Lara tarot M.Ata Nirun’un oluşturduğu bir tarot destesidir. 78 karttan oluşmaktadır. Diğer tarotlara göre çok daha soyuttur. Ata Nirun bilerek anlamlarını detaylı olarak vermemiştir. Kişinin anlamalarını kendi bilincine göre oluşturması taraftarı olduğundan bahseder. Bu tarotta ruhsal konularda bakıldığında çok daha iyi sonuçlar elde edilmektedir. Ayrıca tarotlarda bol miktarda kblan tragna ekolüne ait sembollerde yer almaktadır. Bu açıdan kartlar çok açık değildir. Yeni başlayanlar için uygun olmayan kartlardır.

Kartlar her kültürden ögeler içermektedir. Kalıplaşmış kartlar varsa da içerikleri kalıbın dışına çıkmıştır. Ata Nirun destesini şu şekilde anlatmaktadır;

“Klasik ve ritüalistik tarot kalıplarının dışında kalma amacındayım çünkü tüm kalıpların insanı kısıtladığı ve koşullandırdığı düşüncesindeyim. Ruhum veya bilincim neyi çekiyorsa o yöne doğru gitmeliyim. Işık herkesi aynı şekilde aydınlatmaz gölgeler daima farklıdır. Bizim ait olduğumuz bu kozmik boyutun derinliklerinde henüz daha açık bir bilinçle idrak edilmemiş yaşam biçimleri ve projeksiyonları bulunmaktadır.

Tarot kartlarında tüm inançların ve düşünce biçimlerinin bir sentezini bulabilirsiniz. Her kart yüzlerce kartın kullanımı ve elden geçirilmesi sonucunda seçilmiştir. Özgünlüğü daha çok anlamlarda yaratmaktadır ve bu desteyi alan her kişi bu anlamları yeniden oluşturacaktır.”

alıntıdır