst gelir grubundan talep görüyor. Şu anda inşaat halinde olan Yalı Ataköy ve geliştirilmesi planlanan Blumar Ataköy projesi Ataköy Marina’nın hemen yanında yer alıyor. Daha iç kısımlarda nispeten mütevazi sayılabilecek daha orta ölçekli projeler ilçeye büyük katkı sağladı.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  İstanbul'u gözünüzden çıkarın artık orası taş yığınıyla beraber hırsızların köşeyi döndüğü yer.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş