Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart İsrailoğulları'nın (yahudiler) Ataları Türk'mü? - Hazar Tezi
  İsrailoğulları'nın (yahudiler) Ataları Türk'mü?


  Genbilim uzmanı Eran Elhaik’in araştırmasına göre Aşkenaz Yahudilerinin asıl kökeni Hazar bölgesine yerleşen Türk boyları. Elhaik’e göre bu nüfusun bir kısmı 8’inci yüzyılda Yahudiliğe geçti ve “Hazar Tezi”ni oluşturan göç yollarını kullanarak Avrupa kıtasına doğru ilerledi.

  YAHUDİLERİN kökenine ilişkin dönem dönem yükselen tartışma bir kez daha alevlendi. ABD’de bulunan John Hopkins Üniversitesi’nde görevli genbilim uzmanı Eran Elhaik Aşkenaz Yahudilerinin Hazar kökenli olduğu tezinin daha geçerli olduğunu öne sürdü. “Genome Biology and Evolution” adlı dergide “Avrupa Yahudilerinin Soyunun Kayıp Halkası: Ren ve Hazar Hipotezlerinin Karşılaştırılması” başlıklı bir çalışma yayımlayan Elhaik sekizi Yahudi 74’üyse Yahudi olmayan gruplardan gelen bin 287 kişinin gen analizini coğrafi ve tarihsel göç yolları açısından değerlendirdi.

  TÜRK BOYLARINA BAĞLIYDILAR

  Bilim dünyasında büyük yankı uyandıran araştırmada Aşkenaz Yahudilerinin asıl kökeninin Miladi takvime göre tarihin başlangıcına yakın bir dönemde Hazar bölgesine yerleşen Türk boyları olduğu ortaya konuluyor. Elhaik’e göre bu nüfusun bir kısmı sekizinci yüzyılda Yahudiliğe geçti ve “Hazar Tezi”ni oluşturan göç yollarını kullanarak Avrupa kıtasına doğru ilerledi.

  İSLAM’DAN KAÇMAMIŞLAR

  Tüm Yahudi nüfusunun büyük bölümünü oluşturan Aşkenazlarla ilgili daha yaygın olan “Ren Tezi”ne göre aslında Filistin’de yaşayan Yahudiler Müslümanların bu bölgeyi işgal etmesi nedeniyle yedinci yüzyıldan başlayarak kaçtı ve önce Güney Avrupa’ya sonra da Ren Nehri kıyılarına yani şimdiki Almanya’ya yerleşti. Eran Elhaik genetik göstergelerin bu tezi desteklemediğinin altını çiziyor. Elhaik’e göre Avrupa Yahudileri Yakın Doğu Kafkas Avrupa ve Sami soylarının genlerinin karışımından oluşuyor. Bu veriler de “Hazar Tezi”ni destekliyor.

  ALINTIDIR.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Arthur koestler 13. kabile adlı kitabında askenazi yahudilerinin türk olduğunu hazarladan geldiğini söylemiştir ve ingilteredeki evinde karısıyla ölü bulunmustur.Kendisi macar asıllı bir aşkenazi türküdür.

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Olabilir.. Hazar Tezi bunu güçlendiriyor...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş