Tarot Kartı Nerede Bulunur?Sizlere bu yazımda tarot falı kartlarının nereden satın alabileceğinizi anlatmak istiyorum. Tarot kartları daha önceki yazımda da belirttiğim gibi tamamıyla kişiye özel olması gereken kartlardır. Kartları onlara sahip olan kişiden başkasının kullanması doğru değildir. Zira tarot kartların belirli bir frekansta enerjiye sahip oldukları pek çok tarot yorumcusu tarafından bilinen bir özelliktir.


İşte bu yüzden tarot kartları ile kartlara sahip olan kişi arasında güçlü bir enerji bağı kurulur. Bu enerji bağını korumak adına tarot kartlarını tercihen siyah renkte ipek bir kumaşa sararak ahşap bir kutuda muhafaza etmek gerekir. Bunun yanı sıra kartları yanınızda taşımak uyuduğunuz esnada başucunuzda tutmak da tarot kartları ile olan bağınızı ve enerji alışverişinizi güçlendirecek ritüellerdir.

Peki tarot kartlarına nasıl sahip olunur tarot falı kartları nerede satılır? Sorularının cevabını vermem gerekir ise şöyle bir tarifte bulunmak yerinde olacaktır. Öncelikle tarot kartları hemen hemen bütün büyük kitap evlerinde satışa sunulmaktadır. Hem Türkçe hem de İngilizce olarak hazırlanmış olan tarot kartları genel olarak beraberinde açıklamaları içeren bir kitapçık ile birlikte satılmaktadır. Hatta saklamanız için hazırlanmış ahşap bir kutunun içerisinde satışa sunulan tarot kartları da piyasada mevcuttur.

Burada özellikle belirtmek istediğim konu var. Şöyle ki tarot kartlarını elbette internet üzerinden de satın almanız mümkündür. Mağazaların sanal satış uzantıları olan web sitelerinden kolaylıkla sipariş verebilirsiniz. Birkaç gün içinde kartlarınız size ulaştırılacaktır. Ancak tarot kartlarını bir mağazaya giderek satın almanız daha doğru olacaktır. Kartlara dokunarak içsel sesinizi dinleyerek size en uygun olanını seçmeniz önemli bir ayrıntıdır. Basılmış ve hazırlanmış onlarca tarot kartı piyasada bulunmaktadır. Renklerine ya da ambalajına göre değil tamamen hissiyatınıza göre satın almanız doğru olanıdır.

Eğer tarot falı kartlarına sahip olmaya karar vermişseniz bu bir tesadüf değildir. Algılarınız açıktır ve doğru zamanda tarot ile buluşmanızın vakti gelmiş demektir. Öyleyse iç sesinize kulak vermeniz hangi kartları satın alacağınızı belirlemeniz için öncelikli bir şart olacaktır. Belki pek çok dükkanı dolaşmanız gerekebilir bu sizi yıldırmamalı. Kendinizi serbest bırakın içinizden gelmiyorsa o an o kartları satın almayın. Bir başka zamanda belki de hiç aklınızda yokken gireceğiniz bir dükkanda elinize aldığınız tarot destesi için kalbiniz çarpacaktır.

Bütün bunlarla birlikte özellikle belirtmek istediğim ayrıntı tarot kartları hiçbir zaman hediye olarak kabul edilmemelidir. Çünkü o zaman satın alınmış olan kartlar sizin iradeniz ve sezgileriniz dışında bir başka kişinin beğenisi ile satın alınmış olacaktır. Aynı şekilde sizin de bir başkasına tarot kartları hediye almanızı önermediğimi belirtmek isterim.

alıntı