En başta arkadaşlar tarot öğrenmeden önce ezoterizm okülizm ve sembolizm konularını bunlarla ilgili bol bol kitap okumanız lazım ondan sonra tarot öğrenmeye başlayabilirsiniz .

Kartların üzerindeki şekillerin anlamlarını bilmelisiniz renklerin anlamalarını bilmelisiniz.

Ondan sonra siz kendiniz her kartı açıklamalarına bakmadan yorumda bulunabilirsiniz ve bakmışsınız ki kitaplarda yazan yorumlardan daha iyi yorum yapabiliyorsunuzdur bu hale gelirsiniz.

Yani al kitapçıdan oku tarotu bu hiçbir işe yaramaz bir noktaya kadar bakım yapabilirsiniz. Bir köşe başındaki cafede tarota bakandan bir farkınız kalmaz .

Kartların tarihini ne amaçla hangi kartın hazırlandığını bilmeniz lazım.

Bir de derler ki tarota bakan kişi yani taralog bakarken danışanın kaderini değiştirebilir şansını değiştirebilir. Bu bana da söylendi böyle saçma birşey olmaz bunu belirtim ilk önce !

Kart danışanın o anki durumuna göre gelir ve tarolagda bunu okur burda kaderi değiştirme gibi durum sözkonusu değildir.

Tarot kehanet yönünden etkili bir sistemdir ve diğer fallara göre gerçek çıkma olayı daha fazladır. Bütün kartların mantıksal açıklamaları mevcuttur.

Tarotu meydana getiren kabalistlerdir ve Yahudilerdir her ne kadar densede çingeneler ortaya çıkarmıştır diye bu yalandir nitekim kartlar üzerindeki şekilleri öğrendiğiniz zaman bu dediğimi daha iyi anlarsınız.

Çingenelrin tarottaki katkıları şu yünde olmuştur :Çingenelerin kökleri Hindistandır tarihe baktığımız zaman göçebe bir toplum oldukları için tarot çıktığı zaman Avrupa ve diğer gittikleri ülkelere götürmüşlerdir yani taşıyıcı posta görevi yapmışlardır ve kendileride bakarak insanları tanıtmışlardır.

Ve gelelim tarot bakarken taroloğun varlıklardan yararlanıp yaralanmadığına yani bana göre ikinci saçma şeye!:Çünkü bu tip sorularla bende çok karşılaştım ve karşılaşıyorum bir kere bu kadar kitabı boşuna okumuş olurum niye ben bu kadar eziyet çekimki şağırrım varlık veryansın ona sorar okurum mlletin falını........

Böyle saçma birşey olurmu? O zaman niye o kadar kitap okutuluyor öğrenirken ki herkesde bunu bilmez ancak bak karta oku yorumunu söyle bu kadar derler.......

Tarotta rune harflarinden bile var peki sen bunların manasını bilgisini bilmedikten sonra bak karta yorumla nereye kadar yorumlayacan?

Ve sözlerimi bitirirken şunuda belirtim en iy bakımlar gece yapılan bakımlardır neden derseniz ? Çünkü gece tarot bakımlarında negatiflik negatif enerjiler yoktur veye çok azdır. Tabii bunu bilmeyenler gece bakım yapıyorsun cinlerden mi yardım alıyorsun diye ikinci bir saçma soruda soruyorla bu havas değildir. Kesinlikle karıştırılmasın!!

Dünya matematik kuramına göre kurulmuştur ve astroloji de de matematik vardır veeee tarottada bunları bulan insanlar neden acaba kahve ve su falıyla ilgilenmediler ?

Bu dediklerimi araştırın ve araştırdığınızda yanıtını alırsınız.

ALINTIDIR.