KOÇ

2012 TAROT KARTLARINIZ:

Kılıç 8’lisi- Ölüm- Aziz -Para 2’lisi- Para 3’lüsü – Kader Çarkı- Denge- Kılıç Kraliçesi- Para 9’lusu

Yılın ilk yarısında aşk yaşamınızı akışına bırakacak ve nerdeyse elinizden hiçbir şey gelmiyormuş gibi ilişkinin kontrolünü partnerinize vereceksiniz. Duygularınıza arkanızı dönmeniz sizi çaresi kılabilir. Oysa yıl yarılandığında yepyeni fikirlerle dolacaksınız. Partnerinizle birlikte bir iş ortaklığı düşünebilirsiniz. Yıl sonu yaklaşırken evlilik arzunuzu rafa kaldırma kararı alabilirsiniz.

Yılın ilk yarısında finansal dengenizi kurma veya koruma çabasında olacaksınız. Yıl yarılandığında kesinlikle iyi bir danışmanınız olacak ve sorularınızın cevabını bulacak el yordamıyla ilerlemek yerine profesyonel bir tarz yaratacaksınız. Yıl sonu şansınızın dorukta olduğunu göreceksiniz. Olumsuzluklar yerini şanslı başlangıçlara bırakacak. Hayatınıza damga vuracak büyük bir fırsatı yıl sonunda yakalayacaksınız.

Yılın başında moraliniz yüksek ve içsel dengeniz yerinde olursa hiçbir sağlık sorunu yaşamazsınız. Yıl ortasında hem sevdiklerinize karşı mesafeli bir tutum sergileyecek hem de ruh sağlığınızı bozacak agresyonlar yaratacaksınız. Yıl sonuna doğru moraliniz yüksek sağlığınız yerinde olacak. Estetik operasyonlarınız yıl sonu yaklaşırken planlamalısınız.

BOĞA

2012 TAROT KARTLARINIZ

Kılıç Şövalyesi- Değnek 6’lısı- Kılıç Ası- Para 5’lisi- Kılıç Kralı-Para 7’lisi- Azize-Kılıç 2’lisi-Değnek 10’lusu

Yeni yıla öfkeli yalnız ve aldatılmış bir hisle başlayacaksınız veya yılın ilk yarısında baskın olan duygunuz kızgınlık olacak. Yılı yarılamadan partnerinizden harika haberler alacaksınız affedecek ve affedileceksiniz. Barışı ve huzuru yıl ortasında sağlayacaksınız. Yıl bitmeden onunla aydınlatıcı bir konuşma yapma ve bütün sorunlarınızı çözme şansı bulacaksınız. Yıl boyunca hareketli bir aşk yaşamına değil kendiniz ve ilişkiniz hakkında düşünmeye hatalarınızı düzeltmeye ihtiyacınız olacak.

Yılın ilk yarısında beklenmedik finansal sorunlar can sıkıcı olacak. Kendinizi garanti altında hissedememek hem moral yorgunluğu yaratacak hem de özgüveninizin azalmasına sebep olacak. Oysa yıl ortasında iyi fikirler ve öneriler sayesinde kendinizi yenilemeniz gerektiğini fark edeceksiniz. Mesleğinizi değiştirmeseniz bile yolunuzu tarzınızı veya çizginizi değiştirmeniz istediğiniz kazanımları sağlayacak.

Sağlık yorgunluklardan uzak bir yaşam ve iç huzur nerdeyse her şeyden daha önemli ve bütün sorunlara rağmen yılın ilk yarısında içsel huzuru sağlayacaksınız. Yoga meditasyon gibi teknikler kurtarıcınız olacak. Yıl ortasında çeşitli nedenlerle ciddi hastalıklar yaşamakta olduğunuzdan kuşkulanacaksınız. Yıl sonuna doğru en büyük düşmanınız aşırı çalışmak olacak. Boyun bel ve sırt ağırlarınız gerçek bir soruna işaret ediyor olabilir. Elemanlarınızı arttırmanız veya yardım almanız gerekecek.

İKİZLER

2012 TAROT KARTLARINIZ:

ARABA- DEĞNEK 4’LÜSÜ- KILIÇ KRALI- KILIÇ 2’LİSİ- KUPA 5’LİSİ- KILIÇ 5’LİSİ- PARA 6’LISI- DEĞNEK 2’LİSİ- KILIÇ 3’LÜSÜ

Yılın başında yepyeni bir aşka merhaba diyeceksiniz. Yeni aşkınızla bir seyahat sırasında veya iletişim araçları satın alırken rastlamanız olası. Kısa süre içinde ilişkinizi ciddiyete taşıyabilirsiniz. Bir ilişkiniz varsa evinizden uzakta evlilik kararı alabilirsiniz. Yıl ortası gelmeden yüzüklerinizi hazırlamış olmalısınız. Yıl sonunda duygusal durumunuzda bir şekilde geri çekilme uzaklaşma ve analitik düşünce eğilimleri başlayacak. Mantığın tüm silahlarını kuşanacaksınız ve duygusal bakış açınızı kaybedeceksiniz. Duygularla mantığı eşit kullanmayı öğrenmelisiniz.

Rekabet dünyasında kendinize yer açmaya çalışarak yıla başlayacaksınız ancak hem kendinize hem çevrenize duyduğunuz kuşku en büyük engeliniz olabilir. İşinizi sevip sevmeyeceğinizi iş arkadaşlarınızla uyumlu olup olmayacağınızı hak ettiğiniz gelirleri elde edip etmeyeceğinizi yılın başında bilmeniz zor. Ve kuşkular kısa süre sonra verimsizliğe ve elinizdekileri kaybetmeye götürebilir. Bu süreçte öğrendikleriniz değerli birer hazine. Kıymetini bilin. Yıl sonu yaklaşırken mücadelenizde acımasızlık tuzağına düşmemelisiniz. Çalışarak yükselmelisiniz entrikalarla değil.

Bütün sorularınızın yanıtını bulacağınız bir başlangıç yapacaksınız. Güzellik ve sağlık kaygılarınızı yardım ettiğiniz doktor ve estetisyen dostlarınız verecek. Bilgiye duyduğunuz açlığı çeşitli hobi kurslarıyla giderebilirsiniz. Yıl sonu yaklaşırken küçük operasyonlar yaptırarak sağlıksız yanlarınızdan kurtulacaksınız. Güzellikten daha çok sağlıklı kalmak önceliğiniz olacak.

YENGEÇ

2012 TAROT KARTLARINIZ:

KILIÇ 6’LISI- JOKER- KILIÇ ASI- KUPA 6’LISI- KUPA 10’LUSU- PARA PRENSİ- KILIÇ 10’LUSU- PARA 3’LÜSÜ- DEĞNEK 9’LUSU

Partnerinizin bakış açısını duygu ve düşüncelerini yılın ilk çeyrek yarısında anlamış kavramış olacaksınız. İlişkinizde iki olasılık var: bebek sahibi olabilirsiniz veya ilişkinizi ilerletmek adına büyük bir risk alabilirsiniz. Riskli tutumunuzun ardından arılık olasılığını düşünmeyin. Kazanacaksınız. Ve yıl sonu yaklaşırken gözlem yapmak yerine konuşarak anlaşmayı tercih edeceksiniz. Partnerinizin sevgi dilini öğrenecek ve son derece rahatlayacaksınız. Aranızdaki iletişimi mükemmelleştirmek sizin elinizde. Onu kendinizi sever gibi sevmeniz ona kendinize davrandığınız gibi davranmanız yeterli.

Gelecek planlarınızı çocukken yaptınız hayallerinizi çocukken kurdunuz ve 2012 bütün hayallerinizi gerçekleştirecek bir yıl. Çocukken ektiğiniz tohumlar ürün verecek. Yıl ortası geldiğinde mutlu ve huzurlu bir işiniz olacak. Ulaşmak istediğiniz hedeflere kolayca ulaşacaksınız. Finansal sorunlarınız kalmayacak. Yıl sonu geldiğinde ileri tarihte yapmayı düşlediğiniz şeyler gündeme oturacak ve aniden uygulama fırsatı bulacaksınız. Erken emeklilik iş değiştirmek veya kendi işinizi kurmak yıl sonunda mümkün olacak.

Dünyevi kaygılarınız o kadar ağır basıyor ve başkalarının görüşlerine o kadar değer veriyorsunuz ki kimi zaman madalyonun öteki yüzünü görmekte zorlanıyorsunuz. Sağlığınızın kıymetini bildiğinizi düşünebilirsiniz. Düşünceden öte yaşamsal deneyimler size gerçeği gösterecek. Yılın ilk yarısında kazandığınız deneyimler yıl ortasında sağlıklı yaşam konusunda tam bir uzman olmanızı sağlayacak. Buna rağmen yıl bitmeden hemen önce kötü deneyimlerinizi yeniden hatırlayacak ve eski durumunuza dönme korkusu duyumsayacaksınız. Panik atak 2012’de korkulu rüyanız olabilir. Önlem almalı ve yaşamın doğasını algılamalısınız.

ASLAN

2012 TAROT KARTLARINIZ

KILIÇ KRALİÇESİ-ADALET-KUPA 6’LISI-KUPA 4’LÜSÜ-DEĞNEK KRALİÇESİ- GÜNEŞ-ERMİŞ- KILIÇ KRALI- KILIÇ ASI

2012 Aşk konusundaki en şanslı yılınız değil çünkü kalbinizin kapısını ardına kadar açmayacaksınız. İşiniz kadar duygusal yaşamınıza önem vermeyeceksiniz. Yılın ilk yarısında soğuk mesafeli veya aşırı mantıklı tutumunuzla partnerinizi kendinizden bir miktar uzak tutacak yıl ortasında onu çok ihmal ettiğinizi düşünüp biraz daha nazik olmaya çalışacaksınız. Yıl sonu yaklaşırken siz veya partneriniz seyahatlere çıkmak zorunda kalacak. Özlemek duygularınızı canlandırmanız açısından faydalı olacak. Genel olarak kartlarınız duygusal yaşamınızda sakin bir yıl geçireceğini anlatıyor.

İş yaşamınızda yılın ortasında tamamen hakimiyeti elinize almış hedefinize ulaşmış veya liderliği garantilemiş olacaksınız. Yıl ortasına kadar bulunduğunuz konumdan duyduğunuz memnuniyetsizlik yöneticileriniz ve iş arkadaşlarınız tarafından fark edilecek. Yıl sonunda başarınızı kutlayacak harika bir tatil yapacaksınız. Yaz tatilinin dışında ikinci tatilinizi yapabilmek dinlenmenizi ve enerji toplamanızı sağlayacak.

Sağlığınızı korumak için yalnız kalmaya ve içinize dönmeye ihtiyacınız var. Takıntılarınız yılın başında zihninizi rahat bırakmayacak. Zihin sağlığınızı rahatlatacak tekniklerle ilgilenmelisiniz. Yıl ortasında benimseyeceğiniz bir uzman bedeninizle ve zihin sağlığınızla ilgilenecek. Onun akılcı açıklamalarını hayranlıkla dinleyecek önerilerini yerine getireceksiniz. Yıl sonu yaklaşırken ne yazık ki diyetinizi bozmak sağlık programınızı uygulayamamak gibi davranışlar kararlı ve iradeli olamamanızdan kaynaklanacak.

BAŞAK

2012 TAROT KARTLARINIZ:

YILDIZ-KADER ÇARKI- ADALET- AŞIKLAR- DÜNYA- DEĞNEK 8- GÜÇ- ŞEYTAN- DENGE

2012 her anlamda tarihsel ve özel bir yılınız olacak. Kartlar yılın şanslı burçlarından biri olduğunuzu ifade ediyor. Duygusal yaşamınızda çok önemli bir dileğinizin gerçekleşmesi yılın ilk yarısında mümkün. Aşık olmak sevmek sevilmek veya evlenmek istiyorsanız yılın ilk yarısında evren sizin yararınıza çalışacak. Yaşantımız boyunca bir kez büyük şansa rastlarız ve o şans 2012’de kapınızı çalacak. Yıl ortasında kapınızı açık tutmalısınız. Şans içeri girdiğinde partnerinizle aranızdaki ruhsal bağın farkına varacaksınız. Yıl sonu yaklaşırken eleştiri ve memnuniyetsizlik huylarınız partnerinizle birlikte geçireceğiniz zamanı azaltacak. Yalnız kalmayı tercih edeceksiniz ve tepkisel davranışlarınızla O’nun gibi olmaya onun gibi tutum sergilemeye çalışacaksınız. 2012’de ayrılığı aklınızdan bile geçirmeyeceksiniz.

İş yaşamınız da yol ayrımları ve tercihler yılın ilk yarısında karşınıza çıkacak. Seçimlerinizi kalbinizin sesini dinleyerek yapmalısınız. Eskiden bu yana bildiğiniz güvendiğiniz ortamda veya konumda kalmanızı öneriyor kartlar. Böylece yıl sonu geldiğinde gerçek bir başarı kazanacaködül alacaksınız. Beklentileriniz yıl sonunda kutlamaya dönüşecek.

Sağlıklı ve güçlü bir yıl geçireceksiniz ancak yıl ortasında beklenmedik kazalar korkutucu olabilir. Dikkati elden bırakmayın. Özellikle cinsel organlarınızı korumalısınız. İç huzurunu yıl başından itibaren yakalayacaksınız. Ruh sağlığınız sorunsuz bunun nedeni muhtemelen ruhsal tekniklere yatkın olmanız. Yıl biterken evrenle çevrenizle iş arkadaşlarınızla ve yaşadığınız yerler uyumlu mutlu bir kişi olduğunuzu fark edeceksiniz.

TERAZİ

2012 TAROT KARTLARINIZ:

KUPA 6’LISI-KUPA KRALI- KILIÇ 6’LISI-KILIÇ 5 ‘LİSİ- PARA 2’LİSİ- KILIÇ 7’LİSİ-KILIÇ KRALİÇESİ- ASILAN ADAM-DEĞNEK 7’LİSİ

Uzaklıklar aranıza giren kilometreler veya partnerinizin yalnız kalma ihtiyacı özlem duygularıyla yıla adım atmanıza sebep olacak. Aranızda öyle güçlü bir bağ var ki birbirinizi çok uzaklarda bile hissetmenizi ve duygu durumunu algılamanızı sağlıyor. Yıl ortasında aynı anda aynı şeyleri düşünmenin keyfine varacaksınız. Yıl biterken birlikte yaşamaya veya bir başka kente taşınmaya karar vermeye çalışacaksınız. Düşüncelerinizi yıl bittiğinde eyleme geçirmeniz mümkün olmayacak ancak planlama yapmak da olası. Gecikme süresinde partnerinizi anlamakta zorlanacaksınız. Onun neden yavaş davrandığını çözemeyeceksiniz. Biraz zaman tanıyın.

İş yaşamınızda uğradığınız haksızlıklar yılın ilk yarısında çok can sıkıcı olabilir. Yıl ortasında finansal dengenizi kaybedeceksiniz. Sürekli hesaplı davranmaya çalışın. Yıl biterken yanıltılma kandırılma olasılığı para kaybetmenize yol açacak.

Sağlığınız öfke krizlerinize bağlı olarak iniş-çıkış gösterecek. Tansiyon sorunuyla tanışabilirsiniz. Kan dolaşımınızı düzenleyecek sporlar yapmalısınız. Bunun yanı sıra yıl ortasında aşırı depresif ve mutsuz hissetme eğiliminde olabilirsiniz. Fedakarlık yapmak anlayışınızı geliştirmek meditasyon gibi teknikleri öğrenmek son derece rahatlatıcı olabilir. Yıl bitmeden kendi sağlıklı kalma yöntemlerinizi keşfedecekbaşkalarının karşı çıkacağı kararlar alacak çevrenize bu kararları dirençle kabul ettireceksiniz.

AKREP

2012 TAROT KARTLARINIZ

ŞEYTAN-KILIÇ ASI- KILIÇ ŞÖVALYESİ- AŞIKLAR- ÖLÜM- PARA 4’LÜSÜ- KUPA KRALI- DEĞNEK 3’LÜSÜ- KUPA 7’LİSİ

Duygusal yaşamınızda partnerinizle birbirinize verdiğiniz sözler var. Bu sözlerin yerine getirilip getirilmeyeceğini merak ediyorsanız yılın başında olumlu bir gelişme gerçekleşecek. Sözünde duracak ve sizde sözlerinizi yerine getireceksiniz. Yıl boyunca romantizmi doruklarda yaşayacak değilsiniz ancak bir çok sorunu biriktirmeden konuşarak çözme yoluna gideceksiniz. Yıl sonuna dek iyi anlaşacaksınız. Yıl sonu yaklaşırken bir anda güzel hava fırtınaya çevirecek ve içinizde hala saklanmış kızgınlıklar olduğunu göreceksiniz. Öfke sizi ayrılığa veya havayı temizleyen tartışmalar sizi daha sıkı bir beraberliğe götürebilir. Kartlar konuşarak anlaşmanızdan yana. Tercih sizin!

Finansal konularda karar vermeni gerekecek ve sezgi gücünüz sayesinde doğru kararlar alabileceksiniz. İşinize yıl ortasında veda edebilirsiniz. Bir başka işe yeni bir sektöre geçiş yapabilirsiniz veya kendinizi emekliye ayırabilirsiniz. Yeni bir işi hazırlamadan ayrılırsanız ekonomik problemler sizi aşırı tutumlu davranmaya itebilir. En uygun olanı yeni işinizi garantilemeden ayrılmamak.

Sağlığınızı bozan yegane şey kötü alışkanlıklarınız. Yılın başında sigara veya alkol bağımlılığı ciddi sorunlara yol açacak. Yıl ortasında iyileşmiş ve geleceğe güvenle bakan pırıltılı gözlerinizle sorunsuz bir dönem geçireceksiniz. Yıl sonunda hayaller halüsinasyonlar ve uyuşma eğilimi yeniden nüksedecek. İradenizin gücünü göstermelisiniz
.

YAY

2012 TAROT KARTLARINIZ

KILIÇ PRENSİ- KILIÇ KRALI- PARA 10’LUSU-KULE- KUPA KRALİÇESİ- PARA 8’LİSİ- KUPA 2’LİSİ- KILIÇ 10’LUSU- ŞEYTAN

Huzurlu ve dümdüz bir duygusal yaşam size göre değil. Aktivitelerden beyin fırtınasından tartışmalardan hoşlanıyor mantıklı ve entelektüel insanlardan etkileniyorsunuz. Partneriniz tam aradığınız niteliklere sahip. Bu nedenle yıl boyunca sık sık tartışacak ve onun bilgi birikimine güveneceksiniz. Bu tartışmalar başlangıçta yıpratıcı gibi görünse de zaman içinde sizi geliştirdiğini fark edeceksiniz. Yıl sonu geldiğinde aile olma kararı alabilir ilişkinin huzur veren yanlarını yaşamaya başlayabilirsiniz.

Finansal alanda büyük bir değişimin sinyallerini veriyorsunuz. Ya aniden çok kazanmaya başlayacaksınız ya da ani ve büyük kayıplara uğrayacaksınız. Sezgilerinizin ne derece önemli olduğunu yıl ortasında fark edeceksiniz. Kazanmak için içgüdülerinizin sesini dinleyin. Yıl sonunda hiç bilmediğiniz bir işten veya sektörden para kazanmaya karar verebilirsiniz. İşin inceliklerini ustasından öğreneceksiniz.

Duygu durumunuzu değiştirecek güven duymanızı sağlayacak karşılaşmalar sayesinde sağlığınızla ilgili olumlu kararlar alabilirsiniz. Yılın başında alacağınız kararlarla yıl ortasında şeker un tuz gibi olmazsa olmazlarınızdan vazgeçeceksiniz. Sağlığı bozuk kişilerin yaşadığı deneyimler yıl ortasından itibaren sık sık karşınıza çıkacak. 2012 yılında sağlığın kıymetini en iyi bilen burç olacaksınız.

OĞLAK

2012 TAROT KARTLARINIZ

KUPA ASI- PARA 10’LUSU- PARA 6’LISI-PARA 4 ‘LÜSÜ- PARA ŞÖVALYESİ- DEĞNEK 10’LUSU- KUPA KRALİÇESİ- GÜNEŞ- AZİZ

Aşk alanının en şanslı burcusunuz. Yılın ilk aylarında aşkın doruklarına tırmanacak duygu selinin akışına kendinizi bırakacaksınız. Mantık yerine yaşamınıza duygular hakim oluyor. Yılın ortalarına dek güven geliştirecek ve doğru kişiye rastladığınıza emin olacaksınız. Yıl ortasında aileleri tanıştırmak ve birlikte ev almak gibi planlarınızı hayata geçireceksiniz. Yıl sonu yaklaşırken ayaklarınız yere basmaya başlayacak ve ruh eşiniz aynı zamanda en iyi arkadaşınız olacak.

İş yaşamınızda takıntılı ve tek hedefe odaklanan halinizle huzursuz olabilirsiniz. Uykularınızın kaçmasına izin vermeyin. Hep aynı noktada saymayın ve güvenlik ihtiyacınıza öncelik vermeyin. Kartlar risk almaktan korkmamanız gerektiğini vurguluyor. Yıl ortasında istediğimiz emniyeti güvenliği sağlayacaksınız. Yıl sonunda sorumluluk alma hevesiniz başınıza iş açacak. Aşırı çalışmak ve her işi tek başınıza üstlenmek sürmenaj ve eklem ağrıları yaratabilir. Altından kalkamayacağınız işleri üstlenmeyin.

Yılın ilk yarısında ciddi bir sağlık probleminiz olmayacağı gibi süregelen kronik hastalıklarınız azalmış olacak semptomlar yok olacak. Yıl sonu yaklaşırken harika bir uzman bundan böyle sizi kontrol altında tutacağını bildirecek. İçiniz rahat bir şekilde kendinizi teslim edeceksiniz.

KOVA

2012 TAROT KARTLARINIZ

ÖLÜM-KILIÇ 4’LÜSÜ- GÜNEŞ- JOKER- PARA 10’LUSU- KUPA PRENSİ- ADALET- KILIÇ ŞÖVALYESİ- KUPA 9’LUSU

Duygu dünyanızda büyük bir değişim yılın hemen başında gerçekleşecek. İçe dönük ve hareketsiz ruh halinizden vazgeçeceksiniz. Sosyalleşebilir beğenmediğiniz yönlerinizi veya ilişkilerinizi bitirebilirsiniz. Vedalaşmak yeniye yelken açmak iç dünyanızı da aydınlatacak. Yıl ortasında içe dönüp kendinizi tartmayı başaramayacaksınız. Yıl biterken tatil havasına girecek ve ilişki sorunlarınızı aşacaksınız

İş yaşamınızda gereğinden fazla risk almamalısınız ve ne yazık ki kartlar aşırı risklerden zarar göreceğinizi bildiriyor. Sadece kendi paranızı değil ailenizin parasını da alacağınız riskle batırabilirsiniz. Dikkatli olun. Düzenli bir geliriniz varsa mal ve mülk gibi yatırımlarınızı özenli değerlendirin. Yıl sonunda aileniz tarafından affedileceksiniz ama siz yine de paranızın değerini bilin.

Sağlık konusunda büyük bir sorun yaşamayacağınız 2012 yılında en büyük probleminiz her zamanki gibi öfkenin getireceği tansiyon ve kalp rahatsızlıkları olacak. Yıl ortasında tahammülsüzleşeceksiniz. Yıl sonunda eğlenmek gülmek hiçbir şey düşünmemeyi başarmak bir çok sorunun üstesinden gelmenizi sağlayacak.

BALIK

2012 TAROT KARTLARINIZ

DENGE- PARA 9’LUSU- DEĞNEK 4’LÜSÜ- PARA 6’LISI- DEĞNEK ŞÖVALYESİ- KUPA KRALI- GÜNEŞ- KUPA 6’LISI- MAHKEME

2012’nin en şanslı kartlarına sahipsiniz. Huzuru uyumu ve barışı bulmuş olarak 2012’ye adım atacaksınız. Partnerinizle aranızdaki uyum yıl ortasına dek devam edecek. Yıl sonunda evlenmek veya nişanlanmak gibi bir karar almaya çalışabilirsiniz ancak çeşitli nedenlerle ertelemek zorunda kalacaksınız. Kararsızlık da alternatiflerden biri. Son anda özgürlüğünüzü tercih edebilirsiniz.

İş yaşamınızda yardım ettiğiniz kişiler şimdi size dönüp yardımlarını sunacak tanınmanızı sağlayacaklar. Yıl ortasında her konuda aceleci ve hırslı bir tavır sergileyeceksiniz. Yıl biterken duyarlılığınız son derece artacak; ya işinize duygularınızı katacak ya da duygusal dünyanızı işinizle birleştireceksiniz.

Sağlıklı ve mutlu bir yılbaşının ardından yılın ilk aylarında huzurlu hissedeceksiniz. Genel sağlığınızda hiçbir olumsuzluk beklemeyin. Ancak geçmişe özlem ve yalnızlık yüzünden genetik hastalıklar taşıdığınız düşüncesine takılabilirsiniz. Yıl bitmeden genetik hastalıkları taşımadığınızı anlamak rahatlatıcı olacak.